PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345453}
7,3 2 604
oceny
7,3 10 1 2604
Elfen Lied Special
powrót do forum filmu Elfen Lied Special

Z deka makabryczna, ale świetna. Wszystkie odcinki pochłonęłam jednego dnia. Zarówno Nyu jak Lucy ubóstwiam pod niebiosa. Nawet to rozczłonkowywanie ludzi... po jednym czy dwóch odcinkach można się do tego przyzwyczaić. Wiem że to straszne, ale taka prawda. Mam dziwne wrażenie, iż to dzięki tej bajce, teraz każdy horror to pestka.

ocenił(a) film na 10
rowspa

To nie bajka. Tym nie można nazwać bardzo brutalnego animowanego dramatu psychologicznego. Japończycy wiedzieli, jak wykonać tą robotę. Dużo lepsza od "Włatców móch", wręcz mogę powiedzieć - arcydzieło.

fj_1_2

Witam,niedawno miałem okazje zobaczyć to cudo i powiem, że jak dla mnie WYPAS...
Dobra historia,trzyma w napięciu i głeboko zapada w pamięć,na koniec mam wręcz niedosyt jaki sie miewa po przeczytaniu dobrej książki.
Co będzie dalej... ;>
>>>>>ps. BAJKA = np. GUMISIE Elfen raczej nie jest dla dzieci;D<<<<<<

rowspa

Nie cierpię jak ktoś nazywa anime "bajka" bez względu na to, co dane anime przedstawia. Tu ww słowo kompletnie tu nie pasuje. Elfen to dramatyczne, drastyczne, wstrząsające (arcy)dzieło.

ocenił(a) film na 7
rowspa

Kurwa jeszcze raz powiedz na to bajka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
starmageddon

nie no ta ,,bajka" to przesada...co jest takie straszne?mnie np nie ruszały jakoś ,,rozczłonkowane ciała":O

ocenił(a) film na 9
wiedzma_o2

jak chcecie bajek to CARTOON NETWORK a nie nazywajcie to bajką zaraz za NARUTO obiema seriami i DEATH NOTE to najlepsze anime jakie powstało

rowspa

Zaraz gdy tylko zobaczyłem ten temat to pomyślałem ze ludzie zaczną się frustrować ze to nie bajka ale anime itp. Wiecie mnie to już zaczęło śmieszyć. Owszem trudno nazwać anime bajka (zwłaszcza to) ale np. Japończycy określają wszystkie filmy rysunkowe jako anime.
Ps. Naruto jest jednym z gorzej zrobionych anime(autorzy - rysownicy jak i scenarzyści wkładają w nie za mało pracy) i nie chodzi o to ze jest złe, tyle że mogło by być o wiele leprze ale jeśli ktoś daje je na podium swojego rankingu to mnie coś bierze.

rowspa

Chciałabym bardzo obejrzeć tą bajką... Mogę się dowiedzieć na jakiej stronie można ja obejrzeć??

ocenił(a) film na 10
I3Kate

http://www.elfenlied.wbijam.pl/
Tutaj jest stronka z tuzinem dobrych według mnie anime, wśród nich jest Elfen Lied (Elfia Pieśń). To anime ma najlepszy opening;) Miłego oglądania.

ocenił(a) film na 8
Machete_e

Najlepszy opening to ma Helsing, obraz jest niesamowicie dobrze dopasowany do utworu, podobnie jak 1. opening bleacha. Elfen Lied ma z kolei bardzo orginalny opening, jaki żadko można(a można?)spotkać.

Scirm

http://www.download-anime.info/hell/index.php?id=anime_elfenlied.html

Marilee_chan

Racja, anime bardzo dobre. Wiecie może coś o drugiej serii? Słyszałam, że taka jest bądź miała być.

ocenił(a) film na 10
mielone_

Nie będzie raczej. Szkoda, bo to najlepsze anime jakie oglądałam. Boskie <3

ocenił(a) film na 7
Machete_e

W sumie to indywidualna sprawa ale według mnie najlepszy opening ma anime "Kiedy płaczą cykady" (chyba ten najlepszy opek był w pierwszym sezonie). :)

rowspa

Oolecam dobrego psychiatrę. Może pomoże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones