PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Ocena

ocenił(a) film na 8

Ciezko jest mi ocenic ten film, z jednej strony mam ochote dac z miejsca 1 gdyz emocje
jakie wzbudza we mnie fabula sa nie do opisania. Z drugiej jednak strony to tylko film,
pomimo tego, ze oparty na faktach trzeba ocenic go jako cos abstrakcyjnego nie
majacego powiazania z wydarzeniami z przeszlosci. Tak wiec za film jako film 8/10 gdyz
jest bardzo poruszajacy, sklaniajacy do refleksji i otwierajacy oczy. Ukazuje nam on
prawdziwy swiat, to, ile zla na codzien dzieje sie w okol nas a my go nie dostrzegamy
lub zwyczajnie ignorujemy, to, ze relacje doroslych i dzieci sa czesto wrecz
patologiczne, nie chodzi mi tu tylko o stosunek Ruth do bandy bo to oczywiste, ale o
sposob w jaki ojciec odpowiada synowi na jego pytanie dotyczace przemocy w
stosunku do kobiet, oczywiscie biore pod uwage to, ze akcja dzieje sie w latach '50 ale
to my, wspolczesni ludzie, jestesmy odbiorcami. Problem przemocy w stosunku do kobiet
jest wciaz obecny w spoleczenstwie. Ponadto, niejednokrotnie osoby dorosle ignoruja
dzieciece uwagi badz po prostu komunikaty, jak to tlumacza najczesciej, ze zmeczenia.
Ja, jako 17-latek dzieki temu filmowi otworzylem oczy, kazdy z nas zapewne slyszal, ze
jesli chcemy cos zmienic zacznijmy od siebie itd. ale jak wielu z nas respektuje te
zasade? Ja po tym filmie zaczynam, nie mam zamiaru przechodzic obojetnie obok
jakiegokolwiek zla, gdyz ignorujac je wyrazamy na nie aprobate, w takich sytuacjach
TRZEBA REAGOWAC nie mozna dac sie opetach swojemu strachowi.

ocenił(a) film na 4
firek04

Cóż, to nie tylko film. Więc nie rozumiem tekstu, a o abstrakcyjności. film jest oparty na faktach, zabójstwa, dość okrutnego, w 1958. Chyba jest jeszcze książką.

ocenił(a) film na 4
firek04

Nie mogę edytować tamtego postu, więc:

Cóż, to nie tylko film. Więc nie rozumiem tekstu, a o abstrakcyjności. Jak to, brak powiązania z przeszłością, jeśli film jest na podstawie książki, ta z kolei jest oparta na faktach, morderstwo miało miejsce w przeszłości, dokładnie w 1958? To brak powiązań?

ocenił(a) film na 8
Hardkorze_

Chodzilo mi o to, ze z jednej strony nalezaloby ocenic osobno fabule, cala historie, jej powiazanie z przeszloscia i osobno film jako film, gre aktorska itd. ogolnie realizacje.

ocenił(a) film na 4
firek04

Ale, fabuła i emocje i 1? To mimo wszystko dziwne : )

ocenił(a) film na 8
Hardkorze_

Koledze chodziło o to, że ten film wywołuje tak silne negatywne emocje, że chce się postawić ocenę 1 za to, że przedstawieni w filmie bohaterzy znęcali się nad dziewczyną (dla wyjaśnienia: gdyby ktoś teraz nagrał kamerą, jak znęca się nad drugą osobą i wrzucił to na YT, to oceniłbyś ten film pozytywnie? nie - that's the point). Ale że to jest film, w dodatku ze świetną grą aktorska i ogólnie dobrze nakręcony, to wysoka ocena adekwatna. To mniej więcej kolega chciał przekazać. Mylę się?

theobserver

Nie mylisz bo mysle dokładnie tak samo. Nie jestem w stanie ocenić tego filmu gdyż oglądało mi się go z wielkim trudem, nie wiedziałem że będzie aż tak brutalny...

ocenił(a) film na 6
firek04

a nie wystarczy ci stwierdzenie-poruszył mnie/nie poruszył,warto było obejrzeć/nie warto,był to stracony czas,dał do myślenia/nie dał-dla mnie to jest istotne

firek04

również próbuję ocenić grę aktorską, chociażby Ruth, ale nie mogę. Wydaje mi się, że chyba dla tego jest dobra. Bo wydaje się tak realistyczna. Jak są jakieś horrory, chociażby najkrwawsze to zawsze można wystawić ocenę, ale w tym wypadku jest zupełnie inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones