PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124255}

Edukatorzy

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
7,2 8 661
ocen
7,2 10 1 8661
6,8 4
oceny krytyków
Edukatorzy
powrót do forum filmu Edukatorzy

Właśnie skończyłem oglądać i muszę powiedzieć, że jestem zmęczony tą dawką zjadliwego ideowego bełkotu. Idealizacja utopijnych idei i usprawiedliwianie działania w celu ich realizacji, nic więcej.
Same slogany to chyba są kierowane do nie myślących i łykających brednie widzów. Szczególnie z biednymi ludźmi z Azji, tysiącami robotów w hipermarkecie czy o zgrozo "dyktaturą kapitału". Czasy hipisowskie już minęły, pora się obudzić z ideowego letargu i nie robić podobnych gniotów.

Pomijając element polityczny, sam film jest bardzo przeciętny, typowy dramacik z happy endem.

Genghis_Khan

oj wodzu nie wiem czego sie spodziewales po tytule edukatorzy i opisie, ze film jest o gosciach przestwiajacych meble w domach bogaczy?
kina akcji? kryminalu?
oczywiscie, ze musiala sie pojawic jakas ideologia
ci goscie nie chcieli zmienic swiata tylko pokazac swoj bunt w orginalny sposob. nie podobali im sie ludzie, ktorzy wysyskiwali innych tylko po to zeby miec droga zabawke, co do tych biednych z Azji chcieli pokazac ze bogaty zachod/polnoc wykorzystuje biedne kraje
film nie jest "bardzo przecietny" tylko calkiem niezly!
a od hipisow to sie odwal bo kazda pora jest dobra na bunt!!!

ps nie mow ludziom co maja krecic

ocenił(a) film na 4
shrequ

Nie chodzi o to, że w filmie była ideologia (bo musiała być), tylko o sposób, w który została pokazana. A był on wyraźnie tendencyjny.
A trójka "edukatorów" być może nie chciała zmienić świata sensu stricte, ale przez cały film pojawiały się nawiązania, że świat może być lepszy jak coś zrobimy itp. brednie. Żeby chociaż było to przekazane w inny sposób...
A sam pomysł z gośćmi przestawiającymi meble jest oryginalny i sam w sobie niezły. Tylko czemu tak łopatologicznie i tendencyjnie? (Dobry) Film powinien pozostawiać duże pole do interpretacji.
Widzisz - nigdzie nie jest pokazane, że ci "bogaci" wyzyskują innych (tym bardziej, że oni prowadzili działalność przed całym wypadkiem i "wyzyskiem" - mniejsza, że zasłużonym). Film każe to uznać jako pewnik...

Natomiast poza ideologią podtrzymuję zdanie, że film jest przeciętny. Nie było w nim nic przykuwającego do ekranu, a w pewnym momencie (ich wyjazd) nudził niemiłosiernie. Dialogi też są nieszczególne.

Do hipisów nic nie mam. Jedynie hasła, które głoszą mnie się nie podobają. To chyba wolno, czyż nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones