PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566079}
6,2 4 184
oceny
6,2 10 1 4184
Effie Gray
powrót do forum filmu Effie Gray

Nie jestem psychiatrą, ale miałam nieszczęście poznać osoby z takimi zaburzeniami.Cechowały ich (bo to głównie mężczyźni) przede wszystkim zachowania autoerotyczne - czyli coś, co reżyser pokazał bardzo subtelnie w jednej ze scen filmu, kiedy Ruskin dogadzał sam sobie w nocy. Poza tym typowa jest u takich osób bałwochwalcza niemal idealizacja jakiejś osoby, a pewnym czasie równie gwałtowna deprecjacja. Dodatkowo całkowity brak empatii i oczywiście karykaturalna potrzeba bycia podziwianym. Niestety skurczybyki są na ogół sprytne i potrafią przez pewien czas udawać najbardziej troskliwe osoby na świecie. Ruskin był według mnie właśnie takim człowiekiem (ale mogę się mylić, ludzie to skomplikowane i złożone stworzenia)

ocenił(a) film na 7
Sammy_Jo

Wszystko pasuje ale jak dla mnie on był gejem pełen strachu i frustracji w tamtych czasach takie osoby były zrzucane na margines społeczny...Strach który czuł potęgował agresje itd...nie chce  mi się zagłębiać dalej.

ocenił(a) film na 7
dominik1980

Dominik, on nie był gejem. Jego zachowanie wynikało z mega patologicznej relacji z matką. Był obsłużony i wychuchany przez matkę w każdym calu. Łącznie z tym, że mamusia wypieściła mu jajka. Niestety takie są fakty. Z treści filmu da się wyczytać, że związek jego rodziców też nie był "normalny", właśnie przez matkę. W związku z powyższym John miał ogromne kompleksy i bał się "dotknąć" kobietę, będąc jednocześnie chorobliwie o nią zazdrosny. Dwa - żadna kobieta nie była jego godna, bo nie mogła się równać z jego matką. Wolał "w kącie walić prącie" niż próbować tworzyć relację z żoną.

ocenił(a) film na 7
MrJUVE

Nie twierdze że na 100% mam rację takie są moje skojarzenia,choć to co piszesz jest całkiem sensowne,trafne spostrzeżenia.

ocenił(a) film na 7
Sammy_Jo

Też znałem takie dwa przypadki ale była jedna różnica "był seks" na początku...

ocenił(a) film na 7
dominik1980

dla narcyzów (płci obojga) seks jest formą kontroli. Używają go jako nagrody lub kary. Oczywiście jego brak też jest formą pewnej kontroli. Kiedyś czytałam, ze nawet ich orientacja jest "płynna" i mogą to robić z obiema płciami, bo i tak jest im wszystko jedno. Autoerotyzm to jest ich prawdziwy "konik", że się tak kolokwialnie wyrażę. Narcyzi, których znałam byli właśnie tacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones