PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003741}
6,5 22 749
ocen
6,5 10 1 22749
6,6 5
ocen krytyków
Enola Holmes 2
powrót do forum filmu Enola Holmes 2

Ale nędza!

ocenił(a) film na 3

Jak dla mnie, Watson może być Indianinem a Moriarty helikopterem szturmowym, ale beznadziejnego scenariusza i tak nic nie uratuje - absolutnie nic się tu nie trzyma kupy a koło prawdopodobieństwa, również psychologicznego, ten scenariusz nawet nie leżał. Czy naprawdę Netflixa nie stać na to, żeby raz jeden zrobić dobry film zamiast kolejnego gniota?

Chociaż teraz sobie myślę, że to po prostu w założeniu film dla dwunastolatek a nie dla starych koni.

ocenił(a) film na 3
mpruchni

Niestety, ale fabularnie jest to żenujące. W pewnym sensie ten film, osadzony w "świecie Sherlocka", jest obrazą dla pamięci szkockiego pisarza i jego twórczości.

Nie chcę twierdzić, że jest to opowieść detektywistyczna na miarę inteligencji ludzi z trzeciej dekady XXI wieku, bo nie wierzę w to, że ludzie dzisiaj są aż tak ograniczeni. Chciałbym założyć, że jest to po prostu wyjątkowo nieudana wariacja na temat twórczości Conan Doyle'a. Film powinien być hołdem złożonym Szkotowi, a niestety jest kpiną z jego literatury. Łaskawie można by przyjąć, że jest to zamierzona parodia, gdyby nie to, że mamy dowody na to, iż nikt z twórców filmu nie chciał świadomie pisarza i jego dorobku parodiować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones