plakat - Dziewczyna z szafy (2012)

opisy filmu

(3)
  • Debiut kinowy cenionego filmowca niezależnego - Bodo Koxa, oparty na jednym z najwyżej ocenionych polskich scenariuszy ostatnich lat. Opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w "80 milionach" Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji na miarę Dustina Hoffmana w "Rain Manie") i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy (debiutująca w kinie Magdalena Różańska). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad genialnym bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.

  • Jacek (Piotr Głowacki) mieszka w obskurnej kamienicy wraz ze swoim niepełnosprawnym intelektualnie i zamkniętym w sobie bratem, Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski). Nieustannie się nim opiekuje, gdyż nie może go zostawić samego w domu dłużej niż na chwilę. Jako że Jacek desperacko poszukuje partnerki, korzysta czasami z pomocy sąsiadki (Teresa Sawicka). Gdy jednak takie rozwiązanie przestaje wchodzić w rachubę, mężczyzna zmuszony jest błagać o przysługę Magdę (Magdalena Różańska), cichą, spokojną i dziwną dziewczynę z naprzeciwka. Z czasem okazuje się, że Tomek lubi spędzać u niej czas, a między nimi tworzy się głęboka więź.

  • Wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia dwóch braci – Jacka i Tomka. Życie Tomka zmienia się za sprawą Magdy – dziewczyny z sąsiedztwa. Każde z nich było zamknięte w swoim świecie. Dopóki się nie spotkali…

multimedia
pozostałe