PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104009}
6,5 29 641
ocen
6,5 10 1 29641
4,8 5
ocen krytyków
Elizabethtown
powrót do forum filmu Elizabethtown

Do oglądnięcia filmu zainspirował mnie tytuł. Taki wydawał się tajemniczy.. No i jeszcze dobra obsada.. Orlando Bloom jak i Kirsten Dunst. A co się okazało.. film kiepski. Wcale mnie nie zaintrygował. Fakt, ten film nie należy do filmów, nad którymi trzeba się zmuszać do myślenia, był lekki.

Fabuła była taka obszarpana już przez wielu reżyserów.. no ale przecież to komedia romantyczna. Zawarte w niej jest wiele humoru. Zbiegi okoliczności są hiperbolizowane. No ale jest kilka ciekawych króciutkich scen. Dialogi prowadzone pomiędzy bohaterami są mądre..

Film nakręcony słabo. Wiele niedociągnięć, np kiedy Claire rozmawia z Drew w samolocie, widać, że szklanka, którą trzyma Drew jest prawie pusta. W następnym ujęciu szklanka jest pełna i pojawia się w niej lód lub kiedy Hollie stepuje na uroczystości pogrzebowej Mitcha, mikrofon, który odkłada zmienia swoje położenie pomiędzy ujęciami, bądź kiedy Hollie zaczyna stepować na ceremoni pożegnalnej zmarłego męża Mitcha, widać w tle jego zdjęcie, które wygląda jak legitymacyjne, w kolejnym ujęciu zdjęcie zmienia się na zwykłe, robione na tle jakiegoś domu. Chwilę później wyświetlane w tle zdjecie znowu zmienia się na takie, jakie było na początku. No a do reżysera, który dostał Oskara (!) takie niedociągnięcia nie pasują..

Muzyka... bardzo dobrze dobrana.. dopasowana do sytuacji w filmie.

Film polecam jedynie w sytuacji gdy nasza nuda szczytuje ..

ocenił(a) film na 8
Esmeralda

Ech, jeśli tak bacznie śledzisz niedociągnięcia ze szklankami i zdjęciami, to nie mogę się dziwić, że film uważasz za kiepski... Ale nazwać go lekkim? Zapewniam cię, że wydaje się taki tylko na początku. Oglądałam "Elizabethtown" kilkakrotnie i zawsze odnajduję w nim coś nowego, nad czym warto się zastanowić. Nazwać go komedią romantyczną? Ja mam trochę inne wyobrażenie na temat tego gatunku...
A muzyka i dialogi rzeczywiście bardzo dobre.

ocenił(a) film na 1
mrs_robinson

Moim zdaniem właśnie dialogi były poniżej poziomu. Nie za wiele mądrych słów się nasłuchałam; typowo amerykańskie, maksymalnie uproszczone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones