PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747974}
6,3 7 039
ocen
6,3 10 1 7039
6,7 17
ocen krytyków
Dzikie róże
powrót do forum filmu Dzikie róże

W "Dzikich różach" nie mamy ani wsi z "Rancza", ani z "Pokłosia". Nie jest ona spokojna i wesoła, ale też nie została wykorzystana do - jakże modnego ostatnio - obrazowania "polskiego piekiełka". W końcu nie służy satyrze. Jest po prostu miejscem, w którym rozgrywa się historia bohaterki. Ale oczywiście miejscem nieprzypadkowym, dlatego też niejako bohaterem. Chwilami można odnieść wrażenie, że Anna Jadowska w swoim filmie chce głównie pokazać, jak wygląda wieś, a także to, jak świetną jest obserwatorką. Według mnie ta lekka nieskromność jest uzasadniona, gdyż naprawdę nie miałam się do czego przyczepić. Wszystkie elementy - scenografia, kostiumy - jeśli mogę tak to ująć, słowa bohaterów, mowa ciała - zostały odwzorowane i d e a l n i e. Dlatego też podczas seansu możemy niejednokrotnie się uśmiechnąć - czasem z sentymentu, a czasem ironicznie (komunia).

ocenił(a) film na 6
Marta_1998

Z tego co zauważam to w filmie mamy 2000 rok,więc to nie jest już aż taka współczesna wieś. Bez mała 20 lat temu chyba ,że się mylę ? Chociaż tak wiele się nie zmieniło,jest tylko więcej elektroniki.

Marta_1998

Dodałbym niesamowitą kreację Marty Nieradkiewicz. Reszta nic dodać nic ująć.

ocenił(a) film na 7
Marta_1998

Obraz Polskiej wsi, może i tak, ale gdzieś w Polsce B, sam całe życie mieszkam na wsi, ale z taką zaściankowością się nie spotkałem.

ocenił(a) film na 7
reynewan79

Naprawdę ? A ja spotkałam i to nie jest fanaberia...

ocenił(a) film na 7
Kotel_20

Współczuję.

ocenił(a) film na 2
Marta_1998

Kolejna dziewuszka z miasta?

ocenił(a) film na 6
Marta_1998

Tak, komunia była nieźle ukazana. Dziecko mówi księdzu o swoich problemach a ten jej odpowiada, że się formułki nie nauczyła ;) To samo przy psalmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones