PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269093}
6,2 6 850
ocen
6,2 10 1 6850
Eskadra "Czerwone ogony"
powrót do forum filmu Eskadra "Czerwone ogony"

Dosyć zabawne

ocenił(a) film na 1

Ktoś kto zakwalifikował ten film jako dramat wojenny ma chyba niezłe poczucie humoru, dramat
owszem to jest ale jeśli chodzi o odwzorowanie realiów II Wojny Światowej.

Banda czarnoskórych pilotów, którzy nie brali nigdy udziału w walce powietrznej, do tego latający
przestarzałymi samolotami strzela do asów lutwaffe w o wiele lepszych maszynach. Jaki otrzymamy
rezultat? Niemcy tracą jeden samolot za drugim a na złomach oddziału naszych heroicznych
hamerykańskich pilotów nie ma ani rysy.

Nie chce mi się nawet wspominać o bitwie z odrzutowcami... liczyłem że w pewnym momencie na
ekranie pojawi się dzielny Luke Skywalker i powie że muszą zniszczyć gwiiazdę śmierci w środku
Berlina, film dużo więcej nie stracił by na realiźmie a finałowe sceny byłyby ciekawsze niż
sztampowe teksty o poświęceniu itp.

PS. Jeśli ktoś zamierza oglądać to polecam zaopatrzyć się w kalosze i parasol bo typowy
amerykański patos aż wylewa się z ekranu podczas seansu.
PPS. Jako film akcji może jakoś by dawał radę, gdyby przecierpieć irytujących głównych bohaterów.

Reynevann22

Mówię ci ten film to czarny humor,bambusy w przestworzach,pierwszy raz oglądałem tak głupi film wojenny.

tomek1973_2

chłopcy, sięgnijcie do literatury okresu 2 wojny światowej, może to wam poszerzy choć trochę horyzonty

ocenił(a) film na 2
klimoos1

Literaturę II wojenną mam w małym palcu. I te wyczyny z ekranu to dla mnie jakaś parodia - żadnego realizmu, tępa gloryfikacja pilotów bo są czarni ( i chyba wyłącznie dlatego bo ten dywizjon naprawde nie wyróżniał się specjalnie z tłumu). Że już nie wspomnę że żeby u Aliantów zostać asem to trzeba było miec pod 30 zestrzeleń a u Niemców piloci z setką (!) zestrzeleń nie należeli do rzadkości, a rekordzista miał ich ponad 400. TO SĄ PILOCI a nie banda obwiesiów z których zrobiono bohaterów. Czasem aż szkoda że Niemieccy piloci latali ze swastykami na ogonach i byli po niewłaściwej stronie barykady bo 90% alianckich pilotów to im mogła buty czyścić. I to tyle jeśli chodzi o odsyłanie do literatury

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones