PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 020
ocen
7,6 10 1 64020
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

...zwykła opowieść klasy B pełna seksu i przemocy. Ale, o dziwo, film ten jest o wiele bardziej
złożony i inteligentny niż mogłoby się na początku wydawać. Reżyser pokazuje tu, poprzez
mocne sceny i ogólne rozpasanie moralne, jak pociągające bywa zło. Z jednej strony bowiem
oglądając "Dzikość serca" i takie momenty jak np. znęcanie się nad Johnniem człowiek jest
przerażony i obrzydzony, z drugiej nie potrafi powstrzymać się przed ujrzeniem co będzie dalej,
oglądaniem całego zajścia i, głęboko skrywaną - ale jednak - ciekawością i fascynacją. I
właśnie o tym jest ten film. I myślę, że za to głównie zgarnął Złotą Palmę w Cannes. Poza tym
obraz nakręcił David Lynch - prawdziwy mistrz reżyserii, który te wszystkie elementy potrafi
doprowadzić do takiego stanu, że całość autentycznie zachwyca i ogląda się ją z prawdziwą
przyjemnością. I tutaj także, choć "Dzikość serca" to nie "Zagubiona autostrada" czy
"Mulholland Drive", można spotkać elementy poetyki snu, koszmaru tak charakterystyczne dla
twórcy "Blue Velvet". Które oczywiście wplecione są w fabułę z maestrią nie do podrobienia.
Muszę też wspomnieć o Laurze Dern. Zawsze postrzegałem ją jako aktorkę mało urodziwą, ale
kiedy zobaczyłem "Doskonały świat" Clinta Eastwooda czy właśnie "Dzikość serca" w których
występowała kiedy była jeszcze młodsza, muszę zweryfikować swoją opinię - jest, czy może
była, naprawdę piękna. Ta figura, ramiona, włosy, rysy twarzy... "Dzikość serca" - 9/10.

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

"Jest, czy może
była, naprawdę piękna. Ta figura, ramiona, włosy, rysy twarzy..."

To jest pasztet. To ja już wolę Penelope Cruz i Keire Knightley.

ocenił(a) film na 8

Wszystkie trzy są kapitalne, tylko trzeba spojrzeć na nie mniej jednowymiarowo (najmniej tyczy się to Keiry).

użytkownik usunięty
gowniarz_wyniosly

Kapitalna to jest Catherine Deneuve, Holly Hunter, Maria Bello, Elisabeth Shue, Binoche albo Hayek. Te młode gówniary w ogóle nie są pociągające i w dodatku brzydkie.

ocenił(a) film na 8

Owszem są, ale ich uroda jest zbyt oczywista (z wyjątkiem Binoche i Hunter, nie przemawiają do mnie). Na Penelope Cruz niesłusznie nakłada się punkt widzenia hollywoodzkiej sexbomby, podczas gdy reprezentuje ona zgoła odmienny typ kobiecości. Laura Dern również wymyka się z tych standardów.

użytkownik usunięty
gowniarz_wyniosly

Nigdy nie używam argumentu, że coś jest "obiektywne" bo nie ma czegoś takiego. Wszystko jest względne, ale Laura Dern obiektywnie jest brzydka, muszę to powiedzieć.

ocenił(a) film na 8

Dzisiaj może tak, ale w czasach "Dzikości serca" to się nie zgodzę. Poza tym czasem kobieta nie musi być jakaś idealnie, nieskazitelnie piękna, żeby była pociągająca i kobieca.

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

Kiedyś myślałem że kiczowate było pulp fiction, ale niestety lynch miażdzy

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

No w końcu ktoś, kto potrafi odczytać głębsze znaczenie tego filmu! A już traciłam wiarę w filmweb ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones