PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269093}
6,2 6 854
oceny
6,2 10 1 6854
Eskadra "Czerwone ogony"
powrót do forum filmu Eskadra "Czerwone ogony"

Patrzac po obsadzie mozna sie spodziewac histori 332 dywizjonu mysliwskigo USA, skladajacego sie wlasnie z czarnych pilotow.
Dla zainteresowanych http://www.filmweb.pl/film/Czarna+eskadra-1995-10963,
Nasuwa sie teraz tylko pytanie, czy Lucas zrobi remake, czy bedzie to oryginalne dzielo ukazujace losy tego dywizjonu :D

karol_kafarski

I Cuba Gooding Jr. też tam grał. Tylko, że kogo innego.

ocenił(a) film na 3
karol_kafarski

też mi przyszła na myśl czarna eskadra. Red Tails będzie opowiadał o tych samych wydarzeniach ale nie sądzę że można to nazwać remakiem. Na trailerze dali "Inspired by true events" zamiast zwyczajowego "based on" więc do historii podejdą pewnie dość swobodnie.

ocenił(a) film na 8
miszatujest

Oglądałem "Czarną Eskadrę" i zwiastun "Red Tails" i zauważyłem że w tamtym filmie wykorzystano archiwalne zdjęcia powietrznych walk i ataków na cele naziemne.A tu zastąpiono je efektami komputerowymi.

ocenił(a) film na 3
LeoRex

Czarna Eskadra miała telewizyjny budżet więc zdjęcia archiwalne były pewnie koniecznością. Podobnie robiono w starszych filmach , jak Bitwa o Mayday. Choć bardziej z powodu ograniczeń technicznych niż budżetowych. Red Trails ma budżet hollywoodzkiego blockbustera no i technologia pozwala już na pokazanie takich scen. Osobiście wolałbym gdyby przed kamerom śmigały prawdziwe samoloty a nie komputerowe widma ale jeśli będą fotorealistyczne to czemu nie.

ocenił(a) film na 8
miszatujest

Film nazywał się bitwa o MIDWAY (taka wyspa na pacyfiku),
Co do scen to na trailerze slabo dosyc wypadly te samoloty momentami, jak na wspolczesna technike (chocby geneza planety malp) to film od Lucasfilm nie powinien dawac tak ciala, no chyba ze to tylko tak na szybko w celach promocyjnych sklecony ten material byl :D

ocenił(a) film na 3
karol_kafarski

sorry. Pomieszało mi się, Wiadomo że Midway.
Do premiery zostało jeszcze trochę czasu. Może zatuszują niedociągnięcia. Przy Green Lantern wytwórnia pracowała nad efektami do samego końca.

miszatujest

a ja tam lubie w filmach wojennych takie wstawki. jak dla mnie jest to bardzo klimatyczne

ocenił(a) film na 3
separator

mogą mieć swój czar:) ale dzisiaj filmowcy stawiają jednak na akcję którą za pomocą samych zdjęć archiwalnych trudno uatrakcyjnić.

ocenił(a) film na 6
karol_kafarski

Zgadzam się z kolegą = Karol_Kafarski = Załamałem się po oglądnięciu trailera, nie wiem czy to demo gry(efekty specjalne-żenujące) czy pierwszy pomiot wypuszczony z legendarnego(szczery "szacun") studia Industrial Light & Magic(F/X)...Szczerze mówiąc tęsknię za tzw starą szkołą tzw "realizmem" (np. Battle of Britain 1969), do dziś ciężko mi przełknąć ten "nowy trend" czyli wszechobecna animacja. Ten "przełom" w efektach specjalnych robił wrażenie w Microsom(1993), Alien Breed: Tower Assault(1994-A Cd32), nie wspominając o przełomowym a zarazem lekko "pompatycznym" Wing Commander 3(1994). Co bardziej uważni zorientują się że produkcje przez mnie wymienione to...GRY!!!(a raczej intra. -wyjątek WC3). po co o tym piszę? odpowiedz jest prosta, od czasu Star Wars I(1999)-dosadny przykład- nadeszła apokalipsa... Kaskaderzy, Pirotechnicy,,, Scenografia... zbędne, przecież wszystko można wygenerować na stacjach roboczych. Niestety nie w tej tematyce przynajmniej nie w taki sposób(everything),

Tessoq

"do dziś ciężko mi przełknąć ten "nowy trend" czyli wszechobecna animacja."

Animacja jako narzędzie nie jest złe. Sęk w tym że źle się je stosuje. Z technicznego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie aby wygenerowany komputerowo samolot poruszał się zgodnie z prawami fizyki. niestety z tego co widać na dostępnych fragmentach to w imię jakiejś chorej wizji twórców samoloty latają jak X-wingi z gwiezdnych wojen. I kolejna sprawa jak już się wykonuje komputerowy model to jaki problem zrobić odpowiednią wersje. ? nie wiedzieć czemu wszystkie mustangi są w wersji D a powinny być B/C.

karol_kafarski

332 Grupa!!! a nie dywizjon !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones