PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Jedyne co mnie zawiodło to to że nie pokazali na końcu co się stało z oprawcami tej dziewczyny, czy to jest wyjaśnione w książce? bardzo bym chciał to wiedzieć strasznie mi było potem szkoda tej dziewczyny, i tego faceta też, weź żyj z takim brzemieniem do końca życia, bo on w odróżnieniu do tych potworów to miał sumienie. Jeśli o ocenę chodzi to chociaż mi się podobał to chyba jednak American Crime było lepsze. 7/10

ocenił(a) film na 7
bastet21

jeszcze coś to jest na podstawie tej samej histori co american crime? tylko nazwiska zmienione? bo jezeli tak to wiem co sie stalo z oprawcami;p bo w american crime jest to przedstawione, ale myslalem ze ten film innej histori dotyczy.

bastet21

Książka Jacka Ketchum'a jest zainspirowana tą samą historią co "Amerykańska zbrodnia", ale nie jest wierna prawdziwym wydarzeniom. W zakończeniu Ruth ginie zepchnięta ze schodów przez Davida,ukarane zostają jej dzieci i David.
A co do Davida to nie zgadzam się do końca, że "miał sumienie". Przez większość czasu przygląda się biernie i nawet nie próbuje pomóc Meg.

czarna_lady

Według mnie "sumienie Davida" pojawiło się może pod sam koniec. Przez całą książkę przecież uczestniczył w tym wszystkim, z ciekawością brnął w tę całą historię. W pewnym momencie wypowiada słowa z których wynika, że przychodził tam, aby sprawdzić na jak wiele mogą sobie pozwolić. Ten motyw czyni go równie tak odczłowieczonym bohaterem jak pozostałych. Przecież oni NIE MOGLI na nic z tego sobie pozwolić... To co jest opisane w książce przekracza nie jedne psychopatyczne myśli...A najgorsze jest to, że na Ruth ta psychoza się nie kończy...

_Ula_D

Zgadzam się, kierowała nim niezdrowa ciekawość, w jakiś sposób fascynowało go to okrucieństwo. "Równie odczłowieczony jak pozostali" - trafne określenie, to że nie brał w tym udziału nie czyni go niewinnym. Pod koniec rzeczywiście pojawiło się u niego sumienie ale zdecydowanie za późno.

bastet21

W realu kobite skazali na kare dożywotniego pozbawienia wolności bez prawa do wcześniejszego zwolnienia. Jednak wzorowa postawa podczas pobytu w więzieniu przyczyniła się do jej zwolnienia po 18 latach . Pomimo protestów rodziny Sylvii i zebraniu ponad 40tys. podpisów na petycji o jej niewypuszczanie ta jednak wyszła na wolność. Zmarła 5 lat pozniej na raka,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones