PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 565
ocen
5,3 10 1 71565
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

4/10

ocenił(a) film na 4

Ten film ma wiele wad, a główne które mnie uraziły są takie:
- podczas tej sceny, w której Eragon pierwszy raz leci w siodle na Saphirze i Brom jedzie za nimi po polanie, to ja się pytam: gdzie się podział koń Eragona? W jednym ujęciu Brom jedzie i prowadzi jego konia, potem koń znika, a później znowu kosmici go w cudowny sposób oddali,
- film ma za mało fabuły. Twórcy robili go na szybko? Większości naprawdę ciekawych elementów które są w książce w filmie nie znalazły miejsca. Jeśli już jest coś co było w książce jest tak marnie zrobione, że szkoda słów.
- w książce Eragon dopiero w któreś z następnych części zabił Ra'zaców, (dobrze napisałam? Trochę dawno przeczytałam Eragona.) a co było w filmie? Brom zabił chyba dwóch Ra'zaców od razu!
- gdzie jest Solembum?
- Brom nie zginął podczas odbijania Aryi!
- o ile pamiętam Arya dołączyła do Eragona i Saphiry później niż to było w filmie.
- I najważniejsze pytanie które mnie bardzo irytuję: Czy scenarzysta ma w ogóle jakieś pojęcie o książce?! Czytał on tą książkę w ogóle!? Wiem, wiem to adaptacja, ale żeby, aż tak odbiegała od książki!?
Prawdopodobnie czepiam się o szczegóły i jest jeszcze parę tych wad, ale podsumuwując: ten film jest bardzo zły, ale są gorsze. A tą ocenę dałam też ze względu na książkę, normalnie byłaby niższa. A szkoda, cała seria jest bardzo fajna i fajnie by było zobaczyć ją zekranizowaną tyle, że dobrze!

Aurona

zgadzam się z przedmówcą
cóż powiedzieć no lipa jak brzoza (żeby lekko nawiązać do idiotycznych sentencji których w książce sobie nie przypominam)
-zero spójności
-zero związku z książką (poza tytułem, imionami postaci i miejscami do których bohaterów "teleportowano")
-bombastyczna muzyka w każdym dostępnym momencie czyli tam gdzie nie wepchnięto
- (i tu kolejny minus) idiotycznych dialogów
- no i na koniec DRAMATYCZNY dubbing, kto wymyślił to przeciąganie kwestii smoczycy i kto tam wstawił Panią Brodzik? totalna pomyłka, reszta polskiego dubbingu też dramatyczna, a Pani reżyser dubbingu ma spore doświadczenie więc nie do końca rozumiem czemu wyszła taka kupa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones