PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 603
oceny
7,4 10 1 33603
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

8/ 10

ocenił(a) film na 8

Mocny film. Trochę przewidywalny. Nie trudno było sie domyśleć, że ten fanatyk Reinera jakiś numer odwali. Ale inaczej tego nie dało sie pokazać mi się wydaje. Pokazuje prawdę o nas samych, jak niewiele brakuje byśmy, prowokowani czyimiś hasłami, dopuszczali się czegoś złego. Aktorsko dobrze, muzyka i montaż ok. Jeśli sie komuś podobał "Fanatyk' albo "Więźień nienawiści" to ten film powinien obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
arealista

czy przewidywalny? raczej nie, może fabularnie, ale co myślą bohaterowie, jakie będą konsekwencje ich czynów... nie bardzo da się przewidzieć, inaczej rzecz ujmując - zaskoczył mnie emocjonalnie, o wiele lepszy niż Więzień nienawiści, którego oceniłam wysoko za Nortona, Fanatyk - porównywalny

ocenił(a) film na 4
Pani_Blue

4\10 akcja za wolno się rozwija w filmie,,eksperyment,, był lepszy (mowie o niemieckiej wersji) spodziewałem się czegoś o wile lepszego....

ocenił(a) film na 4
Vitek85xxx

Ja również zawiodłam się na "Fali", pomysł na film wprost świetny, ale wykonanie... Wszystko było takie płytkie, związki przyczynowo - skutkowe i motywacje bohaterów niemożliwie schematyczne, a same koncepcje postaci nudne i oczywiste. Nie wspominajac o stylistyce rodem z amerykańskich seriali dla nastolatków. Poza tym akcja wydaje się toczyć przez co najmniej miesiąc, a nie 5 dni. Przecież to wszystko nie miało szansy wydarzyć się tak szybko.

ocenił(a) film na 10
Sygim

widać do czego NUDA doprowadza dzisiejszą młodzież ;), Każdy chce należec do jakiegos stowarzyszenia, gdzie ludzie podobnie mysla, czuja, interesuja sie, takie rzeczy powinna dzisiejsza mlodziez znajdowac, w klubach sportowych, w zainteresowanaich tancem, Kosciele (Oaza), roznego rodzaju stowarzyszeniach, itp, itd. Gdy tego dziecko/mlodziez nie osiagnie alienuje sie. Wystarczy potem jeden impuls jak w filmie FALA i dzieje sie najgorsze ;-). PZdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones