PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1153}
7,5 21 248
ocen
7,5 10 1 21248
7,0 13
ocen krytyków
Europa Europa
powrót do forum filmu Europa Europa

Witam, mam pytanie do wszystkich.

Od jakiegoś czasu poszukuję tego wybitnego filmu na DVD we wszelkich możliwych sklepach internetowych, wypożyczalniach oraz na aukcjach internetowych. Udało mi się znaleźć tylko amerykańskie wydanie w NTSC na 1 strefę, na dodatek bez polskiej wersji językowej.

Orientujecie się czy ten film został w ogóle oficjalnie wydany w Polsce? A jeżeli tak to gdzie można go kupić?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

LechoslawWilk

Niestety, jak dotąd w Polsce na DVD nie został wydany :(

LechoslawWilk

Film był chyba dodany w 2002 roku do jakiegoś czasopisma, a na płycie był również drugi film Agnieszki Holland "Trzeci cud". Niestety nigdzie nie da się dostać tego wydania DVD!

Mr__Angel

Co robic? Jak dostac ten film? Moze za ten czas juz kto zna?

ocenił(a) film na 9
LechoslawWilk

Film Europa Europa nie doczekał się niestety polskiej wersji tzn. nie ma wydania DVD z polskim lektorem. Istnieje zagraniczna wersja filmu, ale nie posiada nawet polskich napisów (wstyd!!!).
Na allegro można czasem znależć stare wydanie tego filmu będące dodatkiem do czasopisma "Kino domowe". Jednak wydaje mi się, że i tam nie było polskich napisów.

Mi udało się dostać bardzo unikalną książkę na podstawie której powstał film. Książka jest wiele razy lepsza od filmu pomimo, że flm wysoko cenię. Na stronie www.biblionetka.pl zajduje się dokładna recenzja tej książki. A jeśli chodzi o film, to mam dobrą wersję (dobra jakość), ale niestety z polskimi napisami :-((

markkooos

"ale niestety z polskimi napisami :-((" - to chyba zaleta, niz wada? Okropne jest sluchac polskiego lektora, ktory zaglusza kazdy dzwiek. W tym filmie wazne jest, ze kazdy mowi w swoim jezyku. Lektor zabije zamierzenie rezysera.

LechoslawWilk

też chciałbym posiadać ten film w swojej kolekcji, ale niestety
w naszym kraju wydaje się tylko komedie romantyczne które się szybko sprzedadzą

ocenił(a) film na 9
LechoslawWilk

Mam ten film na DVD. Wersja bardzo dobra (4,2gb). Niestety bez lektora. Tylko polskie litery. Ale warto było kupić. W necie można też ściągnąć sobie za darmo i to troszkę gorszą wersję, bo 1,5gb.

ocenił(a) film na 8
markkooos

Hej! Ale to jest oryginalne wydanie czy masz na myśli DVD Rip o rozmiarze 4,2 GB? Lektor mi nie potrzebny, wręcz przeciwnie - same napisy są ok! Ja mam tego dvd ripa o którym piszesz - ok półtorej gb, jakoś znośna, pasujące napisy. Ale chętnie nabyłbym oryginalne DVD, bo to ważny film i warto go mieć w kolekcji.

ocenił(a) film na 9
LechoslawWilk

Mam oryginalne wydanie pochodzące z czasopisma Kino Domowe. Na allegro sobie kupiłem ten film.

ocenił(a) film na 9
LechoslawWilk

Mam również wersję VHS z lektorem. Jednak nie mam gdzie go przegrać na format DVD.

ocenił(a) film na 9
markkooos

Panie LechosławWilk czy chce Pan ten film? Proszę przyjąć mnie do znajomych.

ocenił(a) film na 9
markkooos

Widać właśnie jak Panu zależy na filmie...

ocenił(a) film na 8
LechoslawWilk

A w necie go gdzieś nie ma?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones