PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 780
ocen
7,3 10 1 43780
6,5 13
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

Ło co tyle szumu??

ocenił(a) film na 6

Przeciętna historia oraz przeciętne wykonanie. 'Edi' nie zaskoczył mnie dosłownie niczym - a już na długo przed jego zakończeniem przewidziałem finał opowiastki o dwóch złomiarzach. Jedyny wniosek, jaki wysunął się po obejrzeniu, to że nawet drobny pijaczek może być dobrym człowiekiem. No, kurczę, jakoś nie oświeciła mnie ta myśl i nie rzuciła na kolana. Jedynie utwierdziła w przekonaniu, że polskie kino to po prostu padół europejskiej kinematografii, o czym świadczy wystawienie tego obrazu w walce do Oscara. Żadnej prawdy objawionej w tym mało porywającym filmiku. Jedynie Gołębiewski, bez większego zadęcia, dobrze wczuł się w tytułowego bohatera. Reszta aktorów, na ogół profesjonalnych, spisała się bardzo przeciętnie.
'Edi' jest dla mnie strawny jedynie na jeden seans. Jak większość nowych polskich produkcji. Szkoda, że polska krytyka i publika zachwyca się zaledwie poprawnym rzemiosłem, które w porównaniu do francuskich czy choćby czeskich dokonań wypada bladziutko.
6/10.

Thommy

na bezrybiu i tak ryba.... a mnie poruszył, dziwne ? ale prawdziwe. Naprawdę oglądałem, nawet wiedząc co może się wydarzyć za parę minut (nie oszukujmy sie w 3/4 filmach tak jest i co z tego :/) wsiąkłem. Bo to jest nasze życie ^^

ocenił(a) film na 6
4rci_to

Moze i prawdziwe, co nie zmienia postaci rzeczy, ze nie bylo zbyt wielkim wyzwaniem nakrecenie takiego filmu. Tak wiec plakietke z napisem 'ambitny i trudny' powinno sie schowac z powrotem do szuflady.

Thommy

"nie bylo zbyt wielkim wyzwaniem nakrecenie takiego filmu" rozumiem ze tylko wtedy ma sesns film jak jest nakrecony z rozmachem, tandetnie i jak wyda sie na niego kupe szlacu...natomiast ambitna zyciowa historia o swiecie na jaki na codzien nie zwraca sie uwagi...juz nie jest nic warta...
czlowieku zastanow sie jakie ty bzdury piszesz intelektem sie nie popisales
dla mnie film wspanialy i naprawde porusza tych z tak zwana wrazliwoscia
polecam 10/10

ocenił(a) film na 6
madame_figaro

'natomiast ambitna zyciowa historia o swiecie na jaki na codzien nie zwraca sie uwagi...juz nie jest nic warta... '

A czy ja napisalem, ze ten film jest nic nie warty? Ok, brakuje mi wrazliwosci jako widzowi, nie mam pojecia ani o kinie, ani o zyciu, bo nie dalem filmowi oceny tak wysokiej, nie wychwalilem go pod niebiosa, bo porusza jakze wazny temat odrzuconych przez swiat nedzarzy. Ale dla mnie liczy sie przede wszystkim sposob opowiedzenia historii. A ten w 'Edim' nie do konca na mnie podzialal. Momentami sie nudzilem, jak na wiekszosci polskich wspolczesnych produkcjach - pisze to z duzym zalem.
W sumie ze wszystkiego najbardziej podoba mi sie plakat do tego filmu. Wiadomo, czlowiek jest glupi to i proste obrazki bardziej przemawiaja do jego tepego rozumu;)

użytkownik usunięty
Thommy

Mówisz, ze tylko Gołębiewski zagrał dobrze. Masz święto racje. On zagrał jedynie dobrze (zważając na to jak często gra bezdomnych), ale jeśli nie dostrzegasz genialnej kreacji Jacka Braciaka (Jureczek) to jesteś za przeproszeniem ślepy. Jego rola jest jedną z najlepszych i najbardziej wyrazistych ról w polskiej kinematografii. Chyba musisz zobaczyć film raz jeszcze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones