PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561006}

Elitarni - Ostatnie starcie

Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro
7,4 15 611
ocen
7,4 10 1 15611
7,0 3
oceny krytyków
Elitarni Ostatnie starcie
powrót do forum filmu Elitarni - Ostatnie starcie

Jedynka lepsza?

ocenił(a) film na 5

Moim zdaniem jedynka była lepsza, może i nawet dużo lepsza.
W dwójce zdecydowanie za mało akcji.
Ale to tylko moje zdanie.....

ocenił(a) film na 9
wiedzmin79

Bo o ile jedynka była filmem akcji, to "Ostatnie starcie" jest już dramatem i w mojej opinii lepszym filmem niż część pierwsza

AdWienc

Można zacząć od dwójki, czy scenariusze są mocno powiązane i lepiej najpierw obejrzeć jedynkę?

ocenił(a) film na 9
g_darek

Możesz spokojnie oglądać dwójkę. Co prawda są powiązania, ale nikłe i w żaden sposób nie znajomość ich nie popsuje Ci wrażeń z filmu. Ale tak czy siak obydwa filmy trzeba zaliczyć. Pozdro

AdWienc

Hm, nie do końca się zgodzę. Bez obejrzenia I trudno zrozumieć relację Nascimento z Matiasem

SPOJLER:
M.in. to tłumaczy dlaczego bohaterowi tak zależy na wyjaśnieniu śmierci swojego następcy.

ocenił(a) film na 7
wiedzmin79

Obie części są jednakowo dobre ,z tym ,że w drugiej duży nacisk położony jest na politykę i powiązania korupcyjne -na każdy szczeblu władzy ... w Brazylii oczywiście ,nie u nas ! ;-) Filmy łączą postaci kolegów z BOPE , których losy i kariera poszła jakże różnymi torami .Najlepsze jest to ,że jest to rzekomo fikcja , a okazuje się że brazylijscy widzowie rozpoznawali bez problemu wydarzenia z pierwszych stron gazet ...

jjarek_filmweb

Film powstał na kanwie autentycznych wydarzeń, związanych z działaniami gangów i równych im brutalnościom oddziałów paramilitarnych. Pod wieloma postaciami kryją się autentyczni uczestnicy wydarzeń, jednak - jak głosi fama - rzeczywistość jest dużo bardziej koszmarna!
To nie jest film akcji, to jakby nie brzmiało - dramat społeczny, pararelacja z wojen dręczących favele, do czego mają przekonywać m.in. zdjęcia stylizowane na dokument.

ocenił(a) film na 7
wiedzmin79

Dokładnie tak samo myśle na pierwszą część dałem 9/10 na ta tylko 7/10 troszkę się zawiodłem też mi się wydaje że trochę za mało akcji było

ocenił(a) film na 7
wiedzmin79

Ja też wolę pierwszą część, druga jest po prostu nudnawa.

ocenił(a) film na 9
sztosik

jeszcze nie dorosłes i dlatego.

ocenił(a) film na 7
aronn

Czyli kiedy mam spróbować znowu? Mam 30 lat.
Tak wiem, niektórzy ludzie nie mają tyle szczęścia co aronn i nie dorastają nigdy :)

ocenił(a) film na 9
sztosik

no to widocznie musisz jeszcze trochę,tak jak ja(mam 37)ale mówię to bez zgryźliwości,nie obrażaj się,pisałem to dlatego(post wcześniej)ponieważ dziwie się tobie,bo druga część jest o wiele bardziej złożona i pokazująca głębszy problem jaki istniej w Brazylii,nie tylko akcja się liczy :P

ocenił(a) film na 7
aronn

Doskonale zrozumiałem ten film, przecież mimo wszystko fabuła nie była wcale ciężka. Po prostu spodziewałem się czegoś w stylu "jedynki" czy "Miasta Boga", nie podobało mi się że Matias był taki lekkomyślny (ten z pierwszej części nie dałby się załatwić w dziecinny sposób), ogólnie dużo luk w fabule. Z nowych postaci tylko Fabio przypadł mi do gustu. Zresztą nie mówię że film to beznadzieja (dałem mu 7), tylko że pierwsza część bardziej wgniotła mnie w fotel.

ocenił(a) film na 7
sztosik

Zgadzam się w 100%

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones