PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32268}

Eksperyment

Das Experiment
7,4 40 515
ocen
7,4 10 1 40515
6,2 8
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

Nie wiem czy ludzie oceniają film nie oglądając go? Jest bardzo słaby naciągane 5 jeżeli chodzi o mnie...

ocenił(a) film na 5
dobrychopak90

Zgadzam się. Możliwe, że moja ocena wynika z tego, że za dużo wymagałam od tego filmu. O słynnym eksperymencie słyszałam już od dawien dawna, i kiedy zobaczyłam ekranizację byłam rozczarowana. Uważam, że nie potrzebnie dodano niektóre wątki. Myślę, że film miał szansę być na bardzo wysokim poziomie, lecz ta szansa została zaprzepaszczona. Zawsze jednak można czekać na remake.

ocenił(a) film na 10
dobrychopak90

Ten film porusza bardzo straszny temat. Ukazuje tak naprawdę naturę ludzką. Wola przetrwania, chęć zemsty... Na prawdę nie wywołał u ciebie ŻADNYCH emocji? Ja byłem cały czas napełniony negatywnymi emocjami w stosunku do najsłabszego strażnika, który jak pewnie wiesz, pod koniec dostał bardzo mocno w mordę :). Tak więc moim zdaniem, 10. Jeśli wy oceniacie tutaj grę aktorską, to też moim zdaniem 9/10. Nie wiem tak na prawdę to ty go nie oglądałeś. Co do pani u góry - Nie wiem czego można oczekiwać od takiego filmu, ja słyszałem o eksperymencie (mimo mojego młodego wieku) i nie byłem jego ekranizacją zawiedziony...

ocenił(a) film na 5
tinisy

Czego oczekiwałam od tego filmu? Wiernego odzwierciedlenia rzeczywistości. Jak już wspominałam, to nie spodobało mi się bardzo dodanie niektórych niepotrzebnych wątków. Np. ta kobieta, (nie pamiętam jak się nazywa) która pod koniec filmu wbiega do "więzienia" i strzela. Według mnie było to żałosne. Nie chce mi się również przytaczać innych wątków, zresztą to chyba bez znaczenia. Szczerze to lepiej mi się czytało suche fakty na temat eksperymentu w artykułach itp. niż oglądało się film.

ocenił(a) film na 7
aurora_21

film bardzo dobry, nie zgadzam sie z przedmowczynia. doskonala gra aktorska, nie da sie dokladnie odzwierciedlic eksperymentu, jaki zrobiono w 1972 chyba roku. za duzo watkow i motywow. musialy byc uproszczenia, i wskazanie na pozytywny motyw zycia - milosci, ktora ratuje czlowieka wobec jego naturalnego zezwierzecenia.

ocenił(a) film na 10
dobrychopak90

Tak, ludzie oglądają filmy nie oglądając ich.

kejtnova

ja to widze tak ze oceniam film po przekazie a nie po "naciaganej fabule"..

ocenił(a) film na 5
fatjay

To w takim razie po co w ogóle oglądać taki film jak Eksperyment? Jeżeli liczy się tylko przekaz to wystarczy sobie tylko poczytać na ten temat. Dzięki temu ów przekaz będzie jeszcze bardziej dobitny.

ocenił(a) film na 7
dobrychopak90

popieram z tym ze daje 6, film nierealistyczny, czlowiek tak diametralnie nie zmienilby sie w zierze i dopuszczal do takich czynow, torturujac,zabijajac i gwalcac liczyli ze to czesc eksperymentu i dostana 4k i pojda do domu?? nie realne

ocenił(a) film na 5
luck88

Radzę Ci to przeczytać
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_wi%C4%99zienny

ocenił(a) film na 5
aurora_21

Mowa o 24 wybranych studentach, a tak się nie przeprowadza eksperymentu, więc nie jest miarodajny w żaden sposób.
Gdy robisz eksperyment, wybierasz 100 osób wybranych losowo, o różnym wieku, płci, wykształceniu i zdrowiu, kulturze, przekonaniach, religii.
Podajesz link do eksperymentu, który przeprowadzono na konkretnej grupie ludzi, niby wybranych losowo, ale to mało prawdopodobne, myślących podobnie bo kształceni na tej samej uczelni, w podobnym wieku, i pewnie znali siebie choćby z widzenia, a tu już nie ma mowy o losowych ludziach.
Gdy zawiązuje się grupa ludzi podobnie myślących tak właśnie bywa, przykładem gangi młodzieżowe, ale to margines, bo w więzieniach mamy różne epizody, bicie, poniżanie itp. a pomimo tego nie ma za wielu buntów, morderstw czy czegoś takiego jak to pokazane w filmie, dlatego z całą stanowczością film uważam za bzdurę niesamowitą.
Po co jakikolwiek eksperyment tego typu, II Wojna Światowa miała aż nadto swoich obozów, poniżania, mordowania, głodzenia itp. a pomimo tego nie było tam wielu buntów, ludzi nie zmieniali przekonań jak w tym filmie, ten co wierzył w Boga, umierał wierząc w niego nadal, ten co był cwaniakiem umierał jako cwaniak, polecam w tym zakresie przeczytać książkę Grzesiuk-a "Pięć lat kacetu"

użytkownik usunięty
dobrychopak90

"Słynny Eksperyment Thriller oparty na niechlubnym eksperymencie nazwanym "Stanford Prison Experiment". Eksperyment przeprowadzany był w Stanach w Paolo Alto w roku 1971."

Zaiste

Można było zrobić ten film o niebo lepiej. Zainteresowanych tematyką odsyłam do książek Mastertona: Głód oraz Zaraza

HopaSiupa

masterton nudzi i wlecze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones