PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 102
oceny
7,6 10 1 64102
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

To trzeci film Lyncha, który obejrzałam. Jest on zdecydowanie najgorszy i najnudniejszy. Po obejrzeniu Zagubionej Autostrady szczęka mi opadła i na prawdę chyliłam czoła przed tym reżyserem ale ten film to dziwactwo na maksa co paradoksalnie u Lyncha jest normą, tylko że ta historia jest niesamowicie nudna. Nie przekonuje mnie główna metafora czyli miłość dwojga ludzi, która napotyka różne przeciwności losu. Myślałam, że będzie tu jakaś tajemnica, ciekawe, zaskakujące zakończenie, które sprawi, że będę zachodzić w głowę i przewijać film od początku by wszystko sobie poukładać. Przy Zagubionej autostradzie musiałam niektóre sceny obejrzeć kilka razy by zrozumieć co się tak na prawdę wydarzyło. Spodziewałam się takiej szarady i tutaj a tu nic z tego więc jestem zawiedziona.

ocenił(a) film na 10
madziula8421

Zdecydowanie najgorszy i najnudniejszy, zdecydowanie pomylono się z tą Złotą Palmą? :P
I tutaj nie ma żadnych metafor, ten film to akurat jest coś w rodzaju pastiszu, a nie filozoficzno-podświadomościowej zagadki do rozwiązania :)

ocenił(a) film na 5
magdalith

Złota Palma? Nie jest to dla mnie istotne przy ocenie filmu ile i jakie nagrody zdobył. Super, ze został doceniony przez znawców filmowych. Znawcą nie jestem i nawet nie ośmielam się do nich porównywać, ale jak każdy widz mam prawo mieć i mam swoje zdanie. Ten film mi się nie podobał. Miałam nadzieję na świetną "filozoficzno-podświadomościową zagadkę do rozwiązania", nie było jej - trudno. Liczę, że Lynch nakręci coś jeszcze w stylu Zagubionej. Co do metafory to nie zgadzam się z Tobą. Jest ona jak najbardziej widoczna.

ocenił(a) film na 10
madziula8421

Rozumiem, w sumie masz rację, ja tez nie kieruję się zdobytymi nagrodami przy ocenie filmów. Ale co innego napisać "najbardziej mnie znudził i najmniej mi się podoba", a co innego "zdecydowanie najgorszy i najnudniejszy" ;)

ocenił(a) film na 8
madziula8421

nu ale skoro odradzasz... to jakbyś wchodził w ich (krytyków) buty, tak wszystkim mówiąc, iż zdecydowanie najgorszy i nie polecasz..

ocenił(a) film na 9
madziula8421

Niet, jak chciałaś jakieś zagadki do rozwikłania, czy filozoficzne połamasy, to nie dziwie że się zawiodłaś. To nie jest film w stylu Ereaserheada, tutaj nie łamiemy sobie głowy nad dojściem do ukrytego przesłania w filmie. Nie ma tu zagadek, bo to nie o nie chodzi w tym filmie. Jest to bardziej troche zabawa formą, pastisz kina, zwróć uwage że ten obraz miał premiere przed Wściekłymi Psami, i Pulp Fiction, więc przetarł troche szlaki przed Tarantinem (właśnie ta zabawa formą, i przemoc jako siła napędowa). I według mnie właśnie tak trzeba rozpatrywać ten pojebany, dziwny film. Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
dlugi john

Dokładnie, w tym filmie wszystko jest dzikie i nieokrzesane, oglądałem go już kilka razy i zawsze raz mnie bawi a drugim razem nawet i wzrusza a Lynch nie zawsze musi kręcić "mroczne tajemnice".Pozdrawiam

madziula8421

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 4
madziula8421

nie trafia do mnie styl twórczości Davida Lyncha

ocenił(a) film na 3
madziula8421

Mi szczena opadła po "Mulcholland Drive" i po "Słoniu" a na "Zaginionej" usnąłem kilkakrotnie - zresztą w trakcie trwania "Dzikości" tez zasnąłem kilka razy, lipny film.

sobikbb


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

madziula8421

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones