PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115165}

Fahrenheit 9.11

Fahrenheit 9/11
6,4 11 213
ocen
6,4 10 1 11213
5,7 11
ocen krytyków
Fahrenheit 9.11
powrót do forum filmu Fahrenheit 9.11

Piękny film-dokument 10/10.
Pokazana jest prawda o stosunku polityków do wojny w Iraku i mordercy Bushu
Cieszę się ,że Moor się na takie coś odważył

ocenił(a) film na 10
ADRIANOS

W pełni cię popieram i także siecieszę że ktoś pokazał prawdę.

ADRIANOS

Ameryka boi się odcięcia od krowy, która zamiast mleka daje ropę. To wszystko. Najprostsze wytłumaczenie jest zawsze bardzo eleganckie i przeważnie właściwe.

ADRIANOS

Jesteś tak samo ograniczony jak twój komentarz.
1. "Piękny film-dokument 10/10." - Ten film "dokumentalny" zawiera tak wiele manipulacji, kłamstw i oszczerstw, że w żadnym wypadku nie powinien być zaliczany do kategorii filmów dokumentalnych.
2. "Pokazana jest prawda o stosunku polityków do wojny w Iraku i mordercy Bushu" - Busza nie popieram (jako osobę) ale nazywanie go mordercą jest co najmniej chamstwem. Równie dobrze mógł byś nazwać mordercą Franklina Delano Roosevelta za to, że pomógł uwolnić sie Europie od faszystów i nazistów. Wojna w Iraku, dała możliwość zaprowadzenia w samym Iraku, jak i na bliskim wschodzie demokracji, a co za tym idzie pewnej stabilizacji. Gdyby wszystkie znaczące państwa na świecie zaangażowały się w nią, sprawy potoczyły by się inaczej!
3. "Cieszę się ,że Moor się na takie coś odważył" - Odważył(?!), a na co on się odważył?!!! W przeciwieństwie do takich zaściankowych państewek jak Polska czy Rosja w USA panuje demokracja, a co za tym idzie wolność słowa, swoboda wypowiedzi w pełnym zakresie. Koleś kręcąc ten pseudodokumentalny filmik niczego nie ryzykował! Wręcz przeciwnie, stał się bohaterem takich ograniczonych osób jak ty, a to spowodowało przypływ sporej sumki pieniędzy na jego konto!

neooo22

1. Jako film dokumentalny owszem może jest nieco naciągany... ale jako film jest klawy a i trochę dokumentu w nim jest...

2. Bush ma jedną taktykę dla Iraku i okolic... zaprowadzić demokrację, żeby przypadkiem miejscowi nie zakręcili kurka z ropą dla USA to jest JEDYNA motywacja stanów aby zaprowadzić tam porządek. W Birmie ludzie się na ulicach zabijają a stany nawet palcem nie kiwną... dlaczego bo NIE MA ROPY... ROPA - to jest jedyna podstawa tego konfliktu... ROPA... po tysiąckroć ROPA...

3. Ja też się cieszę... bo przemówi to zapewne kilku osobom do rozsądku...

ocenił(a) film na 10
neooo22

Kim ty jesteś żeby mnie obrażać?
Ograniczonych szukaj sobie w rodzinie.
Ty wiesz najlepiej jak jest w Iraku i gdzie są manipulacje bo mieszkasz w Iraku i znasz wszystkie problemy tego kraju...
Prawda jest taka,że na rozkaz Busha zginęły i giną miliony ludzi i nikt go z tego nie rozlicza.
Nikt w Iraku nie chce okupantów i to wcale nie jest dziwne.
Moor także pokazał prawde na temat amerykańskich polityków któży własnych dzieci do Iraku nie wyślą i ja tu manipulacji nie widze.
Dla mnie ten film pokazał prawde o tej wojnie,mam nadzieje,że dotarł do tak ślepo zapatrzonych ludzi jak ty ,któzy bronią okupantów.
Moge nazywać mordercą kogoś kto wkroczył do czyjegoś kraju, zabił prezydenta okupowanego kraju i zabija wciąż niewinnych ludzi.
Jakby za Husajna w Iraku było zle to już dawno by go obalili i prosze nie praw swoich "mądrości" co to tam nie jest i co dzieje bo podejrzewam,że nie znasz nawet żadnego Irakijczyka,a głosisz tę amerykańską propagnde.
Mam nadzieje,że Bush skończy jak Husajn.

ADRIANOS

Pierwszy raz zgadzam się z adianosem gdzie jak gdzie ale w tym wypadku ma chłopak rację Bush to taki sam morderca i ludobójca jak Husajn .Bo czym rożni się mordowanie ludzi w imię walki z ludobójstwem i terroryzmem którego dopuścił się Bush od wymordowania dwóch milionów ludzi dzieci kobiet starców mężczyzn ? Moim zdaniem niczym. tu poginęli ludzie i to i jeszcze jedno ale na koniec

,, Jakby za Husajna w Iraku było źle to już dawno by go obalili ''

Akurat w to wątpię ludzie mieszkający w takich komunistycznych krajach są zbyt zastraszeni przez władze takich krajów i nigdy nie powiedzą głośno że im źle bo się boją że jak to powiedzą to zostaną pomordowani i oprócz tego komuniści pomordują ich rodziny .Ja też bym się na ich miejscu tak bał

ocenił(a) film na 5
ADRIANOS

DOBRZE CI POWIEDZIAŁ I TYLE. Jestes ograniczony i łykasz wszystko co ci zapodają za prawdę. Zero dystansu i pomyslunku, łykasz dosłownie wszystko, a tacy ludzie jak Moore śmieją się z ciebie i dalej ładują sieczkę bazując na tym że jesteś naiwny i nie potrafisz sięgać do żetelnych źródeł albo nie chcesz bo jestes pokoleniem tv i gier komputerowych. I w ogóle ten cały Moore zajeżdża lewactwem na odległość.
I żeby było jasne, tez nie jestem fanem Busha ani zakochany w polityce USA, ale debila filmikiem pseudodokumentalnym z siebie robić też nie dam. Ogarnij trochę temat a nie podkładasz się sam na takie komentarze chłopaczyno...
Pozdro.

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Widzę,że odnalazł się domorosły psycholog,który na podstawie starych wypowiedzi robi profile psychologiczne użytkowników filmwebu. Pisząc poprzednie posty opierałem się na wiadomościach z pierwszej ręki tj znam dwie osoby pochodzące z Iraku.
Najbardziej śmieszą mnie ludzie,którzy referują jak to jest w Iraku nie mając z tym krajem oraz jej obywatelami żadnej styczności. Widocznie to ludzie,którzy wyznacznikiem prawdy uznają masmedia wypełnione kłamstwami. Polecam czasem pomysleć samodzielnie i wyciągać wnioski. Taka prawda stany są okupantem dla rządzących bardziej liczą się surowce niż życie ludzkie- Wietnam, Kuwejt,Afganistan, Irak. Okazało się,że Irak nie miał broni masowego rażenia a najazd był tylko z powódek chęci zysku oraz uzyskania nowego rynku zbytu.USA na Iran czy Chiny nie odważą się napaść ponieważ atakują tylko kraje słabsze od siebie oraz te z których mogą być względne korzyści. Życzę amerykanom aby kiedyś przejechali się za to wtrącanie do wszystkiego- giermki izraela.

ocenił(a) film na 5
ADRIANOS

1. Nie referuję na temat Iraku a odnoszę się do twojego zachwytu nad filmem
2. faktycznie, nie zwracam uwagi kiedy pisane były komentarze, aczkolwiek masz rację, w ciągu 4 lat - nie obrażając cię - mogłes zmądrzeć i już nie być tak naiwnym żeby podniecać się manipulacyjnym filmem ;]
3. Nie przeczę, USA wkracza tam gdzie jest możliwość zysku, nie tylko w postaci przejęcia surowców (vide: II WŚ, Wietnam vs Irak, Kuwejt, Afganistan. O tym że nie ma żadnej interwencji zbrojnej w KRLD już pisałem niżej.
4. Iran w niczym silniejszy od USA nie jest, poza tym USA nie "napada" nikogo jak to ująłęś.
5. "giermki Izraela" - rozbawiłeś mnie :)

neooo22

Neoo Skoro jesteś taki prodemokratyczny to może jedź do iraku na wojnę i zaprowadź tam porządek! I skoro USA robi tam taką dobrą robotę to czemu zginęło już tyle niewinnycludzi? Zresztą takich Iraków na całym świecie jest pełno ale brak im ropy więc USA nie rwie się do ich udemokratycznienia. Bush nie koniecznie jest mordercą, może być tylko wykonawcą czyichś rozkazów. Czyich? - Nie dowiemy się nigdy jak o wielu innych rzeczach, np. czym kierował się Roosvelt wkraczając do Europy i ile na tym zarobił...

ocenił(a) film na 5
mlody_mrozek

Co do Iraku i ropy, to moje pytanie jest następujące - dlaczego "potężne" USA nie robi nic z Koreą Płn.., gdzie testuje się broń jądrową i wiele źródeł mówi że kraj posiada 8 głowić jądrowych gotowych do wysadzenia? Boją się KRLD, czy po prostu w tym kraju nie ma ropy ani innych bogactw?

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

A dlaczego nikt nie pomoże Syrii? Odpowiedz sobie sam.

neooo22

"Równie dobrze mógł byś nazwać mordercą Franklina Delano Roosevelta za to, że pomógł uwolnić sie Europie od faszystów i nazistów."
A więc uważasz, że te miliony ofiar w tym ponad 80% ludności cywilnej to nie jest morderstwo? no tak idąc za słowami Stalina: "Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka." :]

"Wojna w Iraku, dała możliwość zaprowadzenia w samym Iraku, jak i na bliskim wschodzie demokracji, a co za tym idzie pewnej stabilizacji."
Najlepszy przykład to Bałkany. Zajefajna stabilizacja :] Mi by miło nie było jakby Wujek Sam wpadł do Polski i powiedział, że my tu nie mamy demokracji prawdziwej, więc on nam ją zaprowadzi, po czym nas najechał czołgami :]

"W przeciwieństwie do takich zaściankowych państewek jak Polska czy Rosja w USA panuje demokracja,"
Uważasz, że w PL nie panuje demokracja? Ktoś ci broni głosować? Broni założyć partię polityczną? Czy chociażby kółko zainteresowań? A może ty nawet nie potrafisz powiedzieć co to demokracja?

"a co za tym idzie wolność słowa, swoboda wypowiedzi w pełnym zakresie."
Widzę że nigdy nie byłeś w USA...może się tam przeprowadź i wtedy takie mONdre komentarze sadź :] jestem ciekaw ilu kolesi z rządu po 5 min od przylotu będzie miało na podsłuchu twój telefonik xD

Tak więc, dzieciaczku, zanim zaczniesz próbować pisać mądre komentarze, przestań kupować "Fuckcajtung" czy "Super Express" i zajmij się poważną prasą :]

Lord_Ramzei

polecam fahrenHYPE, film jest odpowiedzia na zarzuty i w rzeczywistosci spro wyjasnia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones