PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689545}

Dzikie historie

Relatos salvajes
7,6 128 938
ocen
7,6 10 1 128938
7,6 32
oceny krytyków
Dzikie historie
powrót do forum filmu Dzikie historie

Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? Nie chcę wywołać burzy, tylko dowiedzieć się, dlaczego uważacie ten film za arcydzieło.

ocenił(a) film na 6
odmieniec_wlast

Też mnie to interesuje. Film nie był zły, ale jakiś super genialny też nie był.

ocenił(a) film na 9
odmieniec_wlast

Całkowicie wytrąca ze schematów. Wręcz je burzy. Pokazuje to czego nikt nie chce zobaczyć ani doświadczyć. Zakłóca uporządkowany świat, wywołuje niesmak i oburzenie. Dlatego jest genialny.

utopistka_filmweb

czyli jakbym pokazał czyjeś wymiociny, które de facto też wywołują conajmniej niesmak i oburzenie to byłoby to genialne ;-)

utopistka_filmweb

zniechęciłaś mnie do tego filmu ;/

up, moim zdaniem lepszym przykładem będzie ...bąk w autobusie ;p

utopistka_filmweb

Dokładnie tak, pokazuje to, co by naprawdę chcieli zrobić bohaterowie, ale ludzie w życiu kierują się schematami. Po prostu jest bardzo prawdziwy.

ocenił(a) film na 8
AsunaSun

Zgadzam się. Każdemu mogłaby się przytrafić któraś z przykrości głównych bohaterów ale żaden z nas by się tak nie zachował choć nie raz przechodzą takie myśli nawet jeśli są półżartem.

ocenił(a) film na 9
AsunaSun

Zazwyczaj bohaterowie postępują tak jakby każdy człowiek z reguły postąpił, tutaj bohaterowie postępują emocjonalnie, tak jakbyśmy my chcieli. Samo oglądanie tego satysfakcjonuje, dlatego film jest bardzo przyjemny.

ocenił(a) film na 6
utopistka_filmweb

Bez przesady, że było tam coś oburzającego, czy niesmacznego, nie jest genialny, bo właśnie nie przekracza żadnych granic, jest zbyt ułożony i płaski.

odmieniec_wlast

Opinia jest jak dziura w tyłku , każdy ma swoją. To z jakiegoś filmu cytat. Ty nie musisz się nim zachwycać a dla mnie film jest genialny.Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
tolo12

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją - Józef Klemens Piłsudski

ocenił(a) film na 8
mariuszspiki

Chciałeś chyba powiedzieć Józef Wybicki kolego! (przemycił nawiązanie w 5 zwrotce oryginalnego tekstu)

ocenił(a) film na 9
tolo12

"Opinia jest jak dziura w tyłku , każdy ma swoją" - skandalista Larry Flint, scena w sądzie.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Oglądało się bardzo przyjemnie,ale w pełni popieram:to nie jest żadne arcydzieło

ocenił(a) film na 7
odmieniec_wlast

film mi się podoba ale arcydziełem to będzie historia oparta na tym co się stanie jak w końcu i mnie puszczą nerwy bo tym razem nie uda mi się ich opanować.

ocenił(a) film na 6
odmieniec_wlast

Mam podobne odczucia. Oglądało się całkiem przyjemnie, ale ani w tym większej głębi, ani specjalnego humoru. Choć przyznać trzeba, że film dobrze zrobiony, napięcie dobrze zbudowane, a historie niebanalne, a niektóre nawet poruszające.

LunaExoriens

Nie zawsze musi być głębia. Mi się bardzo podobał. o wyglądało, jakby rozsądek wyjechał na urlop i ludzie robili to, co im instynkt podpowiadał, po prostu dziczeli. Tak jak w opisie flmu: co będzie jak puszczą nerwy.. Przykład pana od bomb, panny młodej, tych dwóch kierowców (przypadek częsty na drogach). My mówimy, co byśmy zrobili, a oni to po prostu robią, po prostu przekraczają jakąś granicę i co wtedy....

miko_5

Historia z wymianą koła. Na drodze spotkały się dwa nieugięte charaktery. Wykute w dwóch różnych środowiskach. Człowiek z prowincjonalnej dziczy o łapie niedźwiedzia przeciwko jastrzębiu rodem z miejskich parkietów. Obaj byli paradoksalnie do siebie podobni. Ich wytrwałość ich połączyła na wieki.
Pan Bombito mnie zachwycił. 100 lat panie Bombito:D

ocenił(a) film na 9
LunaExoriens

Właśnie humor był genialny. Przez swoją powagę, prawdziwa czarna komedia.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Ocena na FilmWEB bardzo wysoka (obecnie 7.7), moim zdaniem zasłużona, ale to "tylko" ocena bardzo dobra a nie arcydzieło?
Skąd Ci się wzięło to arcydzieło? Chyba, że chodzi Ci o ocenę jednostkową kilku osób. A to już ślepa uliczka. Każdy ma swój gust.

ocenił(a) film na 5
JacekSzulc

Dużo osób na forum mówi o tym filmie jak o arcydziele. Również ludzie, którzy mi go polecili tak się o nim wypowiadali. Poza tym ocena na filmwebie jest wynikiem średniej. Ja dałam 5, ktoś dał 10 (arcydzieło) wynik to 7,5 czyli bardzo dobry :)

ocenił(a) film na 10
JacekSzulc

Z powodów czysto matematycznych, nazwy dla punktacji jaką dysponujemy przy ocenianiu filmów, nie mogą odnosić się do oceny całkowitej. Nie ma takiej możliwości aby film osiągnął 10. Aktualnie najwyższa ocenia to 8.74. Dlatego musisz sobie samemu dośpiewać interpretację ocen. Dla mnie od 8 wzwyż to arcydzieło (raptem 46 pozycji). Po za tym należy pamiętać, że w wzrostu liczby głosów, ocena dąży do 5.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Przede wszystkim to, że film osiągnął ocenę 7,7 nie znaczy, że większość dała mu 10. To nie takie proste. Wystarczy dużo ocen 8 i 9 a mało 1 i 2.
Odmieniec zapytał dlaczego oceniamy ten film jako arcydzieło. A przecież mogło być tak, że ocen 10 wcale nie było tak dużo.
A skąd teoria, że ocena dąży do 5?

ocenił(a) film na 10
JacekSzulc

Możemy oceniać jak chcemy. Nie ma przypisanych określeń do ostatecznej punktacji, zresztą indywidualną ocenę też możemy sobie ustalić własną, większość tak robi. Chodzi przede wszystkim o to, że całościowa ocena 10, a nawet 9 jest niemożliwa, więc nazwy do całościowej punktacji należy przypisać inaczej. Każdy może to zrobić indywidualnie zwłaszcza, że często nie zgadzamy się z ostateczną oceną. Dla mnie arcydzieło to film 8 i więcej, ale małe to ma znaczenie.

Konkretnie to do 5,5
Jeżeli wyciągniesz średnią z nieskończonej liczby 1, 2, 3, 4,...itd do 10 to wyjdzie ci 5,5

ocenił(a) film na 8
Leszy2

wyjdzie 5,5, ale zakładając, że będzie tyle samo ocen 1, 2, 3 itd.

ocenił(a) film na 10
JacekSzulc

Toż przecież zakładam, że przy dążeniu do nieskończoności.
I nie wyjdzie, tylko dąży.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Idiotyczne jest Twoje pytanie.
sam oceniłeś na 10 wiele filmów które mają średnią 7-8. To co uważasz za arcydzieło, niekoniecznie nim jest dla innych.
Wnioski wyciągnij sam ;)

ocenił(a) film na 5
ka_lol

Rozumiem to doskonale. Interesuje mnie po prostu co wam się podoba w tym filmie, bo być może coś w nim pominęłam lub powinnam obejrzeć go jeszcze pod innym kątem.

odmieniec_wlast

Nie wiem:) Po prostu był fajny:)

ocenił(a) film na 4
odmieniec_wlast

jak dla mnie był nierealny, niespotykany, wręcz beznadziejny - może Argentyńczycy mają już taki hmmm czarny humor :)

benjoman

beznadziejny w całej postaci

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

był bardzo śmieszny :)

ocenił(a) film na 5
odmieniec_wlast

Film był taki sobie, a końcówkę przewijałem. Miejscami się dłużył.

ocenił(a) film na 10
odmieniec_wlast

Może inaczej -> to czy film jest arcydziełem, czy też nie ma zabarwienie czysto subiektywne. Więc nie do końca rozumiem Twoich intencji (nie biorę pod uwagę scenariusza pt- zasypujemy Cię argumentami za, Ty przytakujesz i wspólnie dochodzimy do wniosku "tak, jest genialny"),ale postaram się określić moje zdanie na jego temat. Dzikie historie są niesztampowe, zaskakujące, inne od całej reszty. Jak kultowa już "Padlina" Charles'a Baudelaier'a. I nie zgodzę się, że w odseparowanych od siebie historiach nie ma żadnego przesłania. Akcja jest bardziej wartka i spójna, niż w wielu innych typowych filmach. W zabawny, ironiczny sposób dowiadujemy się z filmu o tym, ze przemoc niemalże zawsze kończy się źle. Że emocje czasami wymykają się spod kontroli, że to, co zrobiło się w przeszłości, nie zawsze zostaje w przeszłości. Poleciłabym go każdemu. Choćby po to, żeby ktoś mógł się przekonać czy taki styl do niego przemawia, czy też nie. Dla mnie perełka europejskiego kina.

ocenił(a) film na 5
12AngryMan

O coś takiego mi chodziło. Chciałam poznać opinie osób, którym ten film się podobał. Być może obejrzę go jeszcze raz i zauważę coś, czego wcześniej nie dostrzegłam. Dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Myślę, że główny sukces tego filmu tkwi w tym, jak wiele dyskusji on za sobą ciągnie oraz tym, że każdy pojedynczy epizod jest punktem kulminacyjnym historii, na bazie której można by nagrać osobny film. Ciekawa konstrukcja, oryginalny pomysł, intrygujące historie, wszystkie powiązane ze sobą nerwami. Nie nazwałabym tego filmu arcydziełem, ale jest on bezsprzecznie bardzo dobrym kinem hiszpańskim wartym obejrzenia i wyróżniającym się na obecnej agendzie. Denerwuje mnie tylko to, że często reklamują go jako dzieło Almodóvara, albo 'Almodóvar przedstawia', bardzo lubię tego reżysera ale kurde, on jest tutaj tylko producentem a w Polsce chcą sprzedać bilety wszędzie umieszczając jego nazwisko na plakatach jakby to był jego film, o prawdziwym reżyserze często nie wspominając.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Do Arcydzieła dużo brakuje, ale sam pomysł na film jest oryginalny (+dobra reżyseria i aktorstwo). Widziałem najlepsze polskie filmy i żaden nie jest blisko poziomu Dzikich Historii.

ocenił(a) film na 5
Marcin_CHC

Aż mnie coś ukłuło w serduszku. Jakie polskie filmy masz na myśli?

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Bogowie, Chłopaki nie płaczą, Dzień Świra, Katedra itp Fajne filmy (oprócz katedry) i nic ponadto. Wszystkich pseudo filozoficznych bzdet Kieślowskiego nie chce mi się nawet oglądać.

ocenił(a) film na 5
Marcin_CHC

Akurat "Dzień świra" jest o stokroć lepszy. Tak jak i inne filmy, np. Kieślowskiego. Widać mamy inne gusta :)

ocenił(a) film na 10
odmieniec_wlast

"Dzień świra" jest tak samo dobry jak "Dzikie historie" - obydwa u mnie mają status arcydzieł :)
Dlaczego Historie mnie tak uwiodły ?
Jest maksymalnie nieprzewidywalny,burzy wszelkie domysły,scenariusz to perełka pisarstwa filmowego.Jest zajebiście dobrze nakręcony,kapitalnie zagrany,ma moim zdaniem urok nie do końca odkrytego kina spoza głównego nurtu.
Blisko 50 lat oglądam filmy i nic mnie już właściwie nie zaskakuje .ale Historie mnie położyły na kolana.Już pierwsza nowelka "samolotowa" wprawiła mnie w podziw.Nie kojarzę w swojej historii filmowego oglądacza takiego wspaniałego entree. Pięć minut ciekawości,napięcia i ekstazy kiedy samolot zbliżał się do leżakujących :)
Potem było równie błyskotliwie,zabawnie,nieprzewidująco i niegłupio . Dla mnie najlepsza uczta filmowa od około 3 lat (od Haevnen).
pozdrawiam i ... nie przekonuję do mojego postrzegania filmowej nierzeczywistości :)

odmieniec_wlast

Dlatego dałem ci łapkę w dół.

ocenił(a) film na 10
odmieniec_wlast

Oglądając ten film,czułam ,jakbym tam była,czułam to co się dzieje w tym filmie,a najbardziej poruszył mnie motyw wesela,ludzie czasem w złości zamieniają się w dzikie zwierzę ,emocje powodują ,że odbija nam na maxa.Tu bohaterowie dali upust swojej frustracji ,sama czasem mam ochotę wyżyć się ...

ocenił(a) film na 9
odmieniec_wlast

arcydzieło jest, jeśli dzieło ma wpływ na postrzeganie jednostki. Dzikie Historie są perfekcyjnie zrobione. Czy są arcydziełem to się okaże. Myślę, że historia o weselu jest najbardziej uniwersalna, chociaż opowieść o kierowcach chyba każdy ma ochotę zrealizować w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Po prostu ludzie mają różne gusta i tyle.

ocenił(a) film na 4
odmieniec_wlast

całkowicie się z Tobą zgadzam. Mówię takie dobre oceny, komentarze, obejrzę. Ale zdecydowanie nie powalił mnie ten film, mało, nawet mi się nie podobał.

maaajenka

mi też był żenujący

ocenił(a) film na 6
odmieniec_wlast

Bo im tak krytycy powiedzieli, że ten sredniak ma sie podobac i już.

ocenił(a) film na 7
odmieniec_wlast

Uważam tak samo, że to żadne arcydzieło. Ciekawy film do obejrzenia, taki na 7, max 8/10. Kilka nagranych nowelek i wepchniętych w pełnometrażowy obraz, bez żadnego związku ze sobą, jakiejkolwiek klamry czy postaci spinającej całość. Jedyny wspólny motyw jest taki że "komuś puszczają nerwy" - ale przecież w każdym filmie komuś puszczają nerwy. Trochę pójście na łatwiznę - dużo trudniej jest napisać i nakręcić pełnometrażowy film trzymający się kupy niż sześć oddzielnych historii.

odmieniec_wlast

dla mnie to żadne arcydzieło a największy gniot w kinematografii zero śmiesznych sytuacji humoru zabawnych sytuacji a przekleństwa,bijatyki,mnóstwo krwi i wy to nazywacie komedia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones