PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138460}

Dziewczyny z poprawczaka

Reform School Girls
5,4 320
ocen
5,4 10 1 320
Dziewczyny z poprawczaka
powrót do forum filmu Dziewczyny z poprawczaka

Trochę teatralny czy teledyskowy - klimaty rodem z videoklipów zespołów rockowych lat 80. Wpasowujący się w "lęki", a raczej wyobrażenia o takowych ówczesnej młodzieży odnośnie ucisku ze strony społeczeństwa. Film jednak, a chwała mu za to, nie jest w zasadzie nastawiony problemowo, a raczej skłania się ku akcji. Na dodatek jedną z głównych ról oddano Wendy O. Williams, liderce The Plasmatics, jako twardej, męskiej, z zaciętym wyrazem twarzy, miejscami brutalnej dziewczyny rodem z gangu ulicznego. Niewątpliwie film klasy "B", dla niektórych zachodnia tandeta, dla innych, do których i ja się zaliczam, stare dobre kino.

ocenił(a) film na 7
illusionbandit

Świetny. Klasyk gatunku "riot grrrl". Pewna charakterystyczna tandeta filmów klasy "B" działa na jedynie na korzyść filmu. No i muzyka jak petarda. Uwielbiam takie filmy :)

ocenił(a) film na 8
sicksister

chyba oglądałem go jak byłem mały czy to w tym filmie ta gruba zołza z plakatu zdeptała małego kotka buciorem

ocenił(a) film na 8
oskar81

W tym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones