PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016021}

Dzika noc

Violent Night
6,4 10 011
ocen
6,4 10 1 10011
5,9 10
ocen krytyków
Dzika noc
powrót do forum filmu Dzika noc

Przyznam, że nie znam pozostałych "dzieł" reżysera, ale zastanawia mnie jedno... Dlaczego obawiał się on pójść na całość? Film najlepiej radzi sobie w momentach, kiedy reżyser puszcza wodzę fantazji. Absurd to najmocniejsza strona tej produkcji. Natomiast gdy przychodzi czas na wątki fabularne i próbkę kina akcji coś ewidentnie nie gra. Szkoda, że ten piękny absurd stanowił tylko tło dla nudnego i przewidywalnego filmu. W tej produkcji można było 'odpiąć wrotki'...rozwiązano jedynie sznurówki.

ocenił(a) film na 7
Karotek16

W zupełności się zgadzam. Najlepsze momenty to te, w których puszczają hamulce jak w szopie albo na strychu. Świąteczna masakra. Mnie jeszcze bardzo irytowała ckliwość na siłę. Ale serio masakra w szopie w takt piosenki świątecznej to uczta dla oczu i uszu. Pozdrawiam.

Karotek16

Jeszcze nie oglądałem filmu, ale jeżeli mam polecić inne "dzieło", gdzie reżyser już się nie hamuje i jest miesza absurd w stylu gore to polecam DEAD SNOW 2. Pierwsza część też jest ok, natomiast druga idzie całkowicie po bandzie....

ocenił(a) film na 6
Karotek16

„Obawiał się iść na całość”? Wypalony Św. Mikołaj alkoholik, rozwala młotem łby, tortury dziadkiem do orzechów... Wszystko zamknięte w konwencji chorego kina familijno-świątecznego, z morałem o potrzebie wiary? Gdyby poszedł choć krok dalej, osunąłby się w niszowe parodie filmów gore. Szaleństwo tkwi właśnie w zestawieniu latającej krwi i kawałków mózgu z rodzinnym, odzyskiwanym ciepełkiem. Wg mnie, reżyser poszedł na całość, aż do granicy śmieszności.

Karotek16

Hm, jestem przed seasnem i powiedz mi proszę - jeśli oczywiście znasz tytuł - jak abdurd tutaj ma się do "Happy!" ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones