PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856764}

Elvis

7,0 60 610
ocen
7,0 10 1 60610
6,7 54
oceny krytyków
Elvis
powrót do forum filmu Elvis

Daje wysoka ocene za swietna gre aktorska Butlera. Wspaniale odwzorowal styl i ruchy Elvisa. Jako wielka fanka Krola nie moglam nie isc na ten film. Sceby koncowe, ktore zawieraly jego juz prawdziwego, jego ostatni koncert, jego wspomnienia, wycisnely ze mnie lzy. Bardzo sie wzruszylam. Wychowalam sie na muzyce Elvisa i zawsze bylam z nim bardzo zwiazana, wiec ten film byl dla mnie mocny. Duzy plus za ukazanie Elvisa od ,,kulisow", jego inspiracji, celow, marzen. Film zawieral nawet jego prawdziwe slowa, ktore zwykl mawiac. Jednak nie podobalo mi sie to, ze wazne aspekty byly ucinane, takie jak np. jego malzenstwo, uzaleznienie od lekow przeciwbolowych i nasennych - te watki powinny byc rozwiniete bardziej. Brak takze w filmie Lindy oraz Ginger, Priscille za to przeslodzili, a ona tez miala swoje za uszami. To malzenstwo bylo bardzo wazne a oni ukazali to wszystko niczym maslo maslane i dosyc poprzekrecali, bo np. Elvis nie chcial zabierac Priscilli do Hollywood - wolal, by zostala w Memphis z Lisa Marie. Pod koniec wydaje sie, ze wszystko juz skracali. Ukazali jego uzaleznienie ale nie ukazali jego poczatkow, tego od czego sie to zaczelo. W radiu mowili, ze Krol jest gruby, natomiast aktor nie zmienil wygladu. Brak watku Ann-Margret, ktora byla w zyciu Elvisa bardzo wazna. W jednej chwili Elvis siedzi z Priscilla w Mercedesie na lotnisku, gdzie ta blaga go o odpoczynek, za chwile leci samolotem (Elvis bal sie lotow samolotem - takze nie wspomnieli o tym) i nagle informacja o smierci Elvisa. Nie podoba mi sie to, ze rozwijali beznadziejne i nudne watki a nie skupili sie na wielu tych waznych.

ocenił(a) film na 8
Lorellai

EDIT (nie mogę już edytować swojego komentarza):
Daje wysoka ocene za swietna gre aktorska Butlera. Wspaniale odwzorowal styl i ruchy Elvisa. Jako wielka fanka Krola nie moglam nie isc na ten film. Sceny koncowe, ktore zawieraly jego juz prawdziwego, jego ostatni koncert, jego wspomnienia, wycisnely ze mnie lzy. Bardzo sie wzruszylam a po filmie musialam chwile zostac na fotelu kinowym, by ochlonac. Wychowalam sie na muzyce Elvisa i zawsze bylam z nim bardzo zwiazana, wiec ten film byl dla mnie mocny. Duzy plus za ukazanie Elvisa od ,,kulisow", jego inspiracji, wzorow, celow, marzen. Film zawieral nawet jego prawdziwe slowa, ktore zwykl mawiac, np. ,,Meczy mnie bycie Elvisem(...)" Jednak nie podobalo mi sie to, ze wazne aspekty byly ucinane, takie jak np. jego malzenstwo, uzaleznienie od lekow przeciwbolowych i nasennych - te watki powinny byc rozwiniete bardziej. Brak takze w filmie Lindy oraz Ginger, Priscille za to przeslodzili, a ona tez miala swoje za uszami i swieta w tym zwiazku nie byla. To malzenstwo bylo bardzo wazne, niemal kluczowe w zyciu i karierze Elvisa a oni ukazali to wszystko niczym maslo maslane i dosyc poprzekrecali, bo np. Elvis nie chcial zabierac Priscilli do Hollywood - wolal, by zostala w Memphis z Lisa Marie i zachecal ja do lekcji karate (sam mial czarny pas w tej dyscyplinie), gdzie zreszta znalazla kochanka. Pod koniec wydaje sie, ze wszystko juz w filmie skracali. Ukazali jego uzaleznienie ale nie ukazali jego poczatkow, tego od czego sie to zaczelo. Jego 10-letniej spirali smierci, w jaka sie zaplatal. Ukazali, ze strzelal ,,ot tak" z pistoletu w sypialni i przejawial dziwne zachowania, ale nie ukazali i nie wspomnieli o czynniku, ktory te zachowania spowodowal (urazy mozgu, etc.) W radiu w filmie mowili, ze Krol jest gruby, natomiast aktor nie zmienil wygladu. Brak watku Ann-Margret, ktora byla w zyciu Elvisa bardzo wazna. W jednej chwili Elvis siedzi z Priscilla w Mercedesie na lotnisku, gdzie ta blaga go o odpoczynek, za chwile leci samolotem (Elvis bal sie lotow samolotem - takze nie wspomnieli o tym) i nagle informacja o smierci Elvisa. Nie podoba mi sie to, ze rozwijali beznadziejne i nudne watki a nie skupili sie na wielu tych waznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones