PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 795
ocen
7,0 10 1 27795
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

W rzeczywistości tortury Gertrude, jej dzieci i okolicznych dzieci były jeszcze bardziej brutalne. Kazali Sylvii jeść własne odchody i pić własny mocz, wrzucali ją do wanny pełnej wrzątku, lub pustej z solą kiedy dziewczyna miała wciąż otwarte rany, spychali ze schodów,podpalali, rzucali różnymi przedmiotami w głowę, wkładali pustą butelkę od piwa do pochwy lub nakazywali by sama sobie wkładała, upokarzali zmuszając dziewczynę by ciągle była nago i wiele innych.. Najgorsze jest to, że to wszystko naprawdę się wydarzyło i biedna wycieńczona dziewczyna zmarła. Nie otrzymała żadnej pomocy. Dziwne, że w tym wszystkim brały udział dzieci i żadne z nich nie powiedziało o tym nawet swoim rodzicom. Nikt nic nie widział i nie słyszał. Dziwię się, że nawet żadne z tych dzieci nie miało sumienia i bawiło ich to co kazała robić Gertrude. Zastanawia również to, że dziewczynki same nie szukały pomocy mając kilka okazji by powiadomić organy ścigania , bądź uciec, no ale każdy ma inną psychikę, w sumie były zastraszonymi dziećmi. Film ma kilka sprzeczności, ponieważ Sylvia nie była zgwałcona, w jej ciele nie było śladów nasienia. Miała bardzo uszkodzone narządy wewnętrzne, lecz nie od gwałty, tylko kopania i tortur. Smutna, wstrząsająca i prawdziwa historia...

ocenił(a) film na 7
emaja21

Dlatego dużo bardziej polecam książkę od filmu. Ja wiem, że łatwiej jest obejrzec coś na spokojnie na komputerze, jednak książka bardziej szczegółowo opisuje losy dziewczyny. W książce miała ona na imię Meg. Miała - jak dla mnie - miło kojarzące się imię, szkoda, że tak wiele przeszła. Na końcu książki została zgwałcona (nie wiem, czy Sylvii również to dotyczyło, z tego co przeczytałam to nie) i to przez jedno z dzieciaków, które tak ją nękało. Największym minusem książki jest to, że gdy się ją czyta to wszystko sobie sam wyobrażasz. A to gorsze od samego obejrzenia, naprawdę.
Dziewczyna, z tego co wyczytałam, miała również wypaloną pochwę, ponieważ "gdy zabraknie jej tego punkcika nie będzie czuła pożądania do mężczyzn". Po prostu chore. Historia wstrząsająca głównie dlatego, że zdarzyła się naprawdę a nie jest tylko wymysłem jakichś producentów.

ocenił(a) film na 8
emaja21

Film nie ma żadnych sprzeczności :). Jest on ekranizacją książki Ketchuma, która bardzo luźno nawiązuje do historii Sylvii. Wszystko co było zawarte w książce: jest w filmie. W utworze była opisana scena gwałtu i wszystko co wyżej opisałaś. Nie można powiedzieć, że "Dziewczyna z sąsiedztwa" Ketchuma opowiada historię Sylvii. Ona była inspiracją do stworzenia tej książki, dla zachowania jej pamieci, pokazania okrucieństwa ludzkiego. Jednak wiele faktów jest zmienionych. Dlatego nie ma się co czepiać, że historia była inna. Ten film jest ekranizacją książki, a nie odwzorowywaniem przeszłości. Co innego "American Crime", gdzie jest jasno postawione, że jest to historia Sylvii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones