PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 603
oceny
7,4 10 1 33603
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

"Eksperyment"

ocenił(a) film na 8

Widzieliscie ten film "Eksperyment" jak porównujecie do tego?

ocenił(a) film na 4
misia_29

Myślałem że będzie to dobry re-make Eksperymentu niestety się rozczarowałem. O ile pod względem czysto technicznym film jest lepszy ( ale w końcu dzieli je ładnych kilka lat) to pod względem fabuły jest dużo gorzej. Cała historia wydaje się naciągana podobnie jak postacie ukazane w filmie, choć może niemcy mają do takich zachowań tendencje, nie wiem nie znam zbyt wielu.
Film nie jest zły ale do Eksperymentu mu daleko.

- Bez odbioru -

ocenił(a) film na 9
SAMER607

Ja z kolei uważam zupełnie na odwrót :) Oglądając Eksperyment nie mogłem przełknąć tego, co działo się na ekranie, wydawało mi się zdecydowanie zbyt naciągane. Z drugiej strony Fala - w tym filmie wszystko układa się dla mnie w logiczną całość, wydarzenia stopniowo narastają, młode umysły chłoną nową rzeczywistość i się w niej zatracają. Z drugiej strony, Eksperyment - grupka ludzi nagle staje się bandą wariatów po czym uwaga - pozostaje taką bandą. Niemiłosiernie boli mnie też głupota, skrajna głupota co niektórych bohaterów, jak np. całkowite olanie eksperymentu w momencie gdy wyraźnie wyrywa się spod kontroli, choć podobnych przykładów mógłbym podać wiele więcej. Takich mielizn fabularnych w Fali nie uświadczyłem (a spodziewałem się), zatem zdecydowanie staję po jej stronie.

ocenił(a) film na 9
ros3q

PS. Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego patrzyłeś na Falę jako re-make Eksperymentu, skoro oba filmy powstały na podstawie dwóch zupełnie różnych wydarzeń faktycznych. I swoją drogą Fala trochę wierniej oddaje rzeczone wydarzenia, w Eksperymencie scenarzyści dosyć mocno popuścili wodze fantazji.

misia_29

Temat ten sam, tyle, że teraz praniu mózgu poddane zostają młode umysły, a nie przygodni ochotnicy z ulicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones