PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164702}

Dzwony piekielne

The Bells of Innocence
3,9 504
oceny
3,9 10 1 504
Dzwony piekielne
powrót do forum filmu Dzwony piekielne

Syn Chucka Norrisa, Mike Norris znany chociazby z "Delta force 3" wraz z kolegami przypadkowo przyjezdzaja do opetanego miasteczka. Tam poznaja wiele dziwnych ludzi ale takze i Matthew'a czyli Chucka Norrisa, ktory jest bodajze aniolem. Ogolnie to nawet moze byc film, jako horror to niezbyt sie nadaje ale ja go raczej traktowalem bardziej jako film przygodowy lub cos w tym stylu. Ciekawa role zagral Chuck Norris - chyba po raz pierwszy w jego filmografii. Inni aktorzy to oczywiscie te same twarze, znani przedewszystkim ze "Straznika Teksasu" - zarowno w tym filmie jak i w "Strazniku Teksasu" grali negatywne postacie.
Ogolnie film godny uwagi, nawet ogladalem go juz 3 razy a to oznacza ze mi sie nawet spodobal, chociaz gdyby nie Chuck Norris to na pewno bym nie zwrocil na niego uwagi. Mimo wszystkich nieciekawych opinii o tym filmie to i tak polecilbym go wszystkim tym ktorzy maja sentyment do filmow z Chuckiem Norrisem.

Axel

witam czy jest pan może w posiadaniu tego filmu wszędzie go szukałem i nie moge znaleść

inkognito2014

Film wyszedł na dvd nakładem dystrybutora Film Media z lektorem i napisami. Leciał też chyba w tv, coś mi się kojarzy, że na polsacie, około 2006 r.

lux68

W tv chyba lektor czytał tytuł jako "Dzwony piekielne" lub "Dzwony piekieł". Jako ciekawostkę mogę podać, że na dvd lektor w ogóle nie czyta tytułu a na okładce tytuł brzmi "Dzwony niewinności".
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
lux68

Na Polsacie ten film leciał w 2005 roku pod koniec czerwca, później na tv 4 w styczniu 2006 , a ostatni raz w 2007 we wigilie o drugiej w nocy.

Mam pytanie jaki lektor czyta na wydaniu DVD ?

Tu się pojawia problem bo lektor się nie przedstawia, to chyba norma w przypadku niszowych dystrybutorów takich jak film media czy videoleader. A po głosie niestety nie poznałem... więc nie jest to chyba nikt znany. Zastanawiam się nad kontaktem z dystrybutorem, może oni udzielą takich informacji jak nazwisko lektora, ale nie wiem czy ten film media jeszcze w ogóle istnieje ;)

użytkownik usunięty
lux68

Istnieje, podam ci link to tej strony
http://film media.com.pl/pl/
Nawet w dziale licencje jest przedstawiony ten film.Znalazłem w internecie recenzje tego filmu.
A gdzie ten film kupiłeś ? Bo w sklepach internetowych pisze, ze produkt jest niedostępny

Dzięki za info o stronie dystrybutora. Co do zakupu filmu to miałem po prostu dużo szczęścia, pamiętałem film z tv i jakieś 3 lata temu szukałem go w sklepach wysyłkowych i trafiłem na ostatni zafoliowany egzemplarz.
Pozdr.

użytkownik usunięty
lux68

Według ciebie ten film na jaką ocenę zasługuje?Pamiętasz jaki lektor czytał ten film na Polsacie?

Nie pamiętam kto czytał w tv, ale chętnie bym się zaopatrzył w wersję czytaną przez jakiegoś znanego lektora.

Co do filmu oceniłbym go poprzez pryzmat trzech kategorii:

1. Jako film niosący przesłanie, z głębią znaczeniową, metaforyczny i ukazujący odwieczny motyw walki dobra ze złem film sprawdza się znakomicie i tutaj dałbym spokojnie ocenę 10/10. Po tym względem film podobny jest do innego horroru z Chuckiem - "Moce ciemności" (1994)

2. Jako horror, pod względem ilości i jakości momentów grozy, mrocznego klimatu, muzyki, odpowiedniej gry świateł i cieni czy scenografii to już trochę gorzej. Film sprawa wrażenie wyjątkowo niskobudżetowej produkcji co potęgują jeszcze - całe szczęście nieliczne - koszmarne efekty komputerowe. Ogniste kule znacznie lepiej prezentują się naniesione niż narysowane programem komputerowym. Tu dałbym nie więcej niż 5/10. Film bardziej wygląda na połączenie współczesnego westernu z okultystycznym thrillerem.

3. Ale sam pomysł, scenariusz, postacie - trzymają poziom, można by powiedzieć, że potencjał nie w pełni wykorzystany. Dlatego za samą historię - mocne 8/10.

Pozdr.

użytkownik usunięty
lux68

Ja również uważam że film jest dobry, nie wiem czemu ten film ma wiele negatywnych opinii.

Mam pytanie ile trwa ten film,bo jak ostatnio oglądałem film w tv to czas filmu to półtorej godziny, a tutaj na filmwebie pisze 1h 50 m.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones