PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723206}

Elle

6,5 18 938
ocen
6,5 10 1 18938
7,2 34
oceny krytyków
Elle
powrót do forum filmu Elle

Niezbyt porywająca opowieść o francuskich degeneratach; właściwie bez motywu przewodniego, jakby twórcy nie mogli się zdecydować o co im chodzi.

ocenił(a) film na 3
Daryavush_Meribbaal

Chodzi o to,ze połowa Paryża chce przelecieć 64 letnią główną bohaterke łacznie z młodym bankierem mimo,ze ona nie oponuje żadna z żon tych panów nie ma jej tego za złe.
Słowem ten fiml to totalne gówno

ocenił(a) film na 7
adamkl1

A jednak film przyciąga, potrafi trzymać w napięciu i wywoływać różne emocje, ma piękny klimat i dobrych aktorów. To nie jest totalne gówno, ma w sobie dużo przesadzeń, na początku jesteśmy w stanie zaakceptować te, które się pojawiają, później jest coraz trudniej, aż dochodzi do coraz większych absurdów, co imo ma przesłanie.

ocenił(a) film na 7
nicolexxxx

Jakie?

ocenił(a) film na 7
Troublesome

Takie, że na początku jesteśmy w stanie zaakceptować wiele różnych dziwnych rzeczy, a później już nie, to jest ciekawe. Trudno ustalić granicę, do kiedy coś jest dla nas normalne, a od kiedy już nie. W dodatku film nie musi być jak najbardziej realistyczny, wszystkie te sytuacje niosły ze sobą różne przemyślenia nawet, jeśli mało prawdopodobne, by wydarzyły się w życiu jednej osoby.

ocenił(a) film na 3
nicolexxxx

Może ty jesteś w stanie zaakceptować, wiele różnych i dziwnych rzeczy... Jak dla mnie film ten jest strasznie przewidywalny i nudny. Aktorsko? Hmm... Tylko główna aktorka zagrała na poziomie. Reszta słabo.

ocenił(a) film na 7
Juna_3

Z jednej strony trochę rozumiem Wasze opinie, a z drugiej wciąż uważam jak napisałam

nicolexxxx

dupy nie urywa ale dosc dobry film, najlepszy dowod ze obejrzalem go do konca i byl ciekawy przynajmniej. a rezyser to tworca wielu dobrych filmow na przestrzeni wielu lat.

ocenił(a) film na 4
adamkl1

Poza tym kobieta po gwałcie przechodzi prawdziwą traumę a nie opowiada o tym na kolacji z przyjaciółmi jakby mówiła dostałam kataru lub coś w tym stylu. Taka erotyczna bajeczka dla dorosłych. Słabo!

ocenił(a) film na 7
angelina39

jezu, przecież nie każdy reaguje tak samo

ocenił(a) film na 4
nicolexxxx

Może i są takie przypadki ale wątpię.

ocenił(a) film na 5
angelina39

weź pod uwagę, że bohaterka miała specyficzny, że tak powiem zimny charakter. była oschła, dosyć zamknięta w sobie, cyniczna i jednocześnie twarda. fakt, że opowiedziała o napadzie swoim bliskim, właściwie najbliższym osobom, nie dziwi mnie, choć okoliczności - kolacja w knajpie, przy szampanie - już tak. biorąc jednak pod uwagę jej charakter, sposób bycia - takie zachowanie jest dość spójne z postacią, jaką mamy przed sobą.
do tego trzeba jeszcze dodać to, co wychodzi później - swoiste gierki, które prowadzi z mężem, przyjacielem/kochankiem/mężem przyjaciółki i wreszcie z samą przyjaciółką. w jakimś sensie opowieść o napadzie miała jej posłużyć do wzbudzenia w nich pewnych emocji - i chyba się to udało.
u "normalnego" człowieka takie zachowanie byłoby pewnie dziwne, ale bohaterka nie jest tak do końca typowym charakterem...

ocenił(a) film na 8
nomiko

Dodam,że nie powinniśmy oceniać zachowań innych nacji przez swój pryzmat.Co my wiemy o Francuzach?To inny świat....

ocenił(a) film na 5
jacpod

Jakie nacje? Jakie "my"? Kto wie? Inny świat tą Chiny.

angelina39

To nie wątp. To fakt.

ocenił(a) film na 7
angelina39

Reakcja kobiety była na pewno ekstremalna. W mediach można dowiedzieć się jednak o wielu różnych realnych sytuacjach, które wydają się wręcz niemożliwe/absurdalne itp.

angelina39

Skąd taka teoria?Masz to za sobą?Nie każda kobieta reaguje w ten sposób.

ocenił(a) film na 4
Lilith_999

Dużo na ten temat czytałam i coś takiego jeśli się zdarza to bardzo nieczęsto. Nie mówię, że nie. Ludzkie reakcje są bardzo zróżnicowane, ale po prostu nie przekonało mnie to i tyle ;)

ocenił(a) film na 8
angelina39

A nie wpadłaś na to, że reżyser chciał coś przekazać. Jakieś ukryte, symboliczne znaczenie? Obrazy tam przedstawione są tak skrajne i groteskowe, że przez cały seans cisnęło mi się "o co w tym wszystkim chodzi??". I bynajmniej nie o 'taka erotyczna bajeczka dla dorosłych' jak to gdzieś wyżej napisałaś. Najsmutniejsze jest to że jakieś 95% komentarzy jest w podobnym tonie. No nie wiem o co może chodzić.. Chyba ludzie muszą mieć wyprane mózgi przez avengersy i inne tego typu filmy: 'albo dostaje na gotowe papke, albo nie zostawiam suchej nitki'.

ocenił(a) film na 7
angelina39

Nie ma jednego przepisu na to, jak kobieta reaguje po gwałcie. Trzeba wziąć też pod uwagę jej dzieciństwo i z czym musiała się mierzyć przez całe życie

ocenił(a) film na 4
adamkl1

Zmarnowany czas przy nim.

Daryavush_Meribbaal

Potwierdzam,ten film jest popaprany zwłaszcza relacjemiędzyludzkie,nie podobał mnie się.

ocenił(a) film na 4
Daryavush_Meribbaal

Jeszcze tak nie miałem Nie daję rady tego obejrzeć Już trzeci dzień oglądam Po 30 minut Dłużej nie mogę NUDA i WSTRĘT to wszystko co czuję do tego filmu MOŻE nie mam odpowiedniego nastroju/nastawienia....?
o czym? dla mnie o kobiecie pozbawionej uczuć Która sypia z cudzymi mężami
Ale jestem dopiero w połowie Od paru dni :)

Daryavush_Meribbaal

obejrzany przypadkiem dzis w nocy. Generalnie mi sie podobał. Atrakcyjna starsza pani, chociaz pewnie nie dla każdego, kwestia gustu:) Ale rzeczywiscie twórca nie mógł sie zdecydować co chce zrobić. W opisie widzę, że to thriller, ale zupełnie tego nie czułem. Bardziej komedia? Sceny gwałtu, w zasadzie nie wiedziałem czy to na poważnie czy cholera wie co. Ale mimo wszystko na plus zahaczając o kicz. Zdarza się

ocenił(a) film na 3
Daryavush_Meribbaal

Podpisuję się pod tą recenzją. Film zmęczył mnie. Jedyne co dobre, to jak Murzyn puszcza oczko jak okazuje się że wnuczek głównej bohaterki jest czarny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones