PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 563
oceny
5,3 10 1 71563
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

Jak można...

ocenił(a) film na 3

zepsuć taką fajną historię.. ? Książkę czytałam z zapartym tchem, a film jest jakby dla dzieci.
Naprawdę porażka.

RdzawyJudasz

Książka dla dzieci to i film dla dzieci.

ocenił(a) film na 4
RdzawyJudasz

Zgadzam się. Okrutnie skopany film. Sceny walki pokazane są po prostu komicznie - poważnie miałam wrażenie, że komedię oglądam. Dubbing polski dla większości postaci według mnie bardzo źle dobrany. No i coś, co bardzo interesuje mnie w takich filmach, gdzie są sceny, w których bohaterowie przemieszczają się konno, to - no cóż... konie galopowały, jakby bohaterowie na spacer wyjechali. Żadnej dynamiki - scena nie pokazuje nam podróży uciekających przed śmiercią i dążących do wolności ludzi. Szczerze mówiąc Miś uszatek mocniej trzyma w napięciu. :)

RdzawyJudasz

Z fabuły zostało też niewiele.

RdzawyJudasz

Tak, zgadzam się choć nie do końca. Zgodność filmu z książką to 20-25 %, obsada aktorska bardzo dobra ( zwłaszcza kreacja Sienny Guillory ), a dubbing mnie osobiście sie bardzo podobał - nie wiem dlaczego 3/4 osób na niego narzeka ... ? Dla mnie film ( gdyby nie było książki ) to dałbym 9/10 ( pewnie wielu powie,że stanowczo zawyżam ocenę, ale lubię takie klimaty filmowe i po prostu film mi się bardzo podobał i tyle... I nic tego nie zmieni ... ). Jednak film jako adaptacja powieści Christophera Paoliniego, to daję 5/10. Wielka szkoda, że spaprano wspaniałą książkę ( osobiście to jedna z moich ulubionych obok Miecza Prawdy i Reguły Dziewiątek - zachęcam do ich przeczytania - naprawde warto ... ). Pozdrawiam

Shurtugal_Eragon

Akurat kreacja S. Guillory była jedną z najgorszych w "Eragonie".

yvonneD

Cóż, masz nieco racji, ale to moja jedna z ulubionych aktorek i dlatego tak napisalem. Pewnie powiesz, ze troche nieobiektywnie, ale takie moje zdanie. Ja szanuje Twoje, :P

Shurtugal_Eragon

Bo nie powinno się oceniać subiektywnie.
Ale cóż, ja też szanuję Twoje ;)

RdzawyJudasz

dokładnie takie same mam odczucia... :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones