PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10336}

Egzorcysta III

The Exorcist III
5,8 6 518
ocen
5,8 10 1 6518
6,2 4
oceny krytyków
Egzorcysta III
powrót do forum filmu Egzorcysta III

Dzisiaj w Polsacie

ocenił(a) film na 3

Mam pytanie - warto czekać / nagrać ten film ? Wiecie może, kto czyta ten film w Polsacie i czy będzie stara wersja 4x3 czy już odnowiona 16:9 ?

Goro_Gondo

Warto nagrać, tym bardziej, że jest to jeden z tych filmów, które lepiej wypadają przy drugim obejrzeniu. Stawiam na HDTV 16:9, chociaż pewności nie mam. Z tego co pamiętam to pierwsza część egzorcysty została zremasterowana, więc może i pozostałe zostały odświeżone.

ocenił(a) film na 3
The_Naturat_Born_Kiper

TVN najczęściej remastruje i Polsat. TVP raczej jak ma coś w 4x3 to tak już zawsze będzie puszczać. Więc jak tam by leciał jakiś Egzorcysta to na bank w 4x3. Natomiast Polsat remastruje głównie ''swoje'' największe hity, które puszcza po pięć razy na rok np. Szklaną Pułapkę, Kevina itp. To nagram, choć jest to KSW i cholera pewnie coś znów przestawią, a nie chce mi sie siedzieć.

ocenił(a) film na 3
Goro_Gondo

Po raz pierwszy będę oglądał ten film, w ogóle żadnego Egzorcysty nie widziałem jeszcze. I jest to chyba ostatni kultowy horror jakiego nie znam. Sorry za podwójny post.

Goro_Gondo

w takim razie polecam go nagrać. Ale najlepiej obejrzeć wcześniej pierwszą część, ponieważ część 3 jest swoistą kontynuacją wątku z pierwszej części. Dwójkę można obejrzeć na samym końcu, bo mimo, iż gra tam bohaterka z pierwszej części to jest to sama fabuła skupia się bardziej na wątku pochodzenia demona i klimat filmu już nie ten sam.

The_Naturat_Born_Kiper

Przepraszam za stylistykę, ale w sobotnie wieczory zwykle szybciej piszę niż myślę ;P

ocenił(a) film na 3
The_Naturat_Born_Kiper

Nie masz mnie za co przepraszać ;).

ocenił(a) film na 3
Goro_Gondo

O przeoczyłem post jeszcze wyżej. Tak, nagrałem, niestety 16x9.... czyli tłumaczenie na pewno zryte będzie. Ale na razie poczekam, nie zginie. W któryś wieczór sobie obejrzę jak nikt nie będzie przeszkadzał. Część pierwsza była na TVN nie dawno i TVN7, ale kasety nie miałem... Swoją drogą pewnie okrojona jest jak to zwykle bywa. Lepiej poczekać, jak w TCM powtórzą, tam się nie patyczkują zazwyczaj i dają film to jak był stworzony.

Goro_Gondo

Ja wczoraj oglądałem , ale wytrwałem do 1 reklamy....

ocenił(a) film na 7
movies_2

ja do 2 reklamy

Rokefeler92

Możecie powiedzieć, o której się zaczął film na Polsacie? Czekałam i czekałam, miał być o 23, a jedyne, co widziałam, to zawody sportowe 8-(

ocenił(a) film na 7
Anathema1

Zaczął się o północy, a skończył około 2.

ferdek_5

Dziękuję!:) Zdenerwowal mnie Polsat, napalilam sie wtedy na film.

ocenił(a) film na 3
Anathema1

Niepotrzebnie, słaby strasznie. Mi się cały nagrał, o 00 się zaczął. I napisane było w programie, że zaczyna się 0:00, a nie o 23.

Goro_Gondo

To dziwne, bylam pewna, ze widzialam w programie 23. Slaby powiadasz? Kiedys obejrze i tak, bo jestem fanka horrorow:)

ocenił(a) film na 3
Anathema1

Niestety słaby, mam nadzieję, że jedynka będzie dobra, albo chociaż średnia. Teraz nagrywam Duch 1,2,3 z TCM. Jedynkę widziałem wiele razy w TVN i jest ok, nie rewelacyjny, ale taki średni. Sequeli nie widziałem. Właśnie Ducha i Egzorcystę muszę nagrać z TVN, ale Exorcist jest tam chyba nieco okrojony ?

Goro_Gondo

U mnie egzorcysta ma 10:) Ducha tez oceniam wysoko. Kontynuacji niestety nie widziałam, spodziewam się słabizny, ale łudzę się również, że się pomylę:D W jaki sposób nagrywasz filmy z tv? Udostępniasz to potem gdzies?:)

ocenił(a) film na 3
Anathema1

Na video jeszcze. Nie, trzymam dla siebie. Jakość z video i tak nie jest aż tak dobra, żeby udostępniać. Wcześniej miałem wiele, ale kasowałem systematycznie :( Od półtora roku nie kasuję, tylko zbieram. Jedynie Egzorcystę III chyba skasują bo to cienizna i szkoda kasety na takie coś. Z resztą wersja Polsatowska jest taka sama jak film. Oryginale kasety video najczęściej zbieram bo najtańsze są i najlepsze. Płyty DVD niestety droższe i nie zawsze dobrze wydane. Wersje telewizyjne nagrywam, ale mało ich mam. To nadrób zaległości, dziś Duch II, jutro Duch III w TCM. A w TVP, TVN i TCM jaka wersja Egzorcysty leci - ocenzurowana czy zwykła/ reżyserska ?

Goro_Gondo

Nie mam pojęcia. Ale obejrzyj tak czy inaczej:) I TCM także nie posiadam:D Mam podstawowe darmowe kanały. Uważam, że TV to strata czasu i pieniędzy, aby co miesiąc opłacać cyfry plus, polsaty i inne tv nowej generacji n:)

Anathema1

Gdybym miał przydzielić oceny całej serii tego horroru u mnie wyglądałoby to następująco:

Część I: 10/10
Część II: 5/10
Część III: 5/10

Część pierwsze o lata świetlne przerasta swoje kontynuacje i jest w ścisłej czołówce najmocniejszych i najbardziej emocjonalnych produkcji grozy w historii.

Część druga i trzecia przede wszystkim nudna i pozbawiona emocji, co też nie znaczy, że są to jakieś beznadziejne i godne zmasowanej krytyki dzieła.

Goro_Gondo

No właśnie, nie zauważyłem śledząc wersję TVN pamiętnej sceny jak dziewczynka schodzi po schodach "do góry nogami". ;) Nie rozumiem dlaczego to wycieli.

poland7

Ta scena to klasyka:D

ocenił(a) film na 3
Anathema1

Ponoć jest scena, jak ta opentana dziewczyna masturbuje się krzyżem, było to w TV ? Czy pod nóż trfiło ?

Goro_Gondo

Było.

ocenił(a) film na 3
poland7

Czyli może nie ocenzurowana. Scena jak schodzi po schodach na czterech z tego co wiem jest w wersji reżyserskiej. Możliwe więc, że TVN ma zwykłą. Obejrzałem Duch II i jest niezły, pozytywne zaskoczenie. Ale żeby tutaj nie robić bałaganu to zapraszam do moich komentarzy o Duchu 1,2 i jutro 3. Albo piszcie na priva jak chcecie są dowiedzieć coś jeszcze.

ocenił(a) film na 3
Goro_Gondo

Dla tych, którzy przegapili w Polsacie, w TV4, dnia 02.06.2012 0 23.00 będzie kolejna emisja. Będzie to wersja Polsatowska.

Goro_Gondo

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 3
kotbury

Weź się frajerze odczep, komentujesz mi każdy post, mimo, że za każdym razem gaszę Cię jak peta. Głupotę to zrobili Twoi starzy, że popełnili taką kreaturę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones