PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566079}
6,2 4 184
oceny
6,2 10 1 4184
Effie Gray
powrót do forum filmu Effie Gray

Gdzie niby to "społeczne oburzenie" i jego "ciążenie nad związkiem"? Film kończy się tam, gdzie historia opisywana na Filmwebie (i w innych miejscach sieci) powinna się dopiero zacząć!
Opowieść jest ciekawa i cieszę się, że obejrzałam "Effie Gray" (zwłaszcza że teorie Ruskina musiałam niegdyś znać na pamięć i fajnie zobaczyć, że był istotnie tak nadęty, jak mi się wówczas zdawał). Tylko dlaczego serwisy filmowe nas spoilerują? Nieładnie, zepsuliście mi seans.

ocenił(a) film na 9
Cyrylla

właśnie, śmieszny opis, oburzenie mogło być tylko, że film się skończył, oj bidulki zagalopowali się ;-P

ocenił(a) film na 7
Cyrylla

Widocznie ktoś opisywał film bardziej na podstawie prawdziwej historii niż na podstawie filmu, a to błąd, to prawda, bo akurat ten wątek nie został ujęty w filmie.

ocenił(a) film na 6
Cyrylla

Dokładnie. Cały opis filmu znajduję się na filmwebie, a szkoda.

ocenił(a) film na 4
Cyrylla

Szkoda właśnie, że ten film kończy się w takim miejscu. Miałam ochotę obejrzeć zmagania Effie z unieważnieniem małżeństwa i zawarciem nowego, z tym całym wykluczeniem społecznym... Może właśnie przez ten błędny opis na FW? :P A tak dostaliśmy milion ujęć smutnej Effie, które niewiele wnosiły do całości, bo były powtarzalne. Sam wątek miłości do Millaisa też mógł być lepiej poprowadzony. Szkoda, bo potencjał w tej historii jest wielki, ale nie wykorzystano go należycie ;/

buszasz

Jestem tak samo rozczarowana, bo obejrzałam go w sumie tylko dla wątku zmagania się z taką precedensową sprawą i trochę przez Emmę Thompson. Wielka szkoda i nieporozumienie.

Cyrylla

Przede wszystkim ten opis jest zupełnie nietrafiony, czy wręcz mylny. Nie o tym jest film. Zmieńcie to czym prędzej bo zniechęca i wprowadza w błąd.

ocenił(a) film na 5
emilly_toad

[SPOILER]

Gdyby ktoś chciał opisać film zgodnie z jego treścią, nie byłoby czego opisywać. Smutne życie kobiety u boku skostniałego męża. Ten opis, który jest, zachęca. Oczekiwałam czegoś bardziej dynamicznego - problemów z rozwodem, sądu (miło byłoby zobaczyć rozprawę z tamtych czasów), wspomniane wykluczenie społeczne, ale niestety. Jak przedmówcy mam wrażenie, że film skończył się tam, gdzie powinien się zacząć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones