PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10682}

Dziewiąte wrota

The Ninth Gate
7,2 210 316
ocen
7,2 10 1 210316
6,2 26
ocen krytyków
Dziewiąte wrota
powrót do forum filmu Dziewiąte wrota

Uśmiałem się

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie to bardziej thriller komediowy z domieszką satanizmu niżeli jako taki horror. Johnny
Depp, wygląda raczej komicznie jako bibliofil, a w połowie fabuła (zwłaszcza pod koniec) tonie w
morzu komizmu. Zamiast przyprawiać o dawkę solidnego kryminalno-fantasy klimatu, przyprawia o
salwy śmiechu ;).

Pozdrawiam!

8/10 się należy, bo w sumie bardzo przyjemne kino. Nie wiem co chodziło po głowie Polańskiemu,
ale wymieszał książkę Pereza-Reverte z "Dzieckiem Rosemary" i "Łowcami wampirów".

akira894

Poziom aktorstwa Deppa niestety bardzo często wypada ,,śmiesznie". :)

ocenił(a) film na 6
akira894

Zgadzam sie z tobą jeśli chodzi komizm filmu. Ja też sie śmiałam na nie których scenach :) Ale dla mnie to trochę obniżyło ocene filmu, ogólnie spodziewałam sie po nim czegoś lepszego.

ocenił(a) film na 7
akira894

Ja też nie traktowałabym tego zbyt serio, bo w takim przypadku pozostaje wybrzydzanie na dziwną znajomość pewnych wątków i satanistyczny banał. Natomiast oglądane z przymrużeniem oka - wybrania się całkiem nieźle.

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Naturalnym żywiołem Deppa jest groteska, i będzie nim forever. Nawet w rolach dramatycznych dokłada to i owo. Jeśli ktoś chce na serio, to nie Depp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones