PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269093}
6,2 6 856
ocen
6,2 10 1 6856
6,0 2
oceny krytyków
Eskadra "Czerwone ogony"
powrót do forum filmu Eskadra "Czerwone ogony"
mal81

tu masz film "Ciemnoniebieski świat"
http://www.filmweb.pl/film/Ciemnoniebieski+%C5%9Bwiat-2001-32199

a nie jakaś czarna sarczka

mal81

Dywizjon 303 jak byl lepszy niz Red Tails.. nie mowiac o tym, ze nawet wsrod Amerykanskich Pilotow najlepszy byl Polskiego pochodzenia...

Al_Bundy

To Richard Bong był polskiego pochodzenia. Oj a ja zawsze myślałem ze szwedzkiego.

polukr

Chodzilo mi raczej o Franciszka Gabryszewskiego.

Al_Bundy

Gabby jest 4 na liście się na podium nie zapał ;)

polukr

Chodzilo mi tylko o II wojne swiatowa i to z Hitlerem, wojne na pacyfiku zaliczylbym jako inny konflikt zbrojny.

Al_Bundy

mamy wolność słowa możesz sobie uwarzyć co chcesz. nawet ze ziemia jest płaska i podpieraj ją słonie :D Nie zamieni to jednak faktu ze walki w Azii i na Pacyfiku to nadal konflikt zbrojny zwany 2 woja światowa. Ścisle ze sobą powiązany szczególnie dla amerykanów . Sam Gabby pierwszy lot bojowy wykonał na Pacyficznym Teatrze dziań wojennych.

polukr

Tak, ale czesc w Europie byla zupelnia inna, Japonczycy chcieli zajac Azje, Hitler chcial zajac Europe, czesc Afryki itd...

Al_Bundy

A jak niby miało być Hitler miał zająć Australia a Japonia Karaiby ? kierunki ekspansji determinowała geografia to chyba logiczne. Niemneij Militarnie politycznie i gospodarczo to wszytko było połączone i maiło na siebie bezpośredni wpływ. gdyby nie Atak japoni na USA to nie wiadomo kiedy USA przyłączyły by się do walk na europejskim teatrze działań wojennych.

polukr

Wazne jest po jaka cholere Hitler mialby podbijac Australie itd...

Nie wiadomo, czy USA w ogole by sie przylaczylo...

Al_Bundy

Przyłączyło by się na 100% tylko nie wiadomo kiedy. Stan faktyczny był taki że USA już przed atakiem na Pearl Harbor opowiedziało się po jednej stronie konfliktu i wspierało go materialnie i militarnie. Już okilka miesięcy przed formalnym wystąpieniem stanu wojny okrętu USA toczyły potyczki z Ubotami. Tylko kwestą czasu było o0twarte przystąpienie do wojny USA

polukr

Ciekawe tylko w jakim celu...

Al_Bundy

Bo lepiej sie prowadzi interesy z panieństwami przewidywalnymi jak np. UK czy Francja niż z państwami nieprzewidywalnymi jak III rzesza. Już w 1939r w momencie agresji na Polskę III rzesza przestała być na dłuższą metę partnerem gospodarczym dla USA

polukr

Akurat III Rzesza nei byla panstwem znowu tak bardzo nieprzewidywalnym, wystarczylo zainstalowac tam szpiegow i bylo wiadomo, ze szykuja sie do wojny.. Zreszta mili kolosalne dlugi, a wojna to dobre wyjscie z dlugow.. mozna handlwoac bronia, pladrowac itd..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones