PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433359}

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
7,0 141 358
ocen
7,0 10 1 141358
6,2 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Jako, że właśniw wróciłem z kina, mogę zaprezentować streszczenie filmu dla tych co go nie widzieli.

Zaczyna się, że Scrat goni za żołędziem aż spotyka dziewczynę ze swojego gatunku, w której się zakochuje, lecz zaraz później zaczynają walczyć o żołędź. Zaraz po tym dowiadujemy się, że Ellie jest w ciąży. Manfred jest przewrażliwiony i myśli, że w każdej chwili może narodzić się dziecko a więc przygotowuje się jak tylko może. Buduje także park zabaw dla dziecka. Diego mówi, że nie pasuje już do tego stada, i że nadszedł czas, żeby odejść po czym rusza przed siebie. Sid jest smutny bo także chciałby miec własne dziecko. Idzie sobie na spacer znajudjąc trzy duże jaja. Zabiera je mówiąc, że zaopiekuje się nimi. Gdy wraca z nimi do Manfreda i Eliie, ci mówią mu aby je odniósł tam gdzie je znalazł. Sid z niechęcią postanawia je zanieść lecz zmienia zdanie i zostawia jaja. Kładzie się spać a następnego dnia odkrywa, że z jaj mykluły się trzy dinozaury. Jest zadowolony, że w końcu ma swoje dzieci. Postanawia je zabrać do parku zabaw, zbudowanego przez Manfreda, mimo jego wcześniejszego zakazu wpuszczania tu kogokolwiek. Gdy inne dzieci widzą, że park został otwarty, wpadają tam dewastując park razem z dinozaurami. Gdy Manfred to odkrywa jest zdenerwowany. Nagle pojawia się wielki dinozaur, który szuka swoich dzieci. Sid ukrywa się lecz dinozaur znajduje go i bierze w zęby za ogon jego i młode dinozaury. Podczas gdy wielki dinozaur odchodzi zauważa to Diego, który oddzielił się od stada. Manfred, Ellie, Crash i Eddie postanawiają odnaleźć Sida. Znajdują jaskinie, po drugiej stronie której odkrywają całkowicie nowy świat pełen dinozaurów. Jest tam ciepło, nie ma lodu i śniegu. Zaraz po tym natykają się na pierwsze atakujące ich dinozaury. Udaje się im jednak uciec. Następnie spotykają Diego, który też szuka Sida, tak więc przyłącza się do nich. Po jakimś czasie poznają łasicę imieniem Buck, który mówi, że jak będą go słuchać to wspólnie odnajdą ich przyjaciela. Buck okazuje się być nieco świrnięty, lecz mimo to nasi bohaterowie postanawiają mu zaufać. Dowiadują się od niego, że dinozaur, który porwał Sida nie jest największym zagrożeniem. Jest nim jeszcze większy dinozaur, z którym Buck stoczył wiele pojedynków i w wyniku jednego z nich wyrwał mu ząb, z którego zrobił sobie sztylet. W tym czasie mama młodych dinozaurów, która porwała Sida, chce go zjeść lecz młode sprzeciwiają się temu. W końcu wielki donozaur akceptuje Sida. W końcu Sid odchodzi od dinozaurów. W tym czasie Ellie mówi, że zaraz urodzi dziecko. Gdy cała reszta chce do niej dojść, osówa się ziemia i zostają rozdzieleni. W tym czasie Ellie została zauważona przez niewielkie mięsożerne dinozaury. Manfred i Diego biegną do niej przepędzając dinozaury. Rodzi się dziecko i zaroaz po typ przychodzi Sid. Gdy wydaje się już, że wszystko jest w pożądku, pojawia się wielki Dinozaur o którym wspominał Buck. I tym razem Buckowi udaje się pokonać gigantyczną bestję związujuąc ją splotami. Jednak chwilę później dinozur uwalnia się i znów atakuje. I tym razem udaje się go pokonać. Walka kończy się tym, że wpada on do przepaści. Wszyscy są szczęśliwi lecz Buck jest nieco przygnębiony ponieważ jego przeciwnik, z którym zmagał się przez całe życie, nie żyje. Postanawia więc zabrać się razem z resztą bohaterów do ich świata. Gdy wchodzi już z nimi do jaskini, nagle słyszy ryk tego wielkiego dinozaura. Odzyskuje radość i wraca. W tym czasie przez przypadek zawala most w tej jaskini prowadzący do świata dinozaurów.

Oprócz głównego wątku przez cały film przeplata się wspomniany na początku wątek Scrata, który oprócz pogoni za żołędziem, zakochuje się w dziewczynie z jego gatunku, lecz nie jest to istotne i nie ma wpływu na główną fabułę.

Jest to najdłuższe moje streszczenie i napisanie go zajęło mi dość dużo czasu. Nie pogardziłbym jakimiś podziękowaniami. :D

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

I już od razu dostaniesz pierwszy naganny komentarz.Po pierwsze, streszczenie to jest niedokładne, pominąłeś wiele ważnych zdarzeń, których już nie będę wymieniał.Po drugie, po co wszystkim zdradzasz fabułę?Może ty, albo parę innych osób, tak jak ja, oglądało ten film, ale wiele jeszcze nie widziało, i może nie chcą od razu się wszystkiego dowiadywać, bo wtedy nie będzie tego zaskoczenia(a poza tym niektórzy nie chcą, żeby im zdradzać od razu fabułę).

ocenił(a) film na 8
m10

Nie, no proszę. Ja idę na film dopiero w piątek nad czym bardzo mocno ubolewam. Ale.. Kurde! Nie zamierzam czytać streszczeń! Chciałam tylko przeczytać opinie ludzi, którzy obejrzeli film przede mną.
Chciało Ci się pisać? Świetnie. Brawo dla Ciebie. Gratuluję wytrwałości.

kasic_a

Do m10: No cośtam mogłem pominąć bo to jest streszczenie, czyli przedstawienie NAJWAŻNIEJSZYCH faktów.

kasic a: A co stoi na przeszkodzie żebyś poszedł wcześniej? Ja poszedłem wtedy kiedy chciałem czyli dzisiaj na 11:50. Nie widzę żadnego problemu.

DarkHunter

Nie krytykujcie, że ktoś napisał streszczenie, nikt wam nie karze czytać.
Ja także jeszcze nie oglądałem i nie mam zamiaru przeczytać, może po
obejrzeniu. Krytykować możecie tylko jakość streszczenia, a nie to że ono w
ogóle jest. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 7
Halfred

wystarczy napisac spoiler i niech się wstydzi ten kto czyta

sonnchen

Poco słowo "spoiler"? Słowo "streszczenie" mówi samo za siebie. Halfred napisał bardzo mądry komętarz. Zgadzam się z nim w 100% Nie chcecie to nie czytajcie. Ale jakby ktoś chciał to jest. Chyba lepiej jak coś jest i masz wybór, że możesz to przeczytać lub nie, niż jakby tego w ogule nie było, nie?

DarkHunter

dokładnie scratte się rozstała właśnie z nim,ale w 4 była syreną,maniek,ella,brzoskwinka mają ethana,louisa,steffie,katie i megana,ale zostało wspominane znowu w 4cz.,wykluły nie przez m,ale nazywa się t-król,czyli mama,czyli backimingster i rudi także się pojawili na chwilę,aby walczyć,miał liany,ale odzyskał formę i ma shirę oraz babcię przez pozostawienie całej rodziny,ponieważ porzucili go w 1cz.,tak samo kapitan flak nie żyje poprzez pożarcie syreny-potworów,flynn,dobson-2 przeciwieństwa potrafią pływać,razimussen,zezol i silas utonęli tylko gupta dostał szoku i też ma broń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones