PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 565
ocen
5,3 10 1 71565
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

Witam,
wszyscy, ktorzy tak jak ja uwielbiaja cykl Christophera Paoliniego - "Eragon" , zachecam do ponizszej dyskusji na ten temat. Oto moje zdanie :
Przeczytalem jak na razie po 3 razy kazda z ksiazek z serii i tak za rok znowu sobie wroce do lektury.... bo naprawde warto. Czytam za kazdym reazem z wielka przyjemnoscia te serie. Pamietam jak pierwszy raz siegnalem po 1 czesc, to tak mnie wciagnela, ze czytalem od rana do wieczora z malymi przerwami. Po prostu kocham te powiesc.
Wspaniale zostal przedstawiony watek milosny Eragona do Aryi, choc nie konczy sie on happy endem, to jednak daje sporo do myslenia... Poza tym cala ta wspaniala kraina Alagaesia jest niesamowita w kazdym znaczenia tego slowa... Ta ksiazka mozna powiedziec przemawia do glebii mojego jestestwa i dlatego takbardzo ja kocham. Nigdy mi sie nie znudzi. Dlugo moglbym pisac jeszcze o zaletach tej serii...
Jesli macie podobne odczucia, to bardzo prosze o komentarz i zapraszam do znajomych. PISZCIE, JAKIE SA WASZE ODCZUCIA PO PRZECZYTANIU SERII, CO WAM SIE PODOBALO, A CO WOLELIBYSCIE ZEBY WYGLADALO NIECO INACZEJ... Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze ;);) P.S. Po cichu licze, ze Paolini postanowi kiedys napisac dalsze przygody tej powiesci... P;)

ocenił(a) film na 7
Shurtugal_Eragon

Ja też uwielbiam tą ksiązkę, na razie przeczytałam tylko 2 razy pierwszą część, ale mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie kupić lub wypożyczyć kolejne. Książka jest zdecydowanie lepsza od filmu i liczę na to że zrobią nową ekranizację "Eragona" w której nie pominą tylu ciekawych fragmentów :)

zoriia

Ja takze licze, ze na nowo zekranizuja te wspaniala powiesc. Chociazby dlatego, iz jak wezma sie za to profesjonalni ludzie, to jestem przekonany, ze to bedzie kolejny megahit na miare Wladcy Pierscieni - bo potencjal ksiazki jest naprawde ogromny !!!! Kto czytal, ten wie, ze mam racje...Pozdrawiam ;)

Shurtugal_Eragon

To wysyłam zaproszenie...

ocenił(a) film na 3
Shurtugal_Eragon

Ja też bardzo lubię tę serię. Wcześniej też czytywałam książki, ale znacznie mniej, a po przeczytaniu właśnie tej książki miałam więcej chęci do czytania, bo była naprawdę niesamowita i wciągnęła mnie w świat książek. Nie czytałam może po trzy razy, ale pi jednym razie każdą, tylko pierwszą dwa razy. Ale film mi się nie podobał, nie dość, że ogólnie był świetny to kilka rzeczy pominęli, pomieszali... Nie podobał mi się, w porównaniu do książki to dno, ale dałam wyższą ocenę, bo oceniałam go osobno...

Figula

Oczywiscie zgadzam sie co do filmu. Ze mna bylo tak, ze najpierw obejrzalem film i mi sie bardzo spodobal, gdyz lubie takie klimaty ( zwlaszcza, ze zagrala w nim moja ulubiona aktorka -Sienna Guillory), a potem siegnalem po ksiazke i nie bylo porownania. Niebo a ziemia... Po przeczytaniu nadal lubie ten film, jednak ksiazka o niebo lepsza !!!! P;)

Shurtugal_Eragon

Ja też najpierw film obejrzałam w kinie, a dosłownie parę dni później sięgnęłam po książkę. I mimo, iż film jest tragiczny to ma się do niego sentyment ze względu na książki. Choć te nieporównywalnie lepsze - ten kto nie przeczytał nie ma pojęcia jak bardzo.

Ofeflia

To prawda, sentyment pozostaje mimo wszystko...P;)

ocenił(a) film na 10
Shurtugal_Eragon

Mam takie same odczucia po przeczytaniu tej powiesci. Oczywiscie cala seria 10/10 !!!!!!! Rowniez ta powiesc nigdy mi sie nie znudzi i takze czekam na ponowna, profesjonalna ekranizacje. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 1
Shurtugal_Eragon

Znam niektóre fragmenty na pamięć... Chyba 100 razy ten cykl był w moich rękach. Cóż... moje przemyślenia na temat filmu znajdują się w innym temacie

ocenił(a) film na 1
Shurtugal_Eragon

Eragon x9
Najstarszy x8
Brisingr x6
Dziedzictwo x4
Cztery lata mojego życia! Być może nie jest to dzieło sztuki na miarę "Władcy pierścieni", ale wpłynęło na moje życie jak żadna inna książka

formora912

Co kto lubi... ;) Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 2
Shurtugal_Eragon

Wg mnie nie jest to seria wysokich lotów, było dużo lepszych książek, sporo rzeczy do poprawki, ale i tak wciągnęło mnie do samego końca.

nikia45

Cóż - co kto lubi ;) Ja uwielbiam tę ksiązkę - zwłaszcza wspaniałe ukazanie miłości Eragona do Aryi !!! Sam się w niej zakochałem ;) Poza tym cudowna,wciągająca fabuła - godni podziwu bohaterowie i ich wyczyny oraz genialna Alagaesia i jej klimat !!!
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 2
Shurtugal_Eragon

Tak, tak, też lubię, tylko po prostu czytałam lepsze. Seria taka trochę niedopracowana, ale i tak - wciągnęło mnie, pokochałam kilka postaci, niektóre wątki... Całkiem niezła lektura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones