PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651}

Evita

6,8 7 700
ocen
6,8 10 1 7700
6,5 4
oceny krytyków
Evita
powrót do forum filmu Evita

Peronowie udzielali schronienia tysiącom nazistowskich zbrodniarzy,którzy uniknęli kary za zbrodnie popełnione w Europie mając przy tym poparcie koscioła katolickiego :/ Film dla prawicowych fanatyków 1/10

ocenił(a) film na 9
martin2000

Nie zgadzam się z tobą. Ja dam 9/10.

ocenił(a) film na 3
lucyna63

Możesz się nie zgadzać ale prawdą jest to co napisałem i prawdą jest również to,że Evita aby dojść do władzy i pieniędzy dawała dupska na lewo i prawo,przejechali się po niej wszyscy ministrowie,miała nawet ksywę PUTITA :) a filmik to łzawy melodramat dla ciemnogrodu...tyle w temacie

ocenił(a) film na 9
martin2000

A ja słyszałam że Evita się bardzo udzielała się bardzo dla biednych.Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

martin2000

Oceniasz film przez pryzmat swoich upodobań politycznych. Brawo.

użytkownik usunięty
martin2000

naziści to socjaliści, a peroniści reprezentowali skrajny populizm socjalny, interwencjonizm i nacjonalizację (czym zresztą skutecznie wykończyli bogatą dawniej Argentynę),
zaś ich bazą społeczną był ruch związkowy - więc wychodzi, że to film dla lewackich oszołomów ;)

za lewactwo winno być 1/10, ponieważ jednak to doskonały musical - u mnie 9/10 :D

"za lewactwo winno być 1/10, ponieważ jednak to doskonały musical - u mnie 9/10 :D "

popieram calkowicie. ;)

a kto powiedzial ze dziki kapitalizm jest dobry?

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

a kto miał powiedzieć?

każdy inteligentny człowiek to mówi

a jestes tym jednym z hipsterkow... to mniejsza;). wy niewiele wiecie o zyciu albo prokujecie wiec tym bardziej luz

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

hips co? na szczęście jednak coś niecoś wiemy o świecie i rozumiemy dlaczego jest tym gorzej, im bardziej się was, proletów, popiera; wy tego nie jesteście w stanie zrozumieć ze względu na zbyt słabe procesory i to jest ta różnica

p.s. nie przypominam sobie, żebym ostatnio prokował

idz juz na inne. za trudne tematy dla ciebie

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

dzięki, młotkowi coś tłumaczyć nie ma sensu

widze ze rowniez sie zgadzasz

O, pięknie, miałem rację, zawodowy troll. Cóż za ton i wywyższanie się, kim ty to nie jesteś, wszystko wiesz. Twoje zdanie jedyne właściwe. Śmieszne.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

prawidłowe, dziecko, prawidłowe - wypowiedziom można zwykle przypisać przymiot prawdy albo fałszu, tak już jakoś głupio jest ten świat urządzony,

ponieważ jednak wiemy już z innego forum, że jesteś zbyt tępy na takie rzeczy, poprzestańmy na tym i morda, gimbusie

Uuu, teraz jestem tępy, no tak kolejne wzywiska lecą juz teraz coraz lżej. No dalej, pkaż jak w domu do ciebie mówiono i jakie przezwiska w klasie miałeś. Morda? Gimbusie? A co to? Że niby gimnazjaliści są tepi? Od kiedy. Wg ciebie wiek wyznacza tępota? Bo wg mnie to jest niezależne od wieku, ale taki tępak jak ty, nie może tego pojąć. Wiemy? Serio? Cały czas to sobie wmawiasz?
"prawidłowe, dziecko, prawidłowe - wypowiedziom można zwykle przypisać przymiot prawdy albo fałszu, tak już jakoś głupio jest ten świat urządzony, " Odpadam, pseudonauczyciel polskiego i do tego z własną filozofią. Jal długo już ją tworzysz? Masz jakieś życie?

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

nie podniecaj się tak, to obrzydliwe jest
i morda tam, gimbusie = nie marnuj już mojego cennego trollowskiego czasu, wkręcanie osób tępych nie ma sensu

Nie wiem, jak za bardzo skomentować twój post. Rozdwojenie jaźni czy nie masz nic sensownego do napisania? A co, ty już się podnieciłeś?

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

Też uważam że kapitalizm jest czymś co tylko zaszkodziło Polsce ;/

W POlsce nie ma i nie było kapitalizmu. Próbowano po transformacji zwrócić się w stronę gospodarki rynkowej, ale takowa w PL nie występuje!!!

ocenił(a) film na 9
martin2000

oceniasz film czy rzeczywiste życie bohaterów?

ocenił(a) film na 7
martin2000

Twoje podejście jest bez sensu. To tak, jakbyś dawał słabe noty wszystkim biograficznym filmom o Hitlerze tylko dlatego, że był on zbrodniarzem wojennym...

martin2000

zaraz po ich 'panowaniu' nastąpił niebywały kryzys gospodarczy a to dlatego,że Evita pochłaniała wręcz niebywałe sumy pieniędzy na swoje zbytki,to pomaganie biednym to była ściema nad ściemą

martin2000

Jest w tym spora prawdy, ale nie do końca. Juan Peron przez pewien czas faktycznie był zafascynowany faszyzmem (kultem wodza, konkretnie mówiąc), ale generalnie mu przeszło i politykę prowadził jako tako socjalistyczną (czy peronistyczną, jeden pies). Ale Peronowie nie ukrywali nazistów z jakiejś wielkiej miłości do Hitlera- tu chodziło po prostu o kasę, bo zbrodniarze wojenni przywozili ze sobą ogromne majątki, a po drugie- jako dawni słudzy II Rzeszy znali świetne taktyki wojenne i projekty broni, na bazie której Niemcy budowali swoją potęgę, a co władzom argentyńskim mogło się przydać. Z Watykanem kontakty były tylko w tej sprawie, bo Peron był antyklerykalny. Cóż, po prostu wyrzekł się ideologii dla biznesu.
A tak to racja, że "panowanie" Juana i Evy zrujnowało Argentynę totalnie- przed wojną będąc jednym z najbogatszych krajów świata, dziś spokojnie można ją nazwać prawie krajem trzeciego świata...

ciotkaEliza

Dokładnie tak, polecam:
http://www.fijor.com/argentyna-odswiezanie-legend/

ocenił(a) film na 5
martin2000

Niestety masz rację. Faszystowska dz... i tyle

ocenił(a) film na 8
martin2000

Umm, tego... A czy ten musical czasem nie jest o tym, że tytułowa Evita była uwielbiana bez większego powodu i że to niesamowite, jak zdobyła taką popularność dbając tylko o miłość własną? Che-narrator jest mocno sarkastyczny, gdy o niej opowiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones