Młoda singielka postanawia odszukać swoich byłych partnerów i ponownie się z nimi spotkać.

OGLADAJ TERAZ>> IPLA

Choć Weronika Migoń nie wie, że kołdry w kształcie litery L (jego do pasa, ją po pachy) są już niemodne, to ma talent do obyczajowych mikroscenek, w ciekawy sposób nicuje emploi kolejnych aktorskich osobowości i potrafi rozśmieszyć bez używania wulgaryzmów. W krainie polskich debiutów to już dwieście procent normy. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 76%
pokaż:
 oceń grę aktorską:
Katarzyna Maciąg Katarzyna Maciągjako:Zosia
Katarzyna Maciąg jako Zosia
Joanna Kulig Joanna Kuligjako:Patrycja
Joanna Kulig jako Patrycja
Krzysztof Globisz Krzysztof Globiszjako:Ojciec
Łukasz Garlicki Łukasz Garlickijako:Piotr
Paweł Małaszyński Paweł Małaszyńskijako:Ksawery
Bartosz Porczyk Bartosz Porczykjako:Tomek
Marcel Sabat Marcel Sabatjako:"Łysy"
Maciej Stuhr Maciej Stuhrjako:Michał
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Marcel Sabat
rola: "Łysy"
7,2 14 głosów
Joanna Kulig jako Patrycja
Joanna Kulig jako Patrycja
7,2 23 głosy
Krzysztof Globisz
rola: Ojciec
6,9 10 głosów
Katarzyna Maciąg jako Zosia
6,6 22 głosy
Maciej Stuhr
rola: Michał
6,6 18 głosów
Bartosz Porczyk
rola: Tomek
6,4 7 głosów
Łukasz Garlicki
rola: Piotr
5,8 10 głosów
Paweł Małaszyński jako Ksawery
5,5 13 głosów
Michał Żebrowski jako Lekarz
Michał Żebrowski jako Lekarz
5,2 6 głosów

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na "starą pannę", nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z "byłych" nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą "siódemką" okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości... albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

 • Mało mamy w polskim kinie ciekawych oraz uczciwych kobiecych portretów. Nad polskimi twórcami (najczęściej to przecież mężczyźni) ciąży od lat odium mizoginii. W związku z tym, obraz Migoń zyskuje na ważności. Reżyserka wyciąga bowiem na pierwszy ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 90%
 • Komedia (nie)romantyczna

  autor: Gooosik zaufany recenzent

  Film Weroniki Migoń jest promowany jako niebanalna komedia o poszukiwaniu miłości. Trochę na wyrost otrzymał łatkę komedii romantycznej. "Facet (nie)potrzebny od zaraz" to przede wszystkim opowieść o damskiej przyjaźni i kryzysie dziewczyn ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 80%

pozostałe informacje

zdjęcia:
dystrybucja:
Kino Świat
studio:
 • Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) (
  • produkcja
  )
inne tytuły:
Zosia szuka siódemki
 • (tytuł roboczy) Polska

(więcej...)
 • Film kręcono w Warszawie (Polska), Tel Awiwie, Jerozolimie i Jaffie (Izrael).
 • Okres zdjęciowy trwał od 23 sierpnia do 28 października 2013 roku.
 • Przy filmie współpracowała Agata Dębicka - autorka popularnych w sieci rysunków satyrycznych i ilustracji. Jej grafiki zostały wykorzystane jako tło wizualne filmu.

forum (236)

  • autor: maraniaczka
  • ocenił(a) ten film na: 5

  Największym atutem filmu jest muzyka, wszystkie utwory to produkcje młodych, polskich, zdolnych artystów. Niestety, podejrzewam, że po tygodniu od obejrzenia, będę kojarzyła "faceta (nie)potrzebnego od zaraz" tylko z tym faktem.

  • autor: AudreyL
  • ocenił(a) ten film na: 7

  Na pewno nie była to komedia romantyczna, no i tytuł sugeruje, ze jest to tylko głupi filmik o miłości. Cały soundtrack i klimat filmu był świetny, co do reszty wiele rzeczy mogło być zrobionych lepiej, ale z takich "komedii" to jedna z lepszych ostatnich lat. Ja polecam.

  • autor: nohero
  • ocenił(a) ten film na: 3

  ... wiem jedno. Polscy reżyserzy są mistrzami w robieniu zwiastunów. Wytrzymałam jakieś pół godziny i nie wiedziałam śmiać się czy płakać.

  • autor: Lol75
  • ocenił(a) ten film na: 5

  W połowie filmu dałem ocenę 2, na koniec zmieniłem na 5. Film nie do popcornu jak sugerowałby tytuł, ale idealnie też nie było. Zdecydowanie za dużo reklam miejsc i produktów.

  • autor: khemi
  • ocenił(a) ten film na: 3

  katastrofa fabularna, film zmontowany chyba przypadkiem i nawet niezła muzyka drażni, bo autor myślał, że jak da podkład muzyczny, to film nagle urośnie do rangi arcydzieła. I dowód na to, jak z niezłych aktórów można wycisnąć resztki godności aktorskiej. Dialogi...szkoda słów.

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o