PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1215}

E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial
7,1 136 495
ocen
7,1 10 1 136495
7,6 31
ocen krytyków
E.T.
powrót do forum filmu E.T.

Ciekawe dlaczego w Polsce był po 20 latach?

ocenił(a) film na 10
iXDee_2001

Troche to dziwne, bo przysiaglbym, ze ogladalem ten film w kinie w latach 80-tych. Nie jestem pewien jak w PRLu mialy sie sprawy z licencja, wiec moze to o to chodzi?

ocenił(a) film na 9
per333

Dzieciaki, po ile wy macie lat. Nie widzieliście E.T. w młodości chociażby w telewizji? To Filmweb ma gdzieś opcje dodania oryginalnych premier i ta polska premiera i data to oczywiście data odrestaurowanej kopii czyli odświeżonej wersji filmu. W kinach wszystko leciało normalnie, nawet za czasów PRL

ocenił(a) film na 9
Mayonez

Fragment recenzji na Filmwebie z roku potwórnej premiery:
""E.T." to z całą pewnością jeden z najlepszych filmów w karierze Stevena Spielberga a jednocześnie jeden z najbardziej przebojowych obrazów w historii kinematografii. W tym roku "E.T." obchodził swoje 20 urodziny i z tej okazji studia Universal Pictures, Amblin Entertainment oraz sam Steven Spielberg przygotowali specjalną, jubileuszową wersją obrazu, która właśnie wchodzi na nasze ekrany. "

Mayonez

Nie nie leciało normalnie wielu filmów nie wyświetlano w ogóle ze wzgledu na cenzurę a te które wyświetlano były z 3 lub 2 letnim opóznieniem,wiele z 10 letnim itd.Wejście smoka z 1973 roku premiera w Polsce początek lat 80.
W wersji zmienionej E.T>są sceny,, poprawne politycznie,, np.policjańci zamiast trzymanych w pierwotnej wersji karabinów mają teraz krótkofalówki(scena blokady kiedy E.T.z Eliotem lecą na rowerze;)
E.T.oczywiście ogladałem w kinie na początku lat 80.

per333

oczywiście, oglądałem film w PRLu w kinie w latach 80tych (moi rówieśnicy chodzili po kilka razy na niego)

iXDee_2001

Nie nie leciało normalnie wielu filmów nie wyświetlano w ogóle ze wzgledu na cenzurę a te które wyświetlano były z 3 lub 2 letnim opóznieniem,wiele z 10 letnim itd.Wejście smoka z 1973 roku premiera w Polsce początek lat 80.
W wersji zmienionej E.T>są sceny,, poprawne politycznie,, np.policjańci zamiast trzymanych w pierwotnej wersji karabinów mają teraz krótkofalówki(scena blokady kiedy E.T.z Eliotem lecą na rowerze;)
E.T.oczywiście ogladałem w kinie na początku lat 80.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones