PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283455}
5,5 10
ocen
5,5 10 1 10

Enter the Devil
powrót do forum filmu Enter the Devil

Zapomniany horror o zakapturzonych członkach tajemniczego kultu przy granicy USA z Meksykiem (Teksas), który składa ofiary z ludzi. Śledztwo w sprawie zaginięć prowadzi miejscowy szeryf. W "Enter the Devil" Franka Q. Dobbsa podoba mi się szczególnie pustynna atmosfera, sucha i przerażająca. Film nakręcono z tego co się orientuję na pustyni Mojave. Sceneria wręcz idealna dla horroru o quasi-religijnym jaskiniowym kulcie w czerwonych kapturach i z pochodniami w dłoniach. Gore praktycznie zero, ale sceny ceremonialnego zabijania ofiar dość przerażające - zwłaszcza spalenie żywcem pewnej Meksykanki owiniętej drutem kolczastym. Sekta zwana Disciples of Death to są jednak Penitenci, a nie sataniści. W "Enter the Devil" mamy także opuszczoną kopalnię miedzi i śmierć po ugryzieniu grzechotnika. Nieco ospałe tempo akcji może jednak zniecierpliwić niektórych widzów.

ocenił(a) film na 7
khanate

Filmwebowa klasyfikacja "Enter the Devil" jako westernu jest lekko mówiąc naciągana.

khanate

Gdzie obejrzałeś film?

Dziedzic_2

A i szukam dobrych horror-westernow (weird-westerns), poleciłbyś jakieś może gdybyś mógł? :v

ocenił(a) film na 7
Dziedzic_2

Mam go od dawna z Cinemageddon. W klimacie westernowo-horrorowym mogę zasugerować "Grim Praire Tales" (1990) czy "The Ghost Town" (1988), no może jeszcze "The Ghostriders" (1987).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones