PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1215}

E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial
7,1 136 346
ocen
7,1 10 1 136346
7,6 31
ocen krytyków
E.T.
powrót do forum filmu E.T.

ja, gdybym byl szanujaca sie witryna w internecie, natychmiast wykopalbym go za drzwi.

ocenił(a) film na 9
kotbury

I jeszcze ten jego komentarz:
Niewiele zostało tu wartego uwagi współcześnie. Od kiedy powstał ET, takie familijne fabułki były kopiowane setki razy.
Po pierwsze - jakie filmy miał na myśli,
po drugie - skoro wszyscy tak kopiują od E.T. , to chyba ma pewną wartość?

kotbury

Podbijam. Swoja droga: zobaczylem ten film kilkanascie lat za pozno, wczesniej jakos mnie nie przekonywal wyglad kosmity haha, ale jestem bardzo zadowolony z seansu.

ocenił(a) film na 5
kotbury

A co ciekawego - poza nostalgią - można odnaleźć w tym filmie? Banalna historia i brak głębi na jakimkolwiek poziomie. ET to fajna sprawa dla osób zainteresowanych kinem lat 80., tyle.

ocenił(a) film na 6
imdb_is_better

Bo film dla dzieciaków musi POSIADAĆ GŁĘBIĘ BO WIESZ TAKI 10 LATEK ALBO 12 LATEK TO SKUPIA SIĘ NA METAFIZYCZNYCH PRZEMIANACH BOHATERÓW A JAK NIE MA TO NUUUDA I GRANIE NA NOSTALGII XDDD żeby nie było sam za ET nie przepadałem i nie przepadam ale docenić potrafię

ocenił(a) film na 9
imdb_is_better

Nie jest łatwo ubrać to w słowa, ale spróbuję.
Przykładowo, scena pierwszego lotu na rowerze z ET na tle księżyca to tak perfekcyjny mariaż muzyki, obrazu i klimatu (nostalgii za utraconymi marzeniami dziecinnymi, o lataniu, życiu pozaziemskim czy nawet przyjaźni) jakiego w kinie mamy ledwie kilka razy w całej historii. ET pozwala poczuć się każdemu z nas dzieckiem i to takim , jakim właściwie nigdy nie byliśmy a zawsze marzyliśmy by być.
Oczywiście mamy tu jeszcze wybitne efekty, fenomenalne aktorstwo Elliotta, muzyka bodaj najlepsza w historii i wiele innych elementów, o których już nie mam czasu aktualnie pisać bo lecę do pracy ;-)
Pozdrawiam

kotbury

Nie ma się co tym kierować, są i tacy znawcy z łatką "krytyka" na Filmwebie np z Newsweeka którzy potrafią Zielonej mili zostawić jedną gwiazdkę bez żadnego komentarza xD

ocenił(a) film na 7
kotbury

No jest tych jełopów kilku i przez to "ocena krytyków" traci jakiekolwiek znaczenie.

ocenił(a) film na 10
kotbury

Moim zdaniem film należy do arcydzieł, bo tworzył kanony i w kategorii kina familijnego był krokiem milowym naprzód. Nie chodzi tylko o to, że film był wielokrotnie "cytowany" w literaturze, filmie, sztuce, że stał się "kultowy", ale przede wszystkim dlatego, że przecierał ścieżki, wyznaczył kierunki rozwoju przygodowego kina familijnego. On miał wpływ nawet na takie produkcje jak serial "Alf", czy film "The Goonies". Również schemat fabularny oraz sposób budowania dramaturgii były powielane na szereg sposobów, nie tylko w kinie familijnym.

ocenił(a) film na 7
kotbury

znieczulica, ot co :p

kotbury

Wykopałbyś gościa bo inne zdanie na temat filmu niż ty?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones