PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 523
oceny
7,4 10 1 74523
7,2 9
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Frollo wymiata

ocenił(a) film na 9

Frollo to zdecydowanie najciekawsza i najlepsza postać z "Dzwonnika z Notre Dame". Uwielbiam
go, dla mnie to najlepszy zły charakter z bajek Disneya, nawet Skaza z "Króla Lwa" przy nim się
chowa. Zawsze przechodzą mnie ciarki, kiedy słyszę jego piosenkę "Z dna piekieł", jest po prostu
perfekcyjna. Zwłaszcza w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły, jednak polski dubbing w bajkach
Disneya jest najlepszy.

ocenił(a) film na 8
Misae

Muzyka w tym filmie jest zayebysta po prostu

ocenił(a) film na 10
Misae

Chyba nie ma co porównywać Skazy z Frollem, ale zgadzam, się jest genialny. jedna z ulubionych postaci nawet nie w samym dzwonniku co ze wszystkich Disneya ^^

użytkownik usunięty
Misae

Najlepsze wrażenie robi scena jego śmierci - ten symbolizm, kiedy "strąci grzeszników w piekielną otchłań".

ocenił(a) film na 10

Wygląda wtedy przerażająco. Wręcz jak demon.

użytkownik usunięty
Megafil666

Dlatego podziwiam animatorów, bo osiągnęli taki efekt w ogóle nie zmieniając mu rysów twarzy.

ocenił(a) film na 10

Zdecydowanie najlepszy antagonista z filmów Disneya, bije go tylko Xemnas z Kingdom Hearts II, a on jest z gry Disneya.

użytkownik usunięty
Megafil666

Wolę (przeważnie) czarne charaktery bez mocy magicznych. Aż zapragnąłem uwiecznić tę scenę:)

ocenił(a) film na 10

Tylko skąd wiedziałeś że on ma moce magiczne? (A dokładnie "Dżedajów" - jakby to powiedział noob)

użytkownik usunięty
Megafil666

Mniej więcej kojarzę na czym ta gra polega.

ocenił(a) film na 10

No, tutaj z tą piekielną otchłanią... można zobaczyć różnie. W filmach Disneya, nie wiem czy zauważyliście, większość czarnych charakterów skądś spada. Wygodny sposób, żeby ich ukarać, bez pokazywania drastycznych szczegółów śmierci.

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

Akurat Disney nie ma problemów z drastycznymi śmierciami.

ocenił(a) film na 10

A ja powiedziałabym, że tak, jak w filmach Stallone'a musi być przynajmniej jeden pogrzeb kobiety, tak większość fabuł disneyowskich obraca się wokół śmierci któregoś z rodziców głównego bohatera i kary dla tego, kto tę śmierć spowodował, albo w jakiś sposób zatruł życie sieroty.

ocenił(a) film na 10
Misae

Dokładnie! Uwielbiam tę postać, mój ulubiony czarny charakter *.*

ocenił(a) film na 10
Misae

Zapomniałaś o Hadesie z "Herculesa"... Też nadzwyczaj charyzmatyczny czarny charakter;)

użytkownik usunięty
WhiteDemon

Ale Hadesa trudno brać na poważnie. A Frollo jest jak prawdziwi, istniejący ludzie.

ocenił(a) film na 10

No dobra, ale nikt nie mówił że mamy patrzeć wyłącznie pod tym kątem;) czy postać realna czy nie.
To i to baja Disney'a.

Racja, Hades jest fajny, śmieszny, można go polubić, ale Frollo jest realistyczny, dlatego dla mnie to najlepszy złoczyńca Disneya.

użytkownik usunięty
cloe4

Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do całej reszty on się za złoczyńcę nie uważa.

Spoiler! Nawet jak miał nieczyste myśli dotyczące Esmeraldy oraz wiedział, że może być przez nie potępiony i tak próbował się usprawiedliwić, mówiąc że to jej wina, bo to jest CZAROWNICA.

ocenił(a) film na 10
cloe4

Bardzo dobrze i dość odważnie (jak na Disneya) pokazana mentalność takich świętoszków. Zwłaszcza, że w oryginale Frollo był archidiakonem, a Esmeralda szesnastolatką ;) Pewnie między innymi dlatego dużo osób uważa, że "Dzwonnik z Notre Dame" to bajka raczej dla starszych dzieci, mimo że Disney i tak ją ugrzecznił.

inferno_22

Dokładnie ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

Okej, ale autorka tematu sama zasugerowała takiego Skazę z Króla Lwa więc posiłkowałam się tym nierealistycznym przykładem.
Ot, co;)

ocenił(a) film na 8
Misae

Prawda, "Z dna piekieł" to chyba najlepsza piosenka czarnego charakteru w całej kinematografii w ogóle, nie tylko wytwórni Disneya. Choć odnośnie dubbingu, to akurat moim zdaniem np. w "Księdze Dżungli", "Aladynie", "Wielkim mysim detektywie", "Pięknej i Bestii", "Królu Lwie" i "Śpiącej królewnie" najlepsze głosy czarnych charakterów były w oryginalnych wersjach.

A polski dubbing w "Pięknej i Bestii", "Księdze Dżungli" i "Aladynie" został wręcz spaprany.

W "Królu Lwie", "Wielkim mysim detektywie" i "Śpiącej królewnie" daje radę, ale i tak lepszy jest oryginalny.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Każdy jeden Polski dubbing filmów animowanych od Disneya i nie tylko bije oryginały na głowę. Król Lew wypada najgorzej na tle całej reszty ale i tak według mnie nadal lepiej niż oryginał. Najlepiej dobrany i zrobiony dubbing był chyba w Księciu Egiptu i Shreku od DW i Mulan, Dzwonniku, Małej Syrence i Pocahontas od Disneya, taka MOJA opinia.

ocenił(a) film na 8
LxDead

Twierdzisz, że Wiktor Zborowski robi większe wrażenie niż James Earl Jones jako Mufasa? I że Mariusz Leszczyński jest lepszy od George'a Sandersa jako Shere Khan?

ocenił(a) film na 8
Trojden

Nie twierdzę, ja tak uważam. Polski dubbing > hamerykański ;) Może i nie mamy zbyt wielu dobrych filmów w dorobku kinematografii ale za to dubbing u nas jest po prostu na b. wysokim poziomie, przynajmniej jeśli chodzi o animacje, i żadna powtarzam żadna animacja Disneya nie masz szans w oryginale przy naszym dubbie, może właśnie dlatego że oni do dubbingu biorą tzw. wielkie gwiazdy które owszem, normalnie są b. dobre ale kiedy przychodzi do piosenek... to jest po prostu dno. U nas dobierają dubberów tak żeby zarówno fachowo zdubbowali postać i do tego niesamowicie zaśpiewać piosenke, jedynym morze wyjątkiem była Pocahontas gdzie główna bohaterka była dubbingowana przez Foremniakową a piosenki wykonała Górniak, ale i tak barwą głosu aż tak bardzo się to nie różni i wychodzi jak najbardziej na +.

ocenił(a) film na 8
LxDead

Aha, więc chodzi o piosenki? No, może faktycznie polska ich wersja jest lepsza od hamerykańskich - np. oryginalna "Hakuna Matata" jest dość mocno wkurzająca właśnie przez wokal Timona, a w polskiej wersji... jest tylko trochę irytująca. Za to "Przyjdzie czas" jest świetne w obu wersjach.

Choć jeśli chodzi o żeńskie postacie, to chyba zawsze w polskich wersjach dubbingowych inna kobieta podkłada głos pod postać, a inna śpiewa - tak było nie tylko w przypadku "Pocahontas", ale też np. "Piotrusia Pana", "Aladyna", "Księżniczki i żaby".

Zresztą nie tylko w żeńskich, bo w "Pinokiu" też za świerszcza śpiewał kto inny niż dubbingował (nie był to Kazimierz Brusikiewicz).

Ale pomijając piosenki, to dla mnie np. Vincent Price jest niezastąpiony, i choć Andrzej Blumenfeld też daje radę jako Ratigan w pl dubbingu w "Wielkim mysim detektywie", to Price'a nikt nie zastąpi.

ocenił(a) film na 8
Trojden

To są tylko takie wyjątki :D
Sam przyznaj że taka Polska wersja głosowa Śpiącej Królewny, Kopciuszka, Śnieżki i 7 krasnali w ogóle tych starszych animacji Disneya to po prostu jest mistrzostwo. Odbiegając też od Disneya to trzeba też przyznać że nasz dubb Księcia Egiptu od DW miażdży oryginał w którym praktycznie każdy V/A to jakaś bardzo znana persona a wykonanie piosenek jest według mnie chyba najlepsze jeśli chodzi o nasz dubb w ogóle. "Plagi", "Nie z patałachami", "Uwolnij Nas" czy "Cuda Dzieją Się" to po prostu arcydzieło same w sobie.

ocenił(a) film na 8
LxDead

Co do Śnieżki się zgadzam, a Kopciuszka i Śpiącą Królewnę widziałem tylko w wersji z lektorem (zresztą Małą Syrenkę, Piękną i Bestię i Aladyna też znam głównie z wersji z lektorem).

Książę Egiptu - moim zdaniem o ile Mojżesz i faraon lepsi są w oryginale, o tyle piosenki faktycznie brzmią trochę lepiej po polsku, choć akurat ani piosenki, ani humor nie są mocnymi stronami tego filmu - natomiast mocnymi stronami jak najbardziej jest scenariusz, dramatyzm, montaż, przedstawienie postaci, scenografia, muzyka (instrumentalna), efekty specjalne i w ogóle animacja. Wizualnie "Książę Egiptu" to naprawdę świetne widowisko i szkoda, że ten film został niemal zapomniany i nie odniósł wielkiego sukcesu po premierze, co najmniej takiego jak swego czasu "Dziesięcioro Przykazań".

ocenił(a) film na 8
Trojden

Stary, jak "Książę Egiptu" nie odniósł sukcesu skoro ten film animowany po prostu znokautował Disneya. Dzięki niemu DW osiągnął ogromny sukces i zdeklasował Disneya jako wytwórnie filmów animowanych.
Dla mnie "Książę.." jest prawie idealny, muzyka, piosenki, postacie, animacja, dubbing etc. jest tu na baardzo wysokim poziomie, mnie tylko lekko denerwowało to że historia nie została wiernie przedstawiona w 100% tak jak w Biblii, tylko to mi w tym filmie lekko zawadzało.

ocenił(a) film na 8
LxDead

Już "Mrówka Z" (pierwszy film DW) była wielkim sukcesem. A "Księcia Egiptu" jakoś dziś się często nie wyświetla w TV, i w kinach nie odniósł tak ogromnego sukcesu jak wcześniej disneyowskie "Piękna i Bestia" i "Król Lew".

Dla mnie też "Książę..." jest prawie idealny, a lekko zawadzało tylko to, że miał piosenki i że chwilami usiłował wplatać w historię momenty komediowe, jak z tymi kapłanami. Akurat wierność Biblii nie jest tu najważniejsza, zresztą Biblia to zbiór baśni i tak ją należy traktować. "Królewna Śnieżka", "Pinokio" i "Śpiąca Królewna" też nie są zbyt wierne oryginałom, a i tak są uważane za świetne, i słusznie.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Nie wiem czy masz zamiar pokazać jaki to jesteś cool pisząc że Biblia to bajki i tak ją trzeba traktować, mnie to bynajmniej znieważa. Ty, możesz tak sobie pisać bo to twoje zdanie, ale bynajmniej Biblia bądź co bądź to nr 1 jeśli chodzi o książki, jest najpopularniejsza, najlepiej sprzedająca się ^^ i zawiera sporo mądrości odnośnie postępowania, życia itd. No chyba że czytałeś ją tak jak takiego harego pottera ;D, to powodzenia życzę.

ocenił(a) film na 10
Misae

'Z dna piekieł' śpiewałam swego czasu do znudzenia w obu wersjach językowych. Aria operowa po prostu, naprawdę trzeba się skoncentrować, żeby wyrobić głosem.
O ile co do dubbingów mam mieszane uczucia, to w tym przypadku polska wersja jest perełką.

ocenił(a) film na 10
Misae

Frollo jest perfekcyjny. "Z dna piekieł" to najlepsza piosenka ze wszystkich (tych śpiewanych przez czarne charaktery), znam ją na pamięć. Ten film nigdy mi się nie znudzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones