PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 201 515
ocen
7,3 10 1 201515
7,8 44
oceny krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Porównując z takim Chappiem ten film jest arcydziełem. Genialna rola Oscara Isaaca, ale najlepsza jest scena tańca która po prostu miażdży.

ocenił(a) film na 6
marinho

Racja!!!! ''scena tańca po prostu miażdży'' !!! masz rację, genialna scena. prawdziwe arcydzieło kina. od tej sceny zaczęła się moja przygoda z kinem wybitnym. Po prostu nieprawdopodobna!! jak oni mogli zapamiętać tak skomplikowany układ??? Isac i azjatka do ''Tańca z gwiazdami''!!!!!!!!! Klasyka film!!!! jeeeeeeeeeee

ocenił(a) film na 10
fuckHolywood

;) Rozumiem ironię, ale ta scena w kontekście całości jest po prostu kosmicznym arcydziełem, które niszczy nawet Lyncha w Inland Empire. Wskaż lepszy motyw w dziejach s-f

ocenił(a) film na 10
marinho

Miodzik absurdu: https://www.youtube.com/watch?v=bVToF1gHapc

marinho

po co ta scena tam była?

ocenił(a) film na 7
marinho

" inland empire " to bomba atomowa a nie jakas tam odpustowa petarda . Jak taki taniec Cie zachwyca to ja Ci nie gratuluje .

ocenił(a) film na 8
marinho

Dokładnie,to jest najlepsza scena filmu.

aronn

Sorry, nie na temat.
Skąd Ava czerpała energie po wyjściu z domu ?
Dlaczego Caleb pracuje nad klasą, która ma ponad 800 linii? Poprawia coś po studencie ? :)
Pisze jakieś banalne if/elsy/fory - to programowanie imperatywne, zaprzeczenie sztucznej inteligencji.

marinho

No ok, ale dlaczego w sumie ta scena jest taka genialna? Bo Nathan zaprogramował robota na konkretne ruchy taneczne (inspirowane swoim tańcem)?

ocenił(a) film na 8
wild flame

Bo jest absurdalna.

Chodzi nie tyle o sam fakt tańca, lecz o to, że pojawia się on w konkretnym momencie filmu - gdy Caleb upewnił się w tym, że Nathan ma niecne zamiary.
Caleb podchodzi do Kyoko i chce nawiązać z nią jakikolwiek kontakt.
Na dotyk Caleba, mający ją jedynie "otrząsnąć" Kyoko reaguje w sposób wyuczony - rozbiera się.
Wyraźnie zdezorientowany Caleb ją ubiera i zapina guziki bluzki.
Sytuacja jest coraz bardziej napięta, widz dopinguje Caleba.
I wtedy pojawia się Nathan, włącza piosenkę.
Kyoko natychmiast gdy ją usłyszała zaczęła tańczyć.
Akurat taniec, w momencie gdy Caleb i widz chce ratować Avę, a Nathan nakrył Caleba z Kyoko, jest totalnie absurdalną czynnością.

Dlatego właśnie scena jest świetna :)
Po niej chyba już większość widzów miała pewność, że Kyoko człowiekiem nie jest.

Anawika

Ma sens. To prawda, że scena jest absurdalna, na początku tak mnie zaskoczyła, że sama nie wiedziałam, co o niej myśleć. Dzięki za analizę ;)

ocenił(a) film na 10
wild flame

Też tak miałam. Dzięki za analizę!

ocenił(a) film na 8
wild flame

Może coś jest pod tym absurdem. Zaczyna grać muzyka, robi się dziwnie. Takie samo dziwne uczucie ma Caleb, który zaczyna coś kminić. Długo się oszukiwał, ale w końcu zobaczył w Nathanie człowieka szalonego. Co jest w nim szalone? To, że traktuje rozwój techniczny jak gdyby własny. Jego naukowe poszukiwania przepełnia pycha i zaślepienie. Estetyka wypiera rozum. Swoje szaleństwo przekuwa w sztukę. Patrzysz oczyma bohatera. Nie wiesz czy to tylko absurd, czy coś znacznie bardziej porąbanego. Oliver Cheatham już śpiewa, a oni tańczą przed tobą nierealne jak w teledysku.

ocenił(a) film na 7
Anawika

Plus choreografia lepsza niż u Gagi Britney i Aguilery razem wziętych :D

ocenił(a) film na 7
marinho

Statki kosmiczne w Odysei Kosmicznej Kubricka są zawiedzione tą opinią ;(

ocenił(a) film na 9
marinho

Taaa, takie sceny to jak obuchem dostać w łeb. Genialne!

ocenił(a) film na 9
marinho

Nie rozumiem tego tematu ;].Scena jak kazda inna.Pulp Fiction tez mialo swoja scene tanca i jakos nie zwrocilem na nia duzej uwagi ze to jaki wybitny moment w filmie hehe.Wiem ze co niektorzy tu wchodzicie bardzo w szczegoly i moze nawet sami znacie sie na tancu ale ja poprostu nie widze w tych scenach nic nadzwyczajnego hehe.
No nic kontynuujcie ten temat bo wkoncu jest o czym pogadac ale zeby scene tanca nazwac arcydzzielem kinomatograji hehe to juz chyba przesada albo ktos sobie jaja robi.
;].

Ps.Za chwile ktos wyskoczy ze wybitna scena w Lowcy Androidow byla scena samochodu ktory lata i nagle pionowo laduje hehe.

ocenił(a) film na 3
marinho

https://www.youtube.com/watch?v=AGprgxbqXoQ

ocenił(a) film na 7
marinho

Film jest naprawdę kiepski i jest to produkcja na poziomie teatru telewizji. Z czasem naprawdę się dłuży. Poza niezłym początkiem szybko film popada w monotonię i schemat. Podoba mi się kawałek Hacking n Cuting. Genialny.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Szczęśliwie teatr telewizji bywa całkiem dobry.
Jedyny argument przeciwko filmowi to, jak widzę, znudzenie widza przyzwyczajonego do efekciarstwa.

Możesz mi opowiedzieć, o jaki chodzi schemat? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Gdy się pod większością ambitnych filmów przyznajesz, że wolałbyś coś widowiskowego, to świadczy o tobie źle, ale gdy tak znakomicie odrzucasz cały teatr telewizji, to już wyklucza cię z grona widzów kompetentnych. Może dlatego jestem zerem? :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Mam takie pytanie. Rozmawialiśmy o efektach specjalnych, które mogą być wysmakowane, subtelne, i o efekciarstwie, widowiskowości skrajnie odległej od subtelności. Odróżniasz już?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Blade Runner jest efekciarski, ale oczywiście ma więcej zalet. Cenisz go za efekty czy za coś więcej?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

A tam, obrażanie. Nie zrozumiałeś filmu, to się mścisz.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Pomóc ci w temacie SI?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Dużym plusem Ex Machina jest estetyka. Zarówno postaci, jak scenografii, jak i ujęć. Przyzwyczajonych do efekciarstwa może to nudzić, ale dla widzów doświadczonych będzie to coś przyjemnego. Fajnie, że sf nie musi być banalna.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Oczywiście mogła cię zniechęcić subtelność scenariusza. Nie chodzi wszak o wybuchy. Rozumiem, rozumiem.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Nie lubisz, gdy film ma klimat, ale mało naparzania. Rozumiem. Tacy widzowie też mają swoje prawa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ex Machina to po prostu sf dla dojrzałego widza, bo nie każdy film gatunku kierowany jest do młodzieży i fanów wybuchów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

No i same temat sztucznej inteligencji prawdopodobnie wymaga ściślejszego wykształcenia niż twoje, by się w pełni wczuć w fabułę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

A tam inteligencję. :) Nie zrozumiałeś Ex Machina właśnie w kwestiach SI, teraz to sobie możesz bujać, że programujesz. :)

Natomiast że się plujesz etc to wierzę. Jak ktoś nie ma argumentów, to chce bluzgać i atakować :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Tak programuję w c++ i Ruby idioto. Zajmuje się tworzeniem gier.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

XDDDDDDDDDDDDDDDD boże hyrkan zostaw tego biednego człowieka

ocenił(a) film na 7
FreeZee

kółko adoracji kretynów.

Movie_Crash_Man

Chłopie, przykro mi to pisać, ale kółko adoracji to Ty sam stworzyłeś wokół siebie i składa się ono z Twojej tylko osoby. Przeczytałam cały wątek i użytkownik hyrkan przedstawił tutaj swoje argumenty, próbował nawiązać dyskusję o filmie, bez przekleństw i wyzywania. A nagle pokazuje się Twój wulgarny, agresywny post. Napisałeś, że jego post nie ma wartościowej treści i że jest zerem. Jak dla mnie to wręcz przeciwnie, on podjął dyskusję a Ty wyskoczyłeś z mordą jakby tamten zwyzywał Ci matkę. To Twoje posty nic nie wnoszą, na ingerencję innych użytkowników odpowiadasz, że to kretyni. Chłopie, wszystkie słowa, które napisałeś, powinieneś skierować do siebie. I skończ wyzywać innych użytkowników. Wystawiasz sam sobie świadectwo, na jakim intelektualnym poziomie się plasujesz.

ocenił(a) film na 8
liwia1988

szkoda, że tylko pierwszy post otwierający temat można polubić :)

ocenił(a) film na 8
FreeZee

dobry wątek :) też już miałem napisać post w podobnym stylu, lecz mnie wyręczyłeś :-P

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Teatr też krytykujesz, bo nie ma wybuchów. Co za naiwność.

marinho

ten film prawdziwie jest arcydziełem dla fana SF

ocenił(a) film na 10
draco21

nic dodać nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones