PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201801}

Evan Wszechmogący

Evan Almighty
5,9 104 309
ocen
5,9 10 1 104309
5,4 14
ocen krytyków
Evan Wszechmogący
powrót do forum filmu Evan Wszechmogący

Jest śmieszna i zawiera ważne przesłanie. Idealna na rodzinny seans.

marble_arena

Co tam było śmiesznego?

ocenił(a) film na 4
AldusPL

Właśnie. Zastanawiam się co w niej takiego było śmiesznego ,bo to komedia podobno była?
Jestem świeżo po projekcji ,którą odbyłem razem z 9 letnią córką i doszedłem do wniosku ,że ten film był bardziej dla niej niż dla mnie. Lecz nawet Ona nie śmiała się w niebo głosy. Więc stwierdzam ,że to bardziej kino familijne aniżeli komedia.
Czyli ,za mega komizm ,a raczej brak komizmu niestety tylko 3 ,lecz za sam pomysł ''chrześcijańsko - ekologiczny'' ,promowanie rodziny , brak wulgaryzmów i niepotrzebnej golizny oraz możliwość zobaczenia filmu ze swoimi dzieciakami powyżej siódmego roku życia wystawiam 7. Matematycznie i sensownie według mnie wyszło 5/10
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
AldusPL

Dla mnie komedia była naprawdę zabawna. Smieszne dialogi, cała sytuacja, kiedy Evan dowiaduje się o swojej misji, jego próby zakamuflowania brody, itp. Oglądałam z bratem i rodzicami- super film jak dla mnie.

Niedzisiejsza_Emily

Dobra. Motyw z brodą, nie był taki zły. Mimo wszystko i tak film był słaby.

ocenił(a) film na 6
AldusPL

O gustach się nie powinno dyskutować. Dla mnie film był naprawdę dobry. Miał być lekki, więc nie widzę sensu oczekiwać od filmu jakiejś głębi, jak to robią niektórzy ( niekoniecznie mówię o Tobie). Choć jeśli mam wybierać chyba wolę pierwszą część. Tak czy siak, oba filmy mi się podobają.

Niedzisiejsza_Emily

Wybacz, ale twierdzenie, że "O gustach się nie powinno dyskutować" jest błędne. Prawie zawsze i wszedzie ludzie dyskutują o gustach. Wymiana poglądów na temat filmów, muzyki, spotu itp nie jest niczym innym jak dyskusją o gustach. Każdy ma ulubionego aktora, wykonawce, sportowca, autora itd. Zawsze wyrażając swoją opinię na jakiś temat, rozmawiasz o guście, swoim.

"Miał być lekki, więc nie widzę sensu oczekiwać od filmu jakiejś głębi, jak to robią niektórzy ( niekoniecznie mówię o Tobie)"
Tutaj się zgodzę. Daremnie szukac w takich filmach jakiejś głębi. Jednak myślałem, że będzie równie zabawny jak częsc z Jimem Carreyem. Niestety, tak nie było. Szkoda, bo lubię Carella, ale do tej roli mi nie pasował. Jeżeli zagrałby to Jim, uważam, że film był by lepszy.

ocenił(a) film na 6
AldusPL

Źle się wyraziłam. Chodziło mi raczej, że nie powinno się krytykować kogoś za gust. Niestety Jim nie zagrał. Szkoda i naprawdę nie wiem dlaczego odmówił udziału w filmie. Jakoś trudno mi uwierzyć, że chodziło mu o za małe honorarium :)

Niedzisiejsza_Emily

Teraz lepiej :) Nawet się z Tobą zgadzam, że nie powinno się kogoś krytykowac za jego gust.
Jeżeli chodzi o honorarium, to kto wie. Może i tak było, może i nie. Pozostaje nam się tylko domyślac.
Mimo wszystko czekam na "Bruce Almighty 2", bo w tej części podobno ma wystąpic. Mam nadzieję, że nie jest to plotka. Również mam nadzieję, że Jim w tym filmie przebije pierwszą częsc, i przejdzie samego siebie :)

ocenił(a) film na 4
AldusPL

Z tymi gustami jest właśnie tak jak piszesz. Ludzie wyrażając się w sposób ,że o nich się nie dyskutuje, są w błędzie. To się tyczy każdej dziedziny sztuki ,ale i wszystkiego co nas otacza na co dzień. Krytykować można wszystko ,a nawet trzeba jak się coś komuś nie podoba, a każdemu coś się przecież nie podoba. Tak samo działa to w drugą stronę.
Co do samego filmu to ja nie oczekiwałem zbyt wiele, ale za to co dostałem i tak więcej niż 4/10 nie jestem w stanie przydzielić. Kiedyś było 5, ale uznałem, że to jednak za dużo.
pozdro

marble_arena

Lekko śmieszna bajka dla małych dzieci. Jako, że nie mi takie filmy oceniać, tylko szkrabom co mają 10 lat i w pieluchy robią, to się wypowiadać nie będe.
Może jedna śmieszna scena. Film da się przełknąć w "rodzinnym" gronie i wspólnym oglądaniu.
4/10

ocenił(a) film na 8
marble_arena

Zgadzam się. Śmieszna, ciepła komedia. Chociaż widzę, że Twój wpis wywołał jakieś dziwne kontrowersje. Cóż, o gustach się nie dyskutuje, i właśnie tu mam problem z wyszukiwaniem komedii na filmłebie. Te z najlepszą oceną nie śmieszą, zaś te które warto obejrzeć, mają ocenę w granciach szóstki, bo albo się komuś podoba bardzo - albo wcale. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
marble_arena

Popłuczyny po Bruce Wszechmogący i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones