PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795734}

Endless

The Endless
5,7 6 526
ocen
5,7 10 1 6526
6,0 4
oceny krytyków
Endless
powrót do forum filmu Endless

Jestem tym filmem mile zaskoczony. Spokojnie poprowadzona fabuła z wątkami psychologii, religii..i postrzegania czasoprzestrzeni. Nie jest to horror, sci-fi owszem, ale przystępny dla każdego odbiorcy, nie tylko fanów gatunku. Profesjonalne zdjęcia, dobry montaż, aktorzy nie psują odbioru. Reżyserzy utrzymali tempo i klimat przez cały film, co czasem kuleje nawet u doświadczonych kolegów po fachu. Co najważniejsze historia wciąga, nie ma tu banałów ani schematów. Dzieło (nie w sensie wybitności) Bensona i Moorhead'a to przemyślana konstrukcja. A napisałem "dzieło", bo należy się tym niedoświadczonym filmowcom szacunek. Stworzyli scenariusz, sfilmowali, grając głównych bohaterów, zrobili do niego zdjęcia, i zmontowali. Być może dzięki temu ten film jest tak spójny. Dla mnie o wiele lepsze kino od napompowanych Avengersów, nielogicznych Looperów, chaotycznych Projektów Almanach, a uniwersalność przekazu, moim zdaniem, wyciąga je z ram sci-fi.

Quadrath

Dlaczego ma nie być lepszy od jakichs tam bajeczek dla dzieciaków jak "Avengers"? Ten film jest całkiem z innej bajki. I to nie bajeczka dla dzieciaków tylko filmik psychologiczny sci-fi. Uniwersalnośc przekazu? Czasoprzestrzeń? religia? Wątek sekty a gdzie religia? Utrzymali tempo? i klimat? Na samym początku rozwiązali fabułę. Zabawne, że rozwiazują ją ponownie po 40 min. Tempo? Popatrzyłeś na czas? Gdzie była fabuła po 30 minutach filmu? Utopiła się w glucie jakby scenarzysta bał się rozwinąć bo za szybko skończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones