PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 795
ocen
7,0 10 1 27795
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Bo czy mogę pozytywnie ocenić film opowiadający o tak okropnej zbrodni? Cóż, mnie też nie wszystko trzymało się kupy (końcowa scena/postawa David'a), ale ogólnie rzecz biorąc "plusem" są doznania. Chyba większość filmu przepłakałam, zatrzymywałam co chwilę... To wszystko jest chore, ludzie są chorzy.
Ale skoro użytkownicy Filmwebu twierdzą, że "Amerykańska zbrodnia" jest lepsza, to ją obejrzę. Tylko nieco później, moje nerwy i tak są bardzo zszargane.

ocenił(a) film na 8
MsChocolate_2

Niestety ludzie są chorzy. Najgorsze jest to, że sama książka (na podstawie której powstał film) jest oparta na faktycznej historii która miała miejsce w Ameryce (i to nie na zasadzie, bo ktoś tak powiedział), więc generalnie rzecz biorąc w zasadzie wszystko co zobaczyłaś w filmie wydarzyło się naprawdę.

Dealric

Zaciekawiła mnie ta historia i tuż po obejrzeniu filmu przeczytałam co nieco na internecie. Podobno "Amerykańska zbrodnia" o której wcześniej wspomniałam jest bliższa fatom niż "Dziewczyna z sąsiedztwa". Po obejrzeniu pierwszej produkcji mogę stwierdzić, że... cóż, te wszystkie okropności których doświadczyła dziewczyna są tu "sugerowane", a nie tak obrazowo pokazane, jak w drugiej. Ale ogólnie rzecz biorąc zaciekawiła mnie historia Sylvii i postanowiłam przeczytać ową książkę, o której wspomniałeś/wspomniałaś. Podobno jest tak samo (jeśli nie bardziej...) brutalna jak "Dziewczyna z sąsiedztwa".

ocenił(a) film na 8
MsChocolate_2

Tak jest.
Nie widziałem Amerykańskiej Zbrodni więc nie umiem nic o niej powiedzieć, ale mogę powiedzieć tyle, że Dziewczyna jest bardzo blisko faktów i jeśli miałbym zastanwiać się w którą stronę, to powiedziałbym, że łagodzi rzeczywistość.

MsChocolate_2

Ja też nie jestem w stanie dać oceny temu filmowi. No nie potrafię. Zbyt wstrząsający jest, żebym potrafiła tak po prostu dać mu ileś tam gwiazdek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones