PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146271}
6,7 5 377
ocen
6,7 10 1 5377
6,2 4
oceny krytyków
Factotum
powrót do forum filmu Factotum

Fakt to tu ,to tam...

ocenił(a) film na 7

Gdy kręcono "Ćme barową" Bukowski byl obecny na planie filmowym i z tego co wiem nie za bardzo film mu się podobał.Było to 25 lat temu i przez ten czas niestety pan Charles zdarzył kipnąć.Jednak za nim to zrobił,napisał kilka ciekawych powieści ,które wpłynęły na życie niejednego z nas.Dlatego miałem szczera nadzieje ,ze "Factotum" zostanie porządnie zekranizowane i się na nim nie zawiodę.Wszystko wyszło bardzo ogólnie.Mianowicie plusy mogą podać sobie rękę z minusami w tym filmie.Na pewno na brawa zasługuje Dillon ,który jest po prostu kapitalny.Odnośnie minusów,to razi wybiorcza siec powiązań z fabula książki.

ocenił(a) film na 8
Szmajk

dokładnie książka była naprawdę świetna, zresztą jak wiekszość dzieł spod ręki Charlesa. Film też był niczego sobie były niektóre momenty z książki jednak co mnie raziło to to, że te momenty były nie do końca pokazywane tak jak to było opisane w książce. Pierwszy przykład z brzegu - akcja u rodziców w domu. Książka = scena walki z ojcem, następnie matką, szarpanina, uderzenie, czy nawet zarzyganie perskiego dywanu :). Film = scena wyrzucania Hanka z domu z odgłosami bójki w tle.

W książce było wiele, wiele ciekawszych tematów, które mogły się w filmie znaleźć jednak ich nie było, dlatego czuję lekki niedosyt. Jednak film mimo tego, że brakowało tych niektórych scen zasługuje na pochwałę ze względu na świetnie dobranego aktora, chociaż ja widziałbym Hanka troszkę, ciut, ciut starszego. Mimo tego, że zacząłem od narzekań muszę przyznać, że film naprawdę mi się podobał, niektóre sytuacje były zekranizowane tak jak je sobie wyobrażałem za co duży plus, choć myślę, że to jest kwestia indywidualna dla każdego. Jeśli byłyby możliwe połowki ocen, to film miał by u mnie 7.5/10 ale jest to nie możliwe więc zaokrąglam do 8/10, bo jakby nie patrzeć - za takiego Hanka, należy się.

ocenił(a) film na 7
bigvara

Chinaski kapitalny, ale film średniak... Mam wrażenie, ze książki Bukowskiego po prostu trudno zekranizować. Z czego to wynika? Cholera wie. Mogli wsadzić jakieś lepsze dialogi. W jego książkach jest ich pełno, a tu są po prostu średnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones