PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148378}

Fabryka zła

Napola - Elite für den Führer
7,5 12 152
oceny
7,5 10 1 12152
Fabryka zła
powrót do forum filmu Fabryka zła

Propagandowy

użytkownik usunięty

Zgadzam się z przedmówcami. Film "wybiela" w dużym stopniu Niemców. Może i tak było w rzeczywistości, ale to byli bardzo bardzo nieliczni i zresztą od razu wychwyceni i zamknięci w obozach. To już trzeci film o Niemcach w dobrym świetle: Jeniec, Anonymous- Kobieta w Berlinie, nawet w Upadku starano się pokazać ludzką twarz Hitlera. Z kolei Rosjanie też mają propagandowe filmy: Kryptonim Gwiazda (być może pokręciłem tytuł), 9 kompania.
Fajnie oglądało się te wszystkie filmy, ale nigdy nie będą do końca obiektywne....

ocenił(a) film na 8

a co 9 kompania ma wspólnego z II WŚ?

UWAGA, SPOJLER.
rany boskie, ze niby ten film wybiela Niemców? A gdzie i z jakiej strony? Może czegoś nie dopatrzyłam, ja ciemna blondynka ;)
Film pokazuje jak bardzo silna była wiara w Hitlera. Rodzice posyłają chłopca do elitarnej szkoły i na sile / choć widać ze chłopak do tego się nie nadaje/ chcą zrobić z niego żołnierza. Ambicje zapatrzonego w ideologię ojca biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, co prowadzi do tragedii...
Albo scena kiedy chłopcy dostają rozkaz strzelania... do swoich rówieśników. Dzieci zabijają dzieci..
gdzie tu wybielanie narodu niemieckiego?

I bardzo dobrze, że wybiela. Musimy sobie zdać sprawę jako ludzkość, że normalni mężczyźni i normalne kobiety na przestrzeni historii ludzkości padały, padają i będą padały ofiarami systemu.

Polecam "Efekt lucyfera", tam te wszystkie procesy są opisane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones