PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1215}

E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial
7,1 136 495
ocen
7,1 10 1 136495
7,6 31
ocen krytyków
E.T.
powrót do forum filmu E.T.

I jeszcze ta tęcza ze spalin na końcu :). Cały czas miałem wrażenie że temu E.T. trochę głupio było że dzieciak tak się do niego w parę dni przywiązał i z grzeczności udawał że też bardzo przywiązał się do dzieciaka. Film prosty jak konstrukcja cepa. O co tyle krzyku?

ocenił(a) film na 8
Muruu

Mnie na przykład nie śmieszy :p Fajny film familijny, dobrze zrobiony. "Film prosty jak konstrukcja cepa" - Może i był prosty (ale bez przesady), ale nie wymagaj, aby film który oglądają m.in. dzieci miał jakieś podteksty i był zagmatwany. A z tym że E.T. tylko udawał że się do niego przywiązał to moim zdaniem kompletna głupota.

Muruu

Nie zapominajmy, że to kino familijne kierowane do młodszego odbiorcy. Jakbyś nadał mu łatkę: "moja pierwsza przygoda z dramatem", to wcale nie wydaje się taki infantylny. Przede wszystkim świat jest przedstawiony z dziecięcej perspektywy, to prawda, ale to zamierzony zabieg, i do tego całkiem nieźle zrealizowany. Dodajmy jeszcze, że Spielberg ma naprawdę dobrą rękę do dzieci, czego niejednokrotnie dowiódł, i zachwyt nie wydaje się wcale taki przesadzony.

Jak się nie spodobało, to trudno :).

mosheh

Ok jasne. Moja wypowiedź wynikała z tego że wcześniej słyszałem wypowiedzi dorosłych osób, że film ten jest arcydziełem i jednym z najlepszych filmów jakie widzieli. Dlatego nie siadałem do niego z nastawieniem, że jest to film tylko dla młodszych. A istnieją filmy familijne tak uniwersalne że podobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym: Wall-E, Shrek itp.

Muruu

O jej, ale ten film nie był kierowany do Ciebie - starego cepa, tylko do dzieci.

Private_Witt

Wiem ale nawet dorosły jest w stanie ocenić i odróżnić dobry film dla dzieci od słabego. Dla mnie ten jest słaby. Istnieje wiele wspaniałych filmów dla dzieci.

ocenił(a) film na 9
Muruu

No patrz ... a mojemu 5-latkowi bardzo się podobał... I myślę, ze na ocenie dzieci Spielbergowi dużo bardziej zależało niż na Twojej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones