PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698728}
4,7 31 842
oceny
4,7 10 1 31842
4,6 14
ocen krytyków
Facet (nie)potrzebny od zaraz
powrót do forum filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz

Żenada!

ocenił(a) film na 1

Ja się pytam jak naprawdę dobrzy aktorzy (jak na polskie warunki) mogą się tak zhańbić ?

ocenił(a) film na 7
zuza0612

Droga Zuziu.
Po pierwsze primo : w Polsce kręci się za mało filmów żeby nawet ci "naprawdę dobrzy aktorzy" wybierali role z którymi się identyfikują albo im z pewnego (nie do końca dla nas zrozumiałego) powodu odpowiadają.
Po drugie primo : nie uważam żeby akurat ten film był w jakiś niezwykły sposób hańbiący. Do tego roku pańskiego w Polsce powstało wiele filmów o tematyce komediowo - romantycznej które można byłoby nazwać hańbiącymi z racji ilości lukru w kilogramach na minutę filmu. Mimo to mają o wiele wyższą ocenę końcową. Dlaczego? Bo były reklamowane jako komedie romantyczne i nimi były. W przypadku tego filmu mimo zapewnień reklam - romantyzmu i komedii brak. Dla dziewcząt takich jak Ty droga Zuziu które przygotowały do seansu paczkę chusteczek higienicznych i czipsy to może być nie lada szok. Współczuję. Podejrzewam że gdyby film był reklamowany jako dramat / dramat obyczajowy Twoja ocena byłaby wyższa o kilka oczek? Hm? Czołem

ocenił(a) film na 1
hero2020

To była moja opinia. Każdy może wygłosić swoją na tym polega forum. Ale faktycznie polskie warunki nie pozwalają dobrym aktorom grać w dobrych filmach,bo przecież rachunki z czegoś trzeba płacić. A film obejrzałam zw na panią Katarzynę Maciąg, którą bardzo lubię i cenię jako aktorkę. Jak na tak beznadziejny film (przypominam,że to moja opinia) wszyscy aktorzy zagrali dobrze,a gra pani Kasi jak zwykle mnie nie rozczarowała.

ocenił(a) film na 7
hero2020

to nie jest problem widza ale dystrybutora, że lokował film z rodzaju festiwalu Sundance jako typową komedię romantyczną na dodatek na Walentynki. Była to wielka krzywda dla całkiem niezłego filmu, w kategorii .... nie wiem , może po prostu festiwalowej ;)
To tak jakby widzowie pojechali zamiast do Tunezji nad norweskie fiordy. I to morze i to morze, ale różnica zasadnicza.

ocenił(a) film na 6
zuza0612

Jasne, że mozesz mieć własne zdanie, ale Twoja przesada jest nie na miejscu. Akurat aktorstwa ciężko się czepiać w tym filmie, niektórzy lepsi, inni gorsi, ale nic tragicznego nie było.

ocenił(a) film na 1
laxman

Nie "czepiam się" gry aktorów ( bo była w zasadzie bez zarzutów ), lecz scenariusza,który moim zdaniem (podkreślam Moim Zdaniem) jest tragiczny.

ocenił(a) film na 2
zuza0612

a ja się z Tobą zgadzam!!! Widziałem reklamę tego czegoś na premierze Jacka Stronga i zastanawiałem się czy nie iść na to, jak już premiera będzie, bo dość intrygująco zareklamowali. Z braku czasu kino sobie odpuściłem, ale ostatnio na necie oglądnąłem i ŻE-NA-DA!!!
Film zupełnie o niczym, żadnego przesłania, żadnej pointy, już pomijam fakt, że reklamowano to jako super komedie, a dostaliśmy nudną obyczajówkę, ale realizacja to tragedia - dialogi bardzo chaotyczne, czasem zupełnie nie słychać co mówią aktorzy, mówione, a raczej deklamowane na siłę. Ogólnie całość bez ładu i składu... Momentami tylko muzyka na naprawdę świetnym poziomie. Podsumowując, szkoda czasu na to coś, a ja oszczędziłem kasę na bilety :-)

ocenił(a) film na 10
hbk06_qbas

A może jakbyś oglądał legalnie to byś lepiej słyszał

ocenił(a) film na 2
jadzia_13

gdybym oglądał "legalnie", (bo w zasadzie pierd.oli mnie równo ta pseudo-poprawność, skoro jest ogólnodostępny stream w sieci, to korzystam) to straciłbym 25-30 pln, a po tysiąckroć wolałbym już przepic to w pubie, aniżeli wydać na taki chłamowaty film.
BTW. a jeśli bardzo by mi się spodobał to kupiłbym na DVD, jak wiele innych filmów. na tą szmirę nie warto wydawać nawet złamanego grosza.

ocenił(a) film na 6
hbk06_qbas

serce boli.. albo głowa. "szkoda kasy" no jak Pan hbk06 qbas wyraza taką opinię to rzeczywiście ciezko zeby znalazł jakiekolwiek przesłanie i pointe. Przykro tez, ze przyjęło się w Polsce przypinanie łatekt komedii romantycznych żeby w kinach pojawiło się wiecej widzów. Realne dopasowanie kategorii filmowej oszczędziłoby wielu rozczarowań (a także uszczerbku w budżecie) fanom "dobrych" polskich przesłodkich wyidealizowanych komedii.

ocenił(a) film na 2
kalilali

oszczędź tych uszczypliwości... jeśli się Tobie to COŚ podobalo - spoko, mi jednak nie, a forum jest po to aby wyrażać swoją opinie.
aczkolwiek z jednym się w 100% z Tobą zgadzam! "Realne dopasowanie kategorii filmowej oszczędziłoby wielu rozczarowań" nic dodać, nic ująć, za to postawiłbym Ci duże piwo ;-)
gdyby dystrybutorzy nie reklamowali tego czegoś jako fajnej komedii i np. "Kreta" jako super thrillera człowiek albo by ominął ten tytuł, albo do seansu podszedł z zupełnie innym nastawieniem.

ocenił(a) film na 1
hbk06_qbas

Z innym nastawieniem - tak na badziewie.

Nie pamiętam kiedy ostanio sprawdzałam kategorie filmu. Poprostu oglądam,oceniam i często wyrażam swoją opinię na forum. W tym przypadku bardzo żałuję,że nie ma punktów ujemnych,bo byłyby bardzo potrzebne ( przypominam "niektórym",że to Moja opinia).

ocenił(a) film na 2
zuza0612

powiem Ci moja droga, że jednak kategoria określonego filmu MA znaczenie. Inaczej oglądasz coś co miało być z założenia thrillerem, a okazuje się komedią sensacyjną, a inaczej jeśli ów thriller jest thrillerem.
tutaj ewidentnie dystrybutorzy polecieli sobie w czambuł i nędzną obyczajówkę nazwali fajną komedią i tym strzelili sobie w kolano, bo owszem sporo ludzi wstępnie na to poszło, ale założę się że po seansie zdecydowana większość miała odruchy wymiotne ;-) ;-) ;-) gdyby film jasno precyzował gatunek, zawiedzionych byłoby o wiele mniej.

pomijam już że to cos, nawet jako obyczajówa raczej nie broni się niczym :D
może tylko muzyka, bo jest naprawdę spoko, cała reszta ssie. fabuła coś, gdzieś chce zazębić i nici z tego wychodzą, niby trochę komedii, niby dramatu i obyczajówki, a całość słabizna... niestety.

aż tak restrykcyjny jak Ty koleżanko, nie będę że twarde 1/10, (muzyka choćby fajna), ale kolejny fajny potencjał na film ewidentnie zmarnowany...
a z tymi zmarnowanymi potencjałami to ......oj było ostatnio DUŻO ;-)

pozdrawiam
Kuba

ocenił(a) film na 2
zuza0612

a jednak można się stoczyć poniżej dna, i ten globisz!!, kiedyś się szanował,jak się upodobnił do kalisza, szkoda słów

ocenił(a) film na 3
zuza0612

ani to komedia, ani romantyczna i nic tego filmu nie ratuje, szkoda tylko dobrych aktorów

ocenił(a) film na 1
patkub72

Zgadzam się z tobą. Dziwi mnie jedynie tak wysoka ocena...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones