PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269093}
6,2 6 856
ocen
6,2 10 1 6856
6,0 2
oceny krytyków
Eskadra "Czerwone ogony"
powrót do forum filmu Eskadra "Czerwone ogony"

red tails 7/10

ocenił(a) film na 7

Lukrowy film wojenny, niczym kino familijne, pelen poprawnosci, wrecz chorej poprawnosci odnosnie rasizmu i segregacji rasowej, wszystko to smakuje w tym filmie niczym mydlo ale...wlasnie jest na szczescie to ale - walki powietrzne, efekty specjalne naprawde swietne. Jest to chyba najlepszy film jaki kiedykolwiek ogladalem odnosnie efektow specjalnych walk powietrznych - po prostu genialne. Tak, dla efektow warto obejrzec. Co do tematyki, byly juz takie filmy o czarnoskorych dywizjach wiec temat zwalkowany, mimo to fajnie popatrzec na walczace samoloty na duzym ekranie. Nie oceniam prawidlowosci odnosnie prawdy historycznej jak to bylo z technicznego punktu widzenia, ale wg mnie jakos tak te niemieckie brygady byly slabiutkie, az ciezko uwierzyc. No i motyw ze stallagiem... sam nie wiem czy byl potrzebny, bo zakonczenie normalnie przeslodzili do granic mozliwosci.

dabram17

Co do walk wietrznych to właśnie one są najgorsza częścią filmu. Efekciarstwo i tyle, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. twórców poniosła fantazja i to ostro.

ocenił(a) film na 7
polukr

caly film jest przesaczony fantazja tworcow co ma daleko do rzeczywistosci i to mi sie podobalo, bo inaczej te walki bylyb po prostu nudne w ogladaniu i juz

ocenił(a) film na 6
polukr

ale nie wszystko było zmyślone, twórcy pokazali nam kilka prawdziwych manewrów, np jak jeden z czarnych miał kogoś na tyle, i zrobił hak w lewo, a jego partner wpasował się w rytm skręcając w prawo i spotkali się tak, że niemiec za czarnym, a za niemcem kolejny czarny i zestrzelili niemca, to jest manewr z prawdziwego życia. Ja dałem 6/10, bo wydawał mi się trochę wygładzony ten film pod względem ofiar i brutalności - wojna to straszna sprawa, a tam prawie ciągle panowała atmosfera spotkania kumpli przy piwku.

Dziarski93

miał na tyle ... zrobił hak . no nie ma jak ocena fachowca :))))))

ocenił(a) film na 6
polukr

nie jestem fachowcem i nie znam szczegółowego nazewnictwa manewrów, a już w szczególności w języku Polskim, ale to był manewr wykorzystywany podczas drugiej Wojny Światowej, jeśli Ty jesteś fachowcem to byłoby miło jakbyś zamiast wytykać palcem podał nazwę tego manewru, byłoby to o wiele bardziej konstruktywne

Dziarski93

Jak się nie znasz ta skąd wiesz ze ten manewr pokazany w filmie miał cokolwiek wspólnego z prawdą. ?

ocenił(a) film na 6
polukr

bo miałem na historii o samolotach, a że mieszkam w Irlandii od 13 roku życia to niestety nie znam Polskich nazw, a hak wziąłem od angielskiego słowa "hook", bo manewr polega na tym, że skręcasz w jednym kierunki tak długo aż wyjdziesz na prostą (180 stopni) i gdy wykonany dobrze znajdujesz się za swoim celem i można go łatwo zestrzelić. Czy teraz podzielisz się nazwą ?

ocenił(a) film na 5
Dziarski93

Efekty i rozrywka 7, jako kino wojenne 3. Średnia 5.
Generalnie rozczarowanie, ale jaki film o kwestiach rasowych mogą nakręcić Amerykanie.?
Wyłącznie poprawny, lepiej nie zrażać wyborców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones